Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet úgy elhelyezkedni,...

Hogy lehet úgy elhelyezkedni, ha nincs semmihez gyakorlatom, de mindenhova gyakorlatot kérnek?

Figyelt kérdés
Az iskolai végzettség, kartonok nekik kevés, akkor hogyan lesz munkám?

2014. dec. 27. 09:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%

Már tanulmányok alatt duális rendszerben kellett volna, vagy felsőoktatásban gyakornokként kellett volna bedolgozni magad.


Ha ez nem volt meg, marad az, hogy magad próbálkozol vállalkozni, vagy pályaelhagyóvá válsz egy időre, esetleg pályakezdő munkanélküli leszel, amire kap támogatást a foglalkoztatód, így előnyben részesülsz.

2014. dec. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Szakmunkás képzettségeim vannak, meg érettségi. Szakmunkások alatt volt nem kevés gyakorlati órám, a mellett hogy mentem volna még pluszba dolgozni? O.o Nem értem ezt az egész rendszert ami működik, de komolyan. Saját magam nem tudok vállalkozni, egy az nem kevés tőke kéne hozzá és a másik meg közöm nincs a vállalkozói dolgokhoz, az üzleti részhez. Azt is meg kéne tanulni és akkor sem biztos magam elérnék bármit is. Tehát gyakorlatilag manapság, akinek nincs munkatapasztalata az dögöljön éhen, mindegy az mihez van affinitása, érzéke, esetleg tehetsége. Szép, nem hiába fogy a nemzet.
2014. dec. 27. 10:03
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Képzettséget írsz? Milyen szakmunkás bizonyítványok vannak? Idegen nyelvet beszélsz?
2014. dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nő vagyok. Ruhaipari, mezőgazdasági (lovász), vagyonőri (nincs meg a tanusítványom a legújabb, ezért nem tudok vele mit kezdeni), ABC-eladói (ezek OKJ-sek), bébiszitter (oklevél) és egy alap angol.
2014. dec. 27. 10:29
 5/25 anonim ***** válasza:
64%

Azért nagy koponya az, aki gyakorlat nélküli pályakezdőnek azt írja, vállalkozni kell...

Tőke (gondolom munkanélküliként sok nincsen) és tudás hiányában mégis hogyan?

2014. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hát ez az, nem utolsó sorban. Ahhoz is kéne azért gyakorlat. Nagymamám is több évtizedes varrodai munka után vállat bedolgozásokat, meg otthoni munkát (varrónőként)
2014. dec. 27. 11:20
 7/25 anonim ***** válasza:
Miért nincs meg a legújabb vagyonőri tanúsítványod?
2014. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Keress akkor nem szakmádba illőt, mondjuk árufeltöltést. Az minden boltban más, szóval gyakorlatot nem igen várhatnak el. Aztán lehet átkerülsz máshova.
2014. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Menj ki külföldre, adj el amit tudsz és menj ki. Esetleg ahogy az előző írta menj el dolgozni akárhova és a fizetésed tedd félre, már amennyit tudsz és amint össze jött 200-300 ezer Ft akkor menj ki.

Itthon szopás minden, nem lehet semmit csinálni. Ha van gyakorlatod is akkor is szar fizetést kapsz amiből nem lehet megélni, tehát cseberből vederbe kerülsz. Felesleges itthon küszködni. Nekem még 1 évem van szakmáig és úgy lelépek innen mint, ha sosem lettem volna itt. Vicc ami itthon megy.

Fősulira akartam volna menni, de feleslegesnek érzem belefektetni az időt és az energiát.

2014. dec. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Tanúsítványom azért nincs meg, mert a tanfolyam 11 ezer ft. Akkor lenne olcsóbb 5 ezer, ha kamarai tag volnék, de annak az éves díja 6000 felett van. És mivel már nem kötelező a Kamarai tagság így örült az ember, hogy nem kell már fizetni, főleg ha nem dolgozik az ember a szakmában, akkor meg minek fizetné? Szóval a tanfolyam drága.


Más területen meg hiába jelentkezek, válaszra sem méltatnak. A durva, hogy takarításhoz is referenciát és több éves gyakorlatot várnak, így iszonyatos nehéz.

2014. dec. 27. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!