Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nehéz elhelyezkedn...

Miért ilyen nehéz elhelyezkedni 2015-ben, Borsodban? Régebben, miért volt könnyebb?

Figyelt kérdés
nincs ötletem hogy hova tudnék elmenni dolgozni, pedig kézzel lábbal mennék. pedig tapasztalatom is van itthon is és külföldön is. Vagy csak szimplán pechem volt?
2015. márc. 23. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Régen voltak gyárak.
2015. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem lehetett mindenki gyári munkás nem? azon kívül mik voltak?
2015. márc. 23. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:
voltak bányák is és mezőgazdaság, TSZ-ek. A TSZ-ekben persze nem csak kapáltak, nálunk volt pl. Délker, meg rugóüzem, műanyagüzem, meg nyomda is a TSZ-ben.
2015. márc. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Én azért látok álláslehetőségeket az OLX-en:

[link]


Tegnap feladtak vagy 100-at, tudom nyilván fele kamu a másik fele azonnal betelik, az álláskereséshez külön szakértelem kell, hogy minket válasszanak és ne mást a munkáltatók. Sok szerencsét!

[link]

2015. márc. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
"Régen" nem könnyebb volt, hanem kötelező...
2015. márc. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de most nem csak az ilyen betanított munka. amivel épp hogy meglehet élni. Vagy arra ha kocsival járna az ember már csak a fél fizetése marad. sztem az a pénz max zsebpénz mert semmire se elég.
2015. márc. 24. 08:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csak Borsodban nehéz, itt Csongrádban sincs semmi lehetőség.
2015. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
A munkáltató téríti (elvileg) az utazás 85%-át, szóval inkább buszban és vonatban kell gondolkodni. A fizetések régen sem voltak magasak, sőt akkor még olyan sok különbség sem volt a vezető és az alkalmazottak fizetése között. A fizetés úgy volt elég, hogy csak hétvégén ettünk húst, reggelire vacsorára csak vajas, lekváros vagy májkrémes kenyér volt vagy párizsi, szafaládé. Évekig spóroltunk bútorra, mosógépre, tv-re. Ruhát sem vettünk évente 4-5 darabnál többet. És az ország zöme így élt, csak a párttagok engedtek meg maguknak nyaralót és autót. Szóval mondjuk azt inkább, hogy az igények nőttek, olyan fizetést szeretnénk, amiből egy hónap alatt lehet szekrénysort venni, fél év alatt autót, mellettem mindennap húst enni és hetente ruhát is vásárolni.
2015. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!