Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lenézik a levelezőn szerzett...

Lenézik a levelezőn szerzett diplomásokat? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Nem egy álláshirdetést láttam már (több szakmaterületen is), amiben kifejezetten olyan diplomával rendelkező jelentkezőket várnak, akik nappali tagozatosként szerezték meg a diplomájukat. Mivel nyújt kevesebbet egy levelezőn elvégzett felsőoktatási képzés? Könnyebbek a vizsgák, kevesebb a tananyag, nincsenek komolyabb tanulmányi követelmények? Vagy inkább azt tükrözi, hogy az ember anélkül is képes felkészülni ugyanarra a vizsgára, hogy állandóan fognák a kezét?

2015. jan. 7. 18:58
 1/4 anonim válasza:
50%

Kicsit lazább, az embert nem egyszerű diákként kezelik, szolidárisabbak a tanárok. De ez nem azt jelenti, hogy nincs követelmény. Egyszerűen emberibbek, hiszen valószínű, hogy nem csak a tanulás a dolgod, hanem dolgozol, és eltartod a családod, nem "csak" diákmunkát végzel.

De pl. Egerben a Természettudományi karon nem nagyon emberiek se levelezőn, se nappalin. :D

2015. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Mivel tökugyanolyan diplomát kapsz, nem sok értelme van ennek a kérésnek. De a diploma amúgy is csak addig kell amíg nem értesz a szakmádhoz. Mintegy belépő, annyit ér. Utána csak azt nézik honnan jöttél, és ott mit csináltál, hány évig.
2015. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2#: Ezzel azt akarod mondani, hogy az ember esetlegesen többet ér például 4-5 év szakmai tapasztalattal, mint egy ugyanennyi idő alatt elvégzett egyetemi képzéssel?
2015. jan. 7. 20:03
 4/4 anonim válasza:

Szerintem a 2. válaszoló nem erre gondolt.Kell a diploma, de a tudást a gyakorlatban szerzed meg.Igazából a diploma ad egy alap tudást, és jelzést,hogy te hajlandó vagy még tanulni, képezhető vagy - de nem feltétlenül iskolába,hanem munkahelyen tanulni,úgy értve,hogy elmélyedsz egy területen.

Csakhogy egy példával éljek, én agrárménöknek (növény és állattenyésztést is) tanulok,levelezőn.Felvettek már így is egy munkahelyre, amelynél ennek a nagy agrár területnek csupán egy töredékével foglalkozok.Azt,hogy az agrár eme kis szelete,hogyan is működik a gyakorlatban itt tanulom meg.


Én levelezőn végeztem,de ebből hátrányt még nem éreztem.

Az elvárásokat illetően fősulin és egyetemen is tőlünk ugyanazt a tudást várták el mint a nappalisoktól.

A különbség valóban a hozzáállásukon volt a tanároknak.Tudták,hogy a többség munka mellett tanult és ezt figyelembe vették.

2015. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!