Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy közgazdásznak általában...

Egy közgazdásznak általában milyen informatikai tudás kellhet (a nyilvánvaló MS Office-on kívül)?

Figyelt kérdés

Esetleg érdemes lenne valamilyen programozási nyelvet legalább alapszinten megtanulni? Sajnos abszolút nem tudok programozni.


SAP-t se tudok használni, de látom az álláshirdetésekben, hogy előnyt jelent sok helyen. Azt honnan tudnám kitanulni?


2015. márc. 20. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:

" nyilvánvaló MS Office"


No igen, nyilvánvaló de ez milyen szinten is megy neked?

Mert pl az excel makrók írása már gyakorlatilag programozás. Ez a felsőbb szintű excel tudás. A közép szint, hogy tudsz kimutatást készíteni, jól ismered a vlookup(fkeres) és hasonló függvényeket.

Az alap pedig, hogy tudsz egyszerű formázásokat vagy sum függvény szintű egyszerű dolgokat.


Te tudod ebből milyen szinten vagy. Szükség az van ezekre gazdasági területen.


Fontos az is, hogy magyar és angol excel se okozzon gondot.


Ami esetleg jol jöhet: alap adatbázis tudás, SQL ismeret.


Más most nem jut eszembe és bocs, hogy az excelt emeltem ki de nagyon nem mindegy, hogy csak ECDL szinten ismeri valaki vagy komolyabb függvényeket és makrókat ír benne.

2015. márc. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A multinál ahol dolgozom elvárás az SAP/Excel profi szinten tényleg mindent tudni kell róla/Access! SQL nem elvárható egy közgazdásztól azért, de ha van fogalma az adatkezelésről az sok problémában nagy előnyt jelent. Tudj kommunikálni folyékonyan angolul, legyél képes prezentációkat készíteni, adhoc riportokat a vezetőség számára. Nagyjából ennyi. Induló fizu: bruttó 350 ezer, osztályvezetőként ez felmehet olyan 600 ezerig. (Természetesen rengeteg juttatásról nem is beszélve)
2015. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tanultam makrókészítést, de nem gyakoroltam be. Szakmai gyakorlaton jöttem rá (3 évvel ezelőtt), hogy igazából semmit sem tudok az Excelről, ott sokat megtanultam a haladó Excel-használatról.


Eddig a nyelvtudásra építettem a leginkább, mert abban érzem, hogy van tehetségem és eredményes is vagyok belőle (angol, német, orosz, egy kevés kínai). Ezek ellenére úgy érzem néha, hogy az SAP tudás meg az alapvető programozási ismeretek hiányából hátrányom lehet a munkaerőpiacon.

2015. márc. 20. 13:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezzel már tök jó vagy amit írtál. SAP-t majd megtanulod. Ha a nyelvek ilyen jól mennek az nagy előny eleve!
2015. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az SAP nem bonyolult, max néhány nap alatt megtanulhatod online források alapján. Ugyanez a helyzet SQL-el, jó ha alapszinten ismered. Excel, esetleg Access, de azt szerencsére egyre kevesebb helyen használják. Függvényábrázoláshoz stb-hez esetleg MathCad/MatLab vagy valami hasonló, ha szükséges, de nem hiszem, hogy bárhol alapkövetelmény.
2015. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

SQL jó ha van, esetleg megspékelve némi alapvető db tervezés ismerettel. (normálformák stb.)


Az SAP-vel a probléma az, hogy csak úgy megtanulni nem lehet, kell egy cég, ahol használhatod, elküldenek tanfolyamra, ilyesmi... ez meg szerencse dolga.


Igazából az is kérdés, hogy mi érdekel..mert ha mondjuk bele akarod ásni magad az IT határterületeibe, netalántán rendszerbevezetési projektekbe, ott érdemes elgondolkozni különféle módszertanok megtanulásán, esetleg az UML alapjain ilyesmik...

2015. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!