Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyetem nem hajlandó engem...

Az egyetem nem hajlandó engem fogadni öregdiák-karriernapon! Milyen jogi csatornán nyerhetek elégtételt?

Figyelt kérdés

Az egyetem ahol végeztem, ahol kettő diplomát is szereztem, ahol megkezdtem egy phd képzést is, öregdiákokat kér fel, hogy a friss egyetemistáknak karriernapon előadást tartsanak arról, mire jutottak az életben az egyetemen szerzett diplomával, milyen karriert építettek.

Hát én jelentkeztem. Előre be kellett adni írásban mit kívánok előadni. Beadtam.

Leírtam, mit végeztem, mikor és mire jutottam.

Leírtam, hogy bolti eladó vagyok, havi nettó minimálbért keresek, leírtam, hogy ide is csak és kizárólag azért vettek fel, mert a pályázatomban hazudtam, letagadtam a diplomáimat és középisk érettségit jelöltem meg iskolai végzettségnek.

Ezer és ezer életrajzot küldtem szét, benne a diplomákkal a szakdolgozat témájával, nyelvtudással, a szakmai gyakorlattal-kutyának se kellettem.

Majd beadtam pár életrajzot amiből kihagytam mindent-amibe csak az érettségit írtam be, meg a bolti eladói OKJ-t amit pénzért vettem a neten (kamu papír).

És láss csodát-felvettek.

Így több év teljes állástalanság, újságkihordás, szórólapozás és hasonló komoly munkák után végre megvan életem első állása-bolti eladó vagyok.

De lesz még „jobb is”: jön a vasárnapi boltbezárás és innen is kitesznek majd első körben, mehetek vissza aluljáróba szendvicsembernek.


Na ezt mondanám el az öregdiák karriernapon. Nem hagyják, közölték a program belelt nincs idő rám. Miközben párhuzamosan fut a hirdetés, ahol még szabad helyekre keresnek előadót (=nettó hülyének néznek).


Hova fordulhatok jogorvoslatért?

Semmi rosszindulat, kitaláció, felforgatás nincs bennem-megkértek adjam elő, mire jutottam a végzettségemmel-hát én elmondom!

Ezt kérték ezt kapják! Mi a gond?


2015. jan. 16. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Az egyetemnek szíve joga eldönteni, hogy kik adjanak elő, és kik ne. Nyilván megvan a karrier-nap célja (új jelentkezők toborzása), és az nem az, hogy a te életpályáddal elriasszák a leendő diákokat. Ez olyan, mintha mosószert reklámozó cégnél jelentkeznél, hogy te majd bebizonyítod, hogy a mosószertől piszkos maradt a ruha, aztán vernéd az asztalt, hogy miért nem kellesz nekik. Nem kötelesek meghívni az előadók közé, akár betelt a létszám, akár nem, így jogorvoslatnak sincs helye. Az egy dolog, hogy udvariasságból inkább időhiányra hivatkoztak, és nem küldtek el nyíltan. Azt is megtehették volna simán, hogy közlik veled, az előadásod témája nem vág egybe a koncepciójukkal.
2015. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom elkerülte-e figyelmedet az az apróság, hogy hozzászólásom elején leírtam: meghívtak. Nem én kerestem őket, ők engem.

Nem az én ötletem, az övék. Hát akkor teljes joggal várom el, ha már felkértek hallgassanak is már meg! Vagy rosszul gondolnám?

Példánál maradva.

Termékbemutató, mosópor. Megkérik a nézők között azon háziasszonyokat akik már használták a terméket jöjjenek fel és mondják el mi a véleményük.

Felmegy az egyik és elmondja nem a szép és jó oldalt hanem azt is hogy nála bizony a termék sz**rt se ért.

És mit csinálunk? Ha korrekt tisztességes emberek vagyunk végighallgatjuk és nem lökdössük le a színpadról!

Mi kértük hogy jöjjön fel!

Rosszul látnám?



"Nem kötelesek meghívni az előadók közé"

2015. jan. 16. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

"előadást tartsanak arról, mire jutottak az életben az egyetemen szerzett diplomával, milyen karriert építettek.

Hát én jelentkeztem."


Az a baj veled, hogy nem arról írsz, hogy mire jutottál az életben a diplomáddal, hanem hogy mire jutottál a diplomád nélkül (letagadásával). Tehát nem a témáról szeretnél beszélni, ezért nincs idő rád. Az off-topic előadásokra 0 percet szántak, és ez már betelt. Rád már nem maradt egy perc sem.


Szóval nem ők kértek fel, hanem te *jelentkeztél*. Mégis.

2015. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Állj.

1.

Kaptam egy névre szóló levelet postán. Kedves XY volt hallgatónk, Szeretnék felkérni Önt, mint X szakon végzett stb stb

Vagyis ők kerestek engem. Én meg válaszoltam, nagyon örülök a felkérésnek, ezer örömmel teszek neki eleget stb stb.

Ők kerestek, ők kértek fel, és csak eleget tettem a felkérésnek.


2. Na azt magad se gondolod komolyan, hogy ez egy érv? Mire jutottam a diplomámmal? Akkor beszéljünk így. Semmire, a hím lónak egy páratlan testrészét ér a két diplomájuk. Erre jutottam.

Ki is hagyhatom belőle a diploma nélküli életrajzokat, de így nem lenne kerek a történet.

Úgy kerek a történet, hogy lám kedves fiatalok, oda is el lejhet jutni hogy egy diploma nem elhelyezkedést segítő hanem gátló tényező. Oda is el lehet jutni, hogy örülök egy minimálbéres bolti eladói állásnak. Lám érdemes tanulni. Valamit biztos. De nem ezt.

2015. jan. 16. 17:10
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

# 4/4 Időpont ma 17:10


99%, hogy sablonlevelet kaptál, amit minden öregdiák megkap. Az, meg, hogy megkezdett doktorival, semmire nem jutottál az életben, az a te hibád is, ha tetszik ha nem. Nem tudom milyen diploma ez? Szabadbölcsész?

2015. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

És ha meghívtak akkor mi van? Szerinted egy meghívóra vonatkozik bármilyen jogszabály? Ha egy barát meghív az esküvőjére, majd visszavonja, akkor feljelented vagy mi?

Ne legyél már nevetséges. Az, hogy neked nem jött össze még megkezdett phd-val sem, az csak téged minősít. Ha tudtad, hogy nem fogsz tudni vele elhelyezkedni, akkor legkésőbb mesterképzés után le kellett volna esnie, hogy nem éri meg. Ha meg nem így van, akkor a hiba benned van.

2015. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Én vegyészmérnök diplomával voltam: favágó, paprikaszedő, fejlesztőmérnök, faipari segédmunkás, hólapátoló és utcaseprő, benzinkutas, árok- és folyótisztító

Jelenleg a szakmámban dolgozok nettó 100e/hó álomfizetésért :)


A legjobb keresetet kutasként kaptam, havi 140e-et 10 nap melóért, kidobtak mert kiderült a végzettségem...

2015. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Az előzőtől kérdezném: hova kell jelentkezni kutasnak, hogy havi 10 ledolgozott nappal kereshessek 140 ezer jó magyar forintot? Ha csak fele ennyi sem bánnám, ha tényleg 10 nap munkáért járna ez a bérezés. Előre is nagyon köszi a válaszod!
2015. jan. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg 10 napért járt ez a "bérezés", de ezen napok 24 órás munkarendet takarnak, tehát nem a szokványos 8-at.


Erre a 24 órára járt nettó 8000Ft/nap, a maradék 60 000Ft pedig borravalóból, parkolófelügyeletből, a különböző eldobált italcsomagolások leadásából, valamint a szerelőajánlásokból befolyó összegekből jött ki.


Kemény egy fizikai meló, de főképpen lelkileg viseli meg az embert, viszont jól fizet.

2015. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A benzinkútról érdeklődőnek belinkelném egy korábbi témában adott válaszomat (7-es):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__556..


Ha van még kérdésed, akkor privátban is jöhet.

2015. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!