Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kolozsvári egyetem és munka,...

Kolozsvári egyetem és munka, hogy és mit?

Figyelt kérdés
Terveim szerint Kolozsváron szeretnék tovább tanulni(egyetem), mindenképp informatika/programozói ágon, de emellett munkát is szeretnék vállalni! Kérdésem az lenne, hogy, hol kell ezt elkezdeni, hol kell munka után keresni, milyent munkát érdemes elvállalni és most, 10. osztályos létemre mit kezdjek el tanulni és ezt is, hogy, milyen szinten esetleg, ha anyagot tudtok adni, akkor kérlek!(értem én ezt Java, PHP, C++, melyiket érdemes elkezdeni?).

2015. jan. 5. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A szakkal és tanulnivalóval kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, mert én másik szakra járok, illetve másik egyetemre. Azonban a munka és egyetem párosról tudok mesélni.

Elég nehéz a kettő együtt, de nem megoldhatatlan, csak ügyesnek kell lenni és jól kell szervezni a dolgokat. Azt nem írtad, hogy informatika/programozó területen szeretnél-e munkát vállalni vagy csak diákmunkát, a pénzkereset miatt. Az adott területen még ha van is végzettséged hozzá tapasztalat és gyakorlat nélkül nem túl valószínű, hogy találni fogsz rögtön munkát.

Ha viszont diákmunkát keresel és mire egyetemre mész szeretnél normálisabb munkát végezni érdemes már most nyári szünetekben dolgoznod (nem tudom eddig tetted-e), mert kezdetben, tapasztalat nélkül diákként is elég nehéz kifogni a jobb munkákat, inkább azokat szokták a normális munkákra felvenni, akik már gyakorlottabb, tapasztaltabb munkavállalók.

Én kezdetben egy felsőfokú szakképzést csináltam az egyetemen, mert szerettem volna kipróbálni milyen az egyetem, illetve ezáltal szereztem egy szakmát is. Ez 2 éves képzés volt, ez idő alatt az iskolaszövetkezetek csak árufeltöltő, pénztáros, csomagoló, stb. munkákat kínáltak, irodai munkára hiába jelentkeztem, szóba sem álltak velem, mert, hogy "nincs tapasztalatom". Egy idő után betelt a pohár és mivel egyébként is kellett csinálnom a szak elvégzéséhez gyakorlatot, így szerencsémre az egyetem sportcsarnokának gazdasági irodájába bekerültem, ami biztos sikert jelentett a későbbi munkavállalás szempontjából. Igaz nem sokat fizetett, havi 15 ezret napi 6 óra munkáért, de nem bántam, mert gondoltam, ezután nem mondhatják, hogy nincs tapasztalatom, mivel itt mindenféle gazdasági irodai munkából kivettem jócskán a részemet (még a könyvelést is megtanultam). Azóta már egyetemi szakra járok, az első félévtől kezdve dolgozom, de sajnos egyetem mellett csak adminsztratív diákmunkákat tudok vállalni, mivel itt rugalmasabban kezelik azt, hogy órára kell menned, nem tudsz minden nap bemenni, stb.

Kezdetben próbálkoztam iskolaszövetkezeten kívüli munkával, de olyan szinten nem tudták elfogadni, hogy órákra kell járnom, hogy 3 hónap után otthagytam, mert nem volt időm órákra járni és tanulni munka mellett. Ezt követően eléggé jól kifogtam egy munkát, energiaszolgáltatóhoz vettek fel, bizonyos szinten rugalmasabbak voltak és jól is fizetett, a munka is tetszett, viszont a mostani vizsgaidőszakban muszáj volt otthagynom, mert nem tudtam volna még így sem tanulni munka mellett.

Most, hogy kezdenek elfogyni a vizsgáim rögtön találtam egy másik irodai munkát, itt kedden fogok kezdeni, útiköltséget térítenek és várhatóan jól fizet.


Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy eléggé nehéz egyetem mellett dolgozni, illetve jó munkát találni, szerintem csak akkor tedd, ha muszáj, ha nem akkor inkább csak nyáron dolgozz.

2015. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bő választ, remélem, hogy összejön neked is! :) Én a szakmában szeretnék dolgozni, ugyanis halottam egy két tanártól, hogy volt tanítványaik, hogy kaptak munkát. Az a jó a programozással, hogy általában vannak direkt egyetemistáknak megfelelő munkák, tehát rugalmas munkaidővel, csak azt nem tudom, hogy az ilyen munkát hol kell keresni és mit lenne jó elkezdeni tanulni az érdekében.
2015. jan. 9. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!