Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek fizetés nélküli...

Kérhetek fizetés nélküli szabadságot? Fontos!

Figyelt kérdés
Kárpátaljai vagyok,kecskemétre költöztem a párommal nemrég,2hónapot dolgoztam egy idősek otthonában nővérként,de most májustól átmegyek a Megyei Kórházba,ott nagyobb lehetőségem van szakmailag...szval májusba kezdek,próbaidőn leszek,de agusztus közepén lenne az esküvőnk,és szeretném megkérdezni,h lenne e arra lehetőség h 1 hónapos fizetetlen szabadságra mennyek ez miatt?Tudtok erről vmi infót? persze megkérdem majd később a munkahelyemen is,de nem akarok rögtön ilyen kérdéssel menni a főnővérhez,hisz még el se kezdem a munkát.Nm ismerem ki magam még az itteni törvényeken...Köszi a segîtséget!
2015. ápr. 29. 19:12
 1/8 A kérdező kommentje:
természetesen a szabadság az előkészületek miatt kellene,amihez ugyebár vissza kell utaznunk Kárpátaljára,hisz ott van minden rokonunk..
2015. ápr. 29. 19:14
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem ezt felejtsd el, 3 hónap munka után nem fognak neked 1 hónap fiz nélkülit adni. Inkább vegyél ki 2 hét szabadságot, a többit meg bízd a rokonokra.

Nem is értem amúgy ezt hogyan gondoltad.

2015. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
fizetés nélkül nem akkor megy az ember szabira, amikor akar?
2015. ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az azért attól is függ, mennyire fontos nekik a munkád, mennyire van nővérhiány. A városunkban például több olyan nővért is ismerek, akik ennél jóval több fizetés nélküli szabadságot is kaptak külföldi munkához, sőt a főnökük beszélte rá őket, hogy ne mondjanak rögtön fel, hagyjanak kiskaput, hátha mégis visszajönnek. A törvény alapján egyébként adhatnak, de az esküvői készülődés nem az a helyzet, amikor kötelesek adni, ők döntik el. Nyugodtan kérdezz rá, milyen lehetőségek vannak. Megenni biztosan nem fognak, legfeljebb azt mondják, hogy inkább kevesebb időre menj haza.
2015. ápr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én is ugy tudtam h fiz.nelkülit akkor vesz ki az ember amikor akat,legalábbis otthon ugy volt,itt nem tudom,2hét szabit meg nem tudok kivenni,mivel próbaidős leszek,az alatt kb5nap fizetett szabi ját max...az meg h bizzam a rokonokra azért nem úgy megy,a rokonok nem választják ki helyettem a dekorációt,meghîvót,vőfélyt,tortát,menyasszonyi ruhát...Mi sem gondoltuk h igy alakul,de muszály lenne összehozni valahogy,mert a terem le van foglalva és már előleg is van adva,azt meg vissza nrm kapjuk...Igazatok van,ha kellek a kórháznak akkor beleegyeznek,ha meg nem akkor rúgjanak ki...
2015. ápr. 29. 21:08
 6/8 anonim ***** válasza:

1 - nem kötele a munkáltatód fizetés nélküli szabadságot adni

2 - próbaidő alatt meg pláne nem fog neked egy hónap fizetés nélküli szabit kiadni, hanem lapátra tesz

2015. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát ha lapátra tesz akkor ott leszek,nővéreket mindîg keresnek mindenütt..
2015. ápr. 30. 14:10
 8/8 A kérdező kommentje:

Na eltelt pár èv :D

Mjnden sinen ment,kellettem nekik,azótta már gyerekünk is lett,gyeden vagyok,nemsokára várnak vissza az osztályra :)

2019. máj. 31. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!