Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit vettetek az első...

Ti mit vettetek az első fizetéseteken?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónap múlva fogok dolgozni és azon töröm a fejem, hogy milyen maradandó dolgot vegyek rajta? Gondoltam egy komolyabb karórára amim most van. 80 ezer körül, ami sokáig szolgálhat. Ha van automatában ilyen ár körül, ha nincs akkor akár valami kisbb ezüst ékszer, vagy egy étterembe összehívom a családot, nagyszüleimet és megünnepeljük. Sajnos nem tudom mi legyen. :(

2015. máj. 21. 20:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

"majd 5 ev mulva jobban fogsz orulni annak a 80e-nek, es ertelmesebb dolgokra fogod kolteni."


Én elég szomorú lennék ha 5 év múlva is még az a 80 ezer forint hiány fájna. :D

2015. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az órával kapcsolatban akkor elmagyarázom az álláspontomat!

Egy jó óra egy életen át szolgálhat, ha vigyázol rá! Gondolom nektek is mint mindenkinek vannak nagyszülei, köztük a nagypapákra gondolva nekik is vannak óráik vagy egy órája. Ami évtizedek óta megvannak nekik és tovább adják a gyermeküknek. Azok az órák sem arányosan mérve nem 10.000 forint értékűek voltak. Egy automata szép óráert (bőrszíjjas) nem sok az a pénz. A fizetéshez képest igen, de még 1-2 évig mint írtam, nem költözöm el és azt a hónapot a félre tett pénzemből is kihúzhatom. Ezzel az erővel ne vegyél szép lakás/autót, mert megteszi egy lakókocsi is, vagy egy szakadt kocsi is (célkitűzésre gondoltam). Nem mondtam konkrétan, hogy órát szeretnék mindenképp venni és nem is akarom mindenképp elverni az egész pénzt ha nem muszáj. Mindössze egy olyan dolgot szeretnék vásárolni/ valamire költeni, amire 20 év múlva is emlékezek majd.

2015. máj. 22. 21:15
 13/20 anonim ***** válasza:

"Az órával kapcsolatban akkor elmagyarázom az álláspontomat!

Egy jó óra egy életen át szolgálhat, ha vigyázol rá!"


Igen, csak manapsag egy ora, amit idehaza 80e-ert arulnak, nagyon a legalja, messze nem az a svajci minoseg, amit annakidejen a nagyszuleid vettek, nem beszelve arrol, hogy oraszakertonek kell lenned, hogy ne egy kinai hamisitvanyt sozzanak rad az eredeti araert.


"A fizetéshez képest igen, de még 1-2 évig mint írtam, nem költözöm el és azt a hónapot a félre tett pénzemből is kihúzhatom."


Lehet, hogy 1-2 ev utan ugy dontesz, hogy eleged van a netto 80-100-bol napi 10 oraert cserebe, es peldaul kulfoldre mesz, na akkor jol fog jonni minden filler.


"Ezzel az erővel ne vegyél szép lakás/autót, mert megteszi egy lakókocsi is, vagy egy szakadt kocsi is (célkitűzésre gondoltam)."


Semmi gond a draga ora vasarlassal, csak nem mindegy, hogy mikor, mekkora bevetel mellett. Ha majd tobbszazezret keresel, megjutalmazhatod magad egy draga oraval, de addigis inkabb azon ugykodj, hogy magasabb fizut erj el.


Ne ess abba a csapdaba, mint sok tinedzser, hogy amint elkezdenek keresni, jol bevasarolnak mindenfele jatekszerbol, laptop, smartphone, auto, rosszabb esetben mindez hitelre.

2015. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

80k körül már lehet venni korrekt kvarc Tissot-t. Automatából inkább kevésbé ismert márkákból lehet válogatni ennyiért, nekem pl. egy limitált szériás, sorszámozott Androidom van, ami remekül szolgál, nagyon mutatós és kifejezetten jó Seagull szerkezettel szerelt: [link]


Viszont ha komoly órát szeretnél, akkor inkább félmillió felett érdemes gondolkodni.

2015. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalka koromban /sajnos egyre régebben volt/ egy jobb munkahelyre kerültem, ennek örömére vettem egy 100 ezer ft- os órát is. AZ óra kb. 4 év után elromlott, csak a javítás lenne kb. 40 ezer ft. Most egy 7 ezer ft- os órát használok és ez is jó :-) Pedig kicsivel többet keresek!:-)

Ennyi az én sztorim! :-)

2015. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az órákkal kapcsolatos segítséget is! Mint írtam, nem biztos az óra. Eszembe ötlött az is, hogy egy értékesebb tollat, mondjuk Parker tollat vegyek. Itthon azt mondták, hogy nem érdemes megvenni ezt a márkát.
2015. máj. 23. 14:40
 17/20 A kérdező kommentje:
#15 Sajnálom, hogy így alakult, ez is benne van a pakliban! :/ Köszi a válaszodat!
2015. máj. 23. 14:42
 18/20 A kérdező kommentje:
#14 köszi a segítséget, azért körbenézek milyenek is vannak ilyen árban. Nekem más stílusú órák tettszenek. [link] Most egy ilyenem van, csak kék számlappal és fém szíjjal. Nagyon szeretem ezt az órát is.
2015. máj. 23. 14:48
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél rajta értékpapírt, az is nagyon szép és tudod a netbankodban nézegetni. :) És kicsit több értelme van mint egy órának!
2015. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Átgondolom ezt az ötletet is!

Köszi!

2015. jún. 7. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!