Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jól fizető OKJ-s...

Milyen jól fizető OKJ-s képzések állnak rendelkezésre egy nőnek? Van esetleg valami ötletetek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Már csak 1 év és végzek az egyetemmel, leteszem a diplomámat, de el akarok határolódni a területemtől. Közben jöttem rá, hogy mégsem fogom örömömet lelni ebben egy egész életen át.

Gondolkodtam egészégügyi területeken, pl.: fogtechnikus, de ismerőseim mondták, akik több mint 20-30 éve a szakmában vannak, hogy anya mellette majd a későbbiekben nem tudok lenni. Nagyon sok mindennel lebeszéltek rólamég emellett, de nem akarlak titeket ezzel untani.

Azt mondták, hogy HR-esnek el tudnak engem képzelni például. Nézegettem felsőoktatási szakképzéseket a corvinuson, de kis ellentmondásokba ütköztem.

Fizika-kémia már komolyabb szinteken nem az én területem egyáltalán.

Tudnátok segíteni nekem?

(ilyen kozmetikus, körmös és egyéb ilyen képzéseket nem szeretnék)


Esetleg ha gondoljátok, ami nagyon jó alapszak, lehet abba is belevetem magamat, ha minden feltételemnek megfelel.


Bármire vevő vagyok! :)



2015. máj. 23. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, ami férfiaknak is.
2015. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez esetben pontosítanál egy kicsit?
2015. máj. 23. 22:21
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Miért van a kérdésben hogy nőnek? Mintha bármit számítana úgy írod. Talán tűzoltó nem lehetsz de kb bármi más ugyanugy mint egy ferfi.
2015. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kioktatás. Igen, lehet, felesleges volt beleírni.


Kérlek titeket, hogy a kérdésmre válaszoljatok, ha van jó ötletetek! Tényleg komolyan tettem fel a kérdést, azt hittem, valamiféle útmutatást kapok itt.

2015. máj. 23. 23:20
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

" Már csak 1 év és végzek az egyetemmel, leteszem a diplomámat, de el akarok határolódni a területemtől. Közben jöttem rá, hogy mégsem fogom örömömet lelni ebben egy egész életen át. "


De persze mindenki fel van háborodva, hogy szigorítják a felsőoktatást. Remélem államin csináltad legalább...

2015. máj. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Ezaz #5ös, lökd csak a sötét propagandát te is, hogy a felsőoktatásban csökkenteni kell a létszámot, mert mekkora katasztrófa, hogy egy csomóan otthagyják amit tanultak...


Az ne is zavarjon, hogy a fejlett országokban mindenhol növelni próbálják a diplomások számát, és nem érdekes, hogy mennyien lesznek közülük pályaelhagyók, mert pontosan tudják, hogy az emberek és a gazdaság szükségletei is megváltoznak, semmi nem garantálja, hogy amit 18 évesen választottál, azt akarod utána 50 évig csinálni, és lássuk be, egy diplomás ember könnyebben képzi át magát ismét és ismét élete során, mint egy cipőfelsőrész készítő, vagy más szakmát tanult ember.


Egy diplomás megtanul tanulni, megtanul egyfajta világlátást, és így van esélye váltani, ha megunja, vagy éppenséggel gond nélkül átképzi magát, nem úgy, mint egy szövőnő vagy egy rakás másik szakma, ami teljesen eltűnt az elmúlt évtizedekben, te meg irigykedhetsz, hogy valakinek van erre lehetősége, amire neked nincs

2015. máj. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező: próbálkozz a mérlegképes könyvelő képzéssel,ha érdekel ilyesmi, azzal el lehet helyezkedni, kell hozzá némi matek, de sokkal kevesebb, mint ami kémia-fizikán kell, és meg is fizetik.
2015. máj. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy azért beszélnek le, mert az neked nem lenne jó. Talán nekik nem lenne jó mégegy olyan ember mint ők. Ebbe is gondolj bele. Akinek bejött az élet egy maszek fogorvosi vállalkozással az persze hogy nem fog bíztatni arra, hogy legyél te is maszek fogdoki mert havi félmilliót fogsz keresni. Erről ennyit. Légy az ami lenni akarsz, amit szeretsz csinálni, ami érdekel. Mert amit nem szeretsz azzal nem mész sokra az életben. ;)
2015. máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt tényleg nagyon nehéz lett volna megkeresni...

2015. máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Ez a világ a HR-eseké, nagy a kereslet rájuk, semmit nem kell csinálniuk, nagyon jó a fizetésük és a cégekben ők az "urak".
2015. máj. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!