Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit vettetek az első...

Ti mit vettetek az első fizetéseteken?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónap múlva fogok dolgozni és azon töröm a fejem, hogy milyen maradandó dolgot vegyek rajta? Gondoltam egy komolyabb karórára amim most van. 80 ezer körül, ami sokáig szolgálhat. Ha van automatában ilyen ár körül, ha nincs akkor akár valami kisbb ezüst ékszer, vagy egy étterembe összehívom a családot, nagyszüleimet és megünnepeljük. Sajnos nem tudom mi legyen. :(

2015. máj. 21. 20:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
Karórára felesleges ennyi pénzt kidobni, pláne hogy manapság a telefonodon is meg tudod nézni, mennyi az idő. Akkor már inkább valami közös élmény a családdal. Mondjuk egy éttermi vacsoránál kreatívabb is lehetsz, ha már 80 ezret szánsz rá. Amúgy a kérdésedre válaszolva, az első fizetésemből lakbért, rezsit és kaját fizettem, a maradékból meg elkezdtem utazásra gyűjtögetni. :)
2015. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A karórás elméletet én máshogy látom, de azzal lehet még ráérek. :) az utazás az jó ötlet. Még 1-2 évig itthon lakok majd, természetesen segítem a szüleimet anyagilag addig, inkább mint lakbérbe adjam azt a pénzt addig.
2015. máj. 21. 20:36
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Az első heti fizetésemből elvittem barátnőmet Spanyolországba egy 3 napos 2 éjszakás luxus szállodába, mivel hétfőn nem kellett dolgozni, mert július 4 volt, élljenek a nemzeti ünnepek :D
2015. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Még 2 hónap mire dolgozni kezdesz és már költöd :D


Én nem vettem tulajdonképpen semmit, albérlet, kaja elvitte a felét, többit félretettem. Mondjuk az sem mindegy mennyit keresel.

2015. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Az óra nagyon jó ötlet. Inspirálhat egész életedben hogy "ezt vettem az első keresetemből". Egy szép emlék lenne.


Én szerintem elittam. Vagy fogalmam sincs. De ha vettem volna belőle valami értelmeset, biztos emlékeznék rá. Jó lenne.

2015. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat/ötleteket! Jöhetnek még!
2015. máj. 21. 23:00
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

3-as vagyok!


Szerintem ne maradandót vegyél, mert az csak egy tárgy. Elveszhet, elromolhat, stb.


Nem tudom, hogy van e barátod/barátnőd, de én ebből a pénzből inkább elutaznék valahova. 80 ezer forintból azért 2 éjszakára el lehet menni külföldre is. Nekem örökre megmaradt az az emlék, mivel akkor még soha nem voltam Spanyolországban + nem voltunk rég együtt a barátnőmmel és az volt az első közös kiruccanásunk.


A tárgy csak tárgy, de egy kellemes emlék, amit egy szeretteddel élsz át, na az felbecsülhetetlen

2015. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A gond az sajnos, hogy nincs barátnőm! :/ Az utazást mindenképp átgondolom, mert az is maradandó élmény! :)
2015. máj. 22. 07:07
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
Kerdezo, most meg fogsz lepodni, de nem kotelezo azonnal elkolteni az elso fizetesed! Tudom, hogy a gyerekes fejeddel ezt nehez felfogni, de majd 5 ev mulva jobban fogsz orulni annak a 80e-nek, es ertelmesebb dolgokra fogod kolteni.
2015. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

80e et kik*rni egy órára? Legnagyobb hülyeség a világon.


Persze ha naponta keresnék 5-10 milliót, akkor beleférne.

2015. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!