Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy gondolják ezt a munkaadók?

Hogy gondolják ezt a munkaadók?

Figyelt kérdés
Mi az, hogy azonnali kezdéssel, meg a mai naptól, vagy holnaptól? Úgy hogy se szerződés, se egészségügyi se semmi nincs megcsinálva? Mi a garancia arra, hogy ő ki is fog korrektül fizetni és be fog jelenteni? Annak idején, amikor édesanyámnak ezt mondtam, hogy már holnap kezdhetek ki volt akadva, hogy hogy gondolom azt, hogy szerződés nélkül munkába álljak. El sem akarta azt sem hinni, hogy a túlórákat nem fizetik ki. Meg, hogy az éjszakázásért, hétvégéért nem jár pótlék és sorolhatnám. Most meg szinte mindenki belemegy egy ilyen munkába ész nélkül. Nekik senki nem mondta, hogy így nem állunk munkába? Szerződés nélkül? És csodálkoznak sokan, hogy átverik őket, jó hogy, ha nincs szerződés. Miért engedheti meg magának ezt egy munkaadó is, hogy így elkezdjen dolgoztatni? És miért ilyen sügérek az emberek, hogy így belemennek mindenbe? Attól, hogy dolgozik, még nem biztos, hogy lesz pénze is, mert ha nem akarja kifizetni a főnöke nem fizeti, hisz nem kötöttek szerződést. Miért ilyen hülye, barom mindenki? Nem itt tartanánk, ha az emberek egy kicsit is használnák az eszüket!

#munkaügy #Bejelentetlenség
2014. dec. 19. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez így elég nagy általánosítás. Meg amúgy is, ha gyorsan kell az ember, és van is jelentkező, miért ne kezdhetne másnap? Reggel aláírják a szerződést, és semmi gond.
2014. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó, nem minden munkaadóra érvényes, de rengeteg ilyen van és tapasztalatból írok, meg látom most is a hirdetéseket. Nem egy volt, aki azt mondta, hogy MAJD hozza a szerződést és nem hozta napokon keresztül sem, hiába kérdeztem rá, mindig csak hitegetett. Ott is hagytam. Sok helyen szó sem esik a szerződésről, csak a munkáról, elvárásokról és az állítólagos fizetésről és ez így nagyon nem fair. Mert ha korrekt lenne, akkor előbb szerződést kötne és egészségügyi vizsgálatos papírt is kérnek normális helyen! Addig el sem kezdhetsz dolgozni! Ez a fair dolog, nem az, hogy akárki, munkaszerződés nélkül dolgozzon. Szégyen az egész!
2014. dec. 19. 13:14
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

semmi gond, odamész, megkérdezed műszakkezdéskor, hogy hol a szerződés?

ha azt mondja, hogy nincs, otthagyod, ha azt mondja, hogy majd később, akkor abból se lesz szerződés...

2014. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Teljes mértékben egyetértek a kérdezővel, DE!:


Sajnos olyan világban élünk, ahol csak mi, idelent lakók tudjuk, hogy mennyi "szegény" és elkeseredett ember van. Kevés a munkahely, sok a munkaerő. Ha évek óta nincs munkád, hiába van a hited, egy idő után átértékeled azt is, ha valaki megkínál egy kis munkával. Majd imádkozol, hogy vagy lesz belőle fizetés tényleg, vagy sem.

És pontosan ezt használják ki a rabszolgatartók.

Pedig, mint tudjuk, sok lúd disznót győz...!


Én is a kérdező táborát gyarapítom, kértem már segítséget munkaügyi felügyelőktől, munkaügyi peren is vagyok már túl.


Én a sok évi spórolásomnak köszönhetően megtehettem, hogy akár 1 évet is kihúztam mindenféle ellátás nélkül.

De a többség nem él ebben a "luxusban", ezért hagyja ott azt, ami jár neki, és azért vállal el minden rabszolgamunkát (sokszor ingyen), mert rá van szorulva és bízik a szerencséjében.

2014. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Öööö én már vettem fel embert, hogy bejött interjúra és mondtam neki, hogy reggel kezdhet. Mi ezzel a gond? Munkaügy délután bejelenti és másnap már rendes munkavállaló. Egyből szerződéssel és munkakörivel kezdünk, aztán oktatás és ennyi. Nem értem miért olyan nagy probléma ez. Tény hogy túlórát mi sem fizetünk, de a munkaiőd elég szabadon van.
2014. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Nekem eddig két munkahelyem volt, mindkét helyen teljesen normálisan bejelentve dolgoztam (illetve a második helyen dolgozom), és mindenhol csak az első munkanapomon készítették el a szerződést, nem előre. Sosem volt probléma a fizetéssel. Túlóráznom szerencsére nem kell.
2014. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös hozzászóló. Miért van ezzel gond? Le lett írva. Mert nagyon sok munkaadó, alvállalkozó, átveri az embereket, úgy hogy nem adnak szerződést és nem fizetnek ki. Aztán a szerencsétlen munkavállaló mehet ahova akar, mert nem tudja igazolni, hogy ő márpedig x órát, napot ledolgozott nála. Lehet azért olyan furcsa ez, mert hasonló helyzetben nem voltál még, mivel nem munkás, hanem munkaadó vagy az kissé más dolog. És mindenkinek jól kéne tudnia hogyan kellene működnie a dolgoknak, de ahogy ezt feljebb már valaki felvázolta, e miatt visszaélnek a helyzettel. Addig jó és azoknak jó, akik munkaadók, nekik nem kell aggódniuk, hogy mi lesz ha nem fizetik ki, mi lesz ha... és nem tud éjjel aludni, majd másnap hulla fáradtan mehet be dolgozni.
2014. dec. 20. 00:39
 8/17 anonim ***** válasza:
7-esnek: ha azt gondolod hogy a munkaadoi oldal könnyebb akkor tévedsz :)
2014. dec. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Miért? Mitől nehéz a munkaadónak? Ő is valakitől veszi fel a munkát szerződéskötés nélkül?
2014. dec. 21. 00:07
 10/17 anonim ***** válasza:

A munkáltatóknak sem könnyebb, azért ennyire ne legyünk "egyoldalúak".

Nekem szerencsém volt mind a két oldalt megtapasztalni.

De az biztos, nagyon elszaladt a ló munkaügy terén. Szinte szabad kezet kaptak a munkáltatók, legalábbis azt gondolják és úgy is tesznek, mert nehéz a bizonyítás, mindenki fél és hallgat, a munkaügyi perek évekig húzódnak, a laikus dolgozót könnyű átverni egy kis hazugsággal, amit el is hisz, és nem megy az igaza után, mert nem tudja, hogy igaza van.


A normális munkáltató pedig sokszor küzd a nem normális dolgozókkal, aki aláír egy szerződést, amiből semmit nem tart be. Se a józanul munkára való jelentkezést, sem a dolgozást, sem a munkaidőket. Időnként elfeledkezik a kötelességéről, csak a jogait tudja felsorolni. Ez a másik véglet. Mindkét oldalon találunk ilyet is, meg olyat is.

De találkoztam már olyannal is, ahol a dolgozók összefogtak és kényszerítették a munkáltatót, hogy bírálja felül a (teljesíthetetlen) normát, különben munkaügyi felügyelőkhöz fognak fordulni panaszuk orvoslásáért. Győztek! Mert igazuk volt. Lehet így is.


A munkaerőpiac most egy hatalmas akadálypálya, tele versenyzőkkel, ahol csak elvétve találkozni a jó erkölccsel!

2014. dec. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!