Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanátok:...

Melyiket választanátok: valamit, amit szerettek, de kb ingyen csinálhatjátok életetek végéig, vagy valamit, amivel kereshettek pénzt, de nem szeretitek?

Figyelt kérdés

Egyetemen vagyok, hamarosan döntenem kell milyen irányba megyek a mesterképzésen. És a fenti kérdés komoly dilemmát okoz. Azok a dolgok, amik érdekelnek, lekötnek, foglalkoztatnak, élvezem őket és jó vagyok bennük, azok kb azzal járnak, hogy vagy nagy nehezen bejutok egy állami intézménybe dolgozni vele (bár sehol sincs rá anyagi keret gyakorlatilag, szóval ez kb esélytelen), vagy valahol nagyon kevés pénzért próbálok vele tengődni. A másik lehetőség, ami mondjuk keresettebb a munkaerőpiacon, az meg engem hidegen hagy. Tudnám csinálni azt is, de nem élvezném, nem lenne semmi önbeteljesítés benne, semmi kihívás, semmi olyasmi, amiért megérné azt nekem csinálni, csak és kizárólag az anyagiak miatt.


Ti mit választatok? Felnőtt fejjel melyiket érdemesebb? Pénz vs élvezet?


2015. máj. 4. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha valamit tényleg szeretsz csinálni, akkor nem esik nehezedre folyamatosan képezni magadat, és bár lehet, hogy 1-2 évig valóban kevés pénzért tengődsz valahol, de idővel kamatozni fog az energia, amit nem csak azért fektettél bele, hogy többet keress, hanem azért is, mert szereted csinálni. Egyébként meg tanulj nyelveket, azzal helyből jobb esélyeid vannak.
2015. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a jövőd nem egy gagyi mesterképzés fogja meghatározni.
2015. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is kb. itt tartok. :S


Mondanám, hogy az a lényeg, hogy keress. És úgy is gondolom: biztos munkahely, pénz a vágyakra, legyen az külföldi nyaralás, nagy családi ház, öt kutya, nagy autó, egészséges ételek. Szeretheti az ember a munkáját, ha egyrészt az bizonytalan, másrészt kicsi lakásba megy haza és otthon kuksol a család, mert nincs pénz semmire. Már ha egyáltalán lesz munkája.


Én is olyan szakra járok, amivel szinte lehetetlen elhelyezkedni szakmában, ha nagy nehezen sikerül is, éhbérért dolgozik az ember. Ha azt választanám, hogy a lényeg a biztos, megfelelően kereső munkahely, akkor nagyon sok posztgraduális képzés, mesterképzés vagy esetleg OKJ lehetősége tárulna elém. Ha azt választom, ami valamennyire azért érdekel is, akkor lehet, hogy jön az egy év diplomás munkanélküliség stb.


Azt mondom, az eszünkre kellene hallgatnunk és nem a szívünkre, de nehéz.


Amúgy tepertem én már alapszak alatt eleget. Azt mondom, nem a teperés az, ami előbbre visz, hanem ha meglátod a valódi lehetőségeket, akkor kötöd fel a gatyát, amikor kell és kellemes, pozitív, megnyerő, normális személyiséged van - nomeg NAAAGY adag magabiztosság. És emellé még szerencse.

2015. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

"Szerintem a jövőd nem egy gagyi mesterképzés fogja meghatározni."


Egyetértek!

2015. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Pont az a kérdése, ha jól értem, hogy maradjon-e a szakmájában vagy nem.

A mesterképzéssel ezt határozná meg.

Ennek pedig igenis köze van a jövőhöz! -.-

2015. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

"Ennek pedig igenis köze van a jövőhöz! "


Persze valamennyi van, de azért én majdnem biztos vagyok benne, hogy a kérdező többet lát bele előre, mint a valóság.

Fiatalon igenis sokan (tévesen) úgy látják, hogy X egyetemi szakot elvégzi akkor bizony X munkája lesz, semmi más nem jöhet szóba. Aztán a valóság egész más.

2015. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pont az a kérdése, ha jól értem, hogy megpróbálja-e azt, amit szeret, olyan mesterszakra menjen-e, hátha lesz vele munkája, vagy menjen más mesterszakra, amivel biztos a munka és jobb fizetés várható.

Szóval most döntse el, hogy nem abban fog dolgozni, amit szeret vagy adjon 10% esélyt neki.

Erről van szó.



Egyébként utolsó előtti féléves büfészakosként ugyanebben a dilemmában vagyok.

2015. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
folyt... De mondom, valamennyire igaz, hogy befolyásol a diploma. Csak azért ennyire rettenetesen nem kell f0sni előre, mint a kérdező teszi. Rengetegen végeznek pl. adminisztratív irodai munkát nettó 130-170 ezres átlagfizetésért büfészakosnak és semmit nem érőnek mondott diplomákkal.
2015. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálam az a kérdés, hogy már most mondjam azt magamnak, hogy 200 nettóért, egy változatosabb munkáért tanuljak valamit, amitől rosszul vagyok - és valószínűleg meg se fogom szeretni - VAGY tanuljam tovább, aminek egy részét talán még szeretem is, és adjak 5-10% esélyt annak, hogy a diplomámnak megfelelően fogok dolgozni, és NEM irodai adminisztráció vagy annál rosszabb.

Egyébként hogy erre mit mondtok, az érdekel is.


Én például csak akkor megyek mesterszakra, ha tényleg van esélye, hogy akkor szeretni fogom a munkámat (és nem (csak) a munkatársak, hanem maga a munka miatt (is)).

Érdeklődésből én nem sz*pok egyetemen. Sok dolog érdekel már most is, aminek utánaolvasok a neten...



Kérdező, nem csodálkoznék, ha ugyanarra a szakra járnánk. :D

2015. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

pszichológiát tanulok. elég sok ágazata van, amit sajnos nem feltétlenül tud (jól) végezn az ember, ha nem azt tanulta. engem az az irányzat érdekel, amivel nagyjából kórházakban vagy kutatásokban tudnék elhelyezkedni (ha lenne rá kereslet), azt is kb éhbérért. ami nem érdekel, azzal lehetnék HR-es, lehetnék mindenféle cégeknél tanácsadó, hogy hogyan menjen jobban a munka, ilyesmi. a hátránya ennek a képzésnek az, hogy a Bsc diplomámmal pontosan annyit tudok kezdeni, mint egy laza érettségivel, tehát mindenképpen muszáj továbbtanulni. és ha már tanulok tovább, akkor már- jól írta az egyik válaszoló- nem szeretnék minimum 2 évet azzal tölteni, hogy valamivel teljesen feleslegesen foglalkozom, hanem akkor már eleve rákészülnék arra, amivel talán pénzt is szerzek és akár még jó szakemberré is képezhetném magam benne. valóban nem ez határozza meg, hogy végül "mi leszek, ha nagy leszek", de azért elég sok mindent befolyásol. főleg ezen a szakterületen. nem vezethetnék személyiségfejlesztő terápiákat mondjuk, ha a végzettségem (és a meglévő tudásom) nem arra szól, és a képzettségem meg sem közelíti azt a minimumot, amivel biztonsággal tudnám végezni a munkám. ezért fontos a kérdés most :)


köszönöm a válaszokat különben, de nem bánnám, ha érkezne még :D

2015. máj. 4. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!