Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolják annyian, hogy...

Miért gondolják annyian, hogy külföldón könnyebb?

Figyelt kérdés

Valamivel az, de annyival biztosan nem, hogy nulla alappal, nyelvtudás nélkül egyszál gatyába nekiinduljon az ember. Mégis mennyien csinálják ezt.

Mint itt az egyik kérdezö, az a fordító lányka is. Nyolc általánossal, nulla nyelvtudással mit fordít, hátat?

Aztán hogy nem akar wc-t pucolni, mert az lealacsonyító. Pedig valahol el kell kezdeni.


Mi motiválja az ilyen embereket? Csakúgy kimegyek, aztán majd alámraknak mindent?


2014. szept. 17. 18:51
 1/8 anonim válasza:
32%
Nekem haverom kiment Németországba úgy,hogy az alap német szavakat ismerte, és 3 hétig az autójában aludt, utána albérletben. Felvették egy étterembe a konyhára alapvető feladatok elvégzésére. Átszámítva körülbelül 400.000-450.000 forintot keresett havonta, az étteremből hozta a kaját, tehát arra sem kellett költenie. Kint volt 2 évet, most hazajött és tele van zsével, szórja is rendesen. Én 21 évesen keresek nettó 110-et, ő annyit ver el egy éjszaka alatt.....
2014. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Régen elindulhattál egy szál gatyába is.De ma már más világ van,kint is telítődtek a munkahelyek,ugyanúgy válogatnak a munkavállalók közt,mint itthon.
2014. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
De nem is minden embernek jön be ez a fogom magam kimegyek dolog. Egyik ismerősöm 3 hónap után tulajdonképpen 'pénz nélkül' jött haza
2014. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Pedig könnyebb. Persze nem azoknak akik semmihez sem értenek, és nem beszélik a nyelvet. Vállalkozom volt otthon, ha hivatalosan csináltam volna mindent, még 0-ra sem jöttem volna ki. Angliában immár 4 éve ugyanazt csinálom, mint otthon, teljesen tisztán, minden csalástól mentesen és nagyon szépen megélek, és 3 embernek biztosítok tisztes megélhetést. Ezt otthon nem tudtam megtenni, sajnos.
2014. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

A hölgyikét eltartja a barátja, ezért válogathat.

Csak annak könnyebb, aki jól tud németül, és van szakmája. Másnak már nagyon nehéz.

2014. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
91%
Első válaszoló, takarodj már máshova hazudozni, kintről mondom, hogy egy étteremben sem keresel mosogatásért 400-450 ezret, hanem inkább 800-1000, max 1200 eurót, azaz 240-300, max 360 ezret! Kaját természetesen nem adnak, nem is tudom, honnan vetted ezt az egészet, vagy neked adták be a haverod, vagy magadtól találtad ki, első esetben nagyon buta vagy, hogy mindent elhiszel, második esetben pedig köszi, hogy kiröhögtetted magad.
2014. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem könnyebb, csak jobban megfizetik.
2014. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad azt a hibát elkövetni, hogy a kinti fizetéseket átszámítjátok forintra, és akkor jaj, de jó. Abból kint is kell megélned! A legtöbb országban az albérlet, a kaja nagyon drága, bizony az alantasabb munkákat végző emberek ott sem dőzsölnek.

Attól függetlenül szerintem fiatal, egyedülálló emberként meg lehet próbálni, legalább megtanulod a nyelvet. Egy-két évig lehet takarítani, hazajössz, már könnyebb munkát találni. De nem szabad azt gondolni, hogy wc-pucolásból grófként élnek kint, majd hazajönnek 2 év után és vesznek egy lakást. Aki ezt állítja, szerintem is hazudik.

A jobb állások való igaz, hogy kint is telítettek. Én pénzügyes vagyok, 1 évig voltam munkanélküli, akkor már gondolkodtam, hogy ki kéne menni. Levelezek egy német sráccal, éppen pont az ő felesége is pénzügyes.Mesélte, hogy étteremben mosogatott, 1 év múlva talált a szakmájában állást. Szóval ott is pont ugyanez megy, mint nálunk. Úgyhogy inkább el sem indultam, ha itthon nem kellettem, ott miért pont engem helyeznének előnybe a helyiekkel szemben?

Most éppen elég jó állásom van, nem is mennék ki takarítani, felszolgálni, még akkor sem, ha 400.000-et keresnék. Nem azért tanultam. Irodai munkát meg sajnos a helyiek is nehezen találnak.

2014. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!