Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire elérhető Mo-on egy...

Mennyire elérhető Mo-on egy havi 1 milliós nettó fizetés? Milyen diplomás emberek keresnek ennyit?

Figyelt kérdés

Milyen diplomával van jó esélyed ennyit vagy ennél többet keresni?

Saját cégeket és vállalkozásokat ne soroljunk ide...


2014. dec. 14. 00:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

"50 évesen már majdnem mindegy, hogy mennyit keresel, hiszen nincs sok hátra..."


Hát szerencsés esetben annyi, mint a diplomaosztástól 50 éves korodig.

2014. dec. 14. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
egy jó ügyvéd simán összeszed ennyi pénzt havonta, de akár egy jó orvos is., ahol mennek a kitömött borítékok naponta többször is. de a netes hirdetésekben a szélhámosok is lehet, h megkeresnek ennyi pénzt.
2014. dec. 14. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
42%

2400 eurot keresek kamionosként 27 évesen és 500 eurot költök és még lazán hozzáseftelek 1200-et és 300 euro a havi hozamom a befektetésemen


Kimehetnék Kanadába dupla ennyiért


nem a diploma, hanem a bevállalás számít


nekem speciel semmi problémám olyan a dolgokkal, ami miatt egy dipis kamionos, -akivel néha találkozom - kínlódik


kölcsönös megvetés van egymással szemben.


pl, amikor mellém raktak egy magyar dipist, a második nap rendezkedni akart, mintha főnök lenne, simán igényt tartott volna a pénzre, amit a betanítása miatt kaptam, persze az ő béréből adták nekem, Nem beszélve, hogy részesülni akart a külön pénzekből, amit azonnal átlátott.

2014. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőként itthon nehezen kapsz ilyen állást. A profom ajánlotta motivációként Természettudományi Karon a PHD-t, mert utána fizetésem lett volna 1200 euro körüli kezdőként. Mondtam, hogy jelenleg ettől többet keresek szakmunkásként.


Külföldön 2-3 hónap alatt félre teszel ennyit, mert havonta megkeresed több, mint felét szakmunkásként, -vagy diplomás betanított munkásként is-, amiből alig költesz, ahogy az előttem író is mondta.


Azokat jól befektetve pár év alatt elérheted ezt a havi szintet.


De ahogy itt írta valaki, hogy a szakik mennyit lenyúlnak...


Alapból keveri a bevételt a fizetéssel. Attól, hogy ő két napért bútorgyártóként - nem is biztos, hogy - 200.000-es árréssel dolgozik, az még közel sem lesz neki tiszta haszon.


Nyílván olyan dologgal célszerű vállalkozni,ahol és amiben jól lehet költséget minimalizálni, de attól még a járulékokat, üzemanyagot, adókat, adott esetben a dolgozókat akkor is fizetni kell az alapanyagon felül, ha adott hónapban senki nem rendel konyhabútort tőle.


A költségminimalizálás meg nem diploma kérdése, de ugyanúgy érvényes ahogy látható is,alkalmazottra és vállalkozóra egyaránt.


Vagy az említett szélhámosokra, lásd [link]


Egy számlatömbbe és a szuperinfos és megyei lapok hirdetésén kívül némi utiköltségbe került az átlag havi 150-200.000 Ft tiszta haszon. Azóta meg ki tudja mennyinél tart, mert ugyanúgy folytatták tovább a tevékenységet.

2014. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Tiszteletem.


Kezdőként Magyarországon 1 milliós fizetést nem fogsz kapni. Fordítsd meg a dolgot: Ha te egy cég lennél, fizetnél egy húszon x éves tapasztalat nélküli emberért évi 25 milliót (bruttó+járulék)? Ugye hogy nem.

1 millióért itthon olyan minőségű idősebb, tapasztaltabb szakembert tudok venni, hogy még a plafon is leszakad a konkurenciánál...


Ha jól fizető munkát akarsz, akkor ajánlom, hogy menj el szoftverfejlesztő mérnöknek. Kell, hogy érdekeljen, kell megszállottság, kell képesség arra, hogy 2 napig folyamatosan ne aludj és egy probléma megoldásán dolgozz, de ha okos vagy, akkor nagyon sokra viheted.

Valamint kell az álszent képesség arra, hogy a szemébehazudd bárkinek, hogy téged az "innováció érdekel" és "nem pénzért dolgozol".


Ismerek olyan húszas évei vége felé járó fiatalembert, aki nettó 800k-t keres mint fejlesztőmérnök. Mondjuk ő okos is, nem olyan, mint a többi programozó.

2014. dec. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy utolsó mondja,én is fejlesztô vagyok és van,hogy napokat nem alszok egy probléma miatt vagy vagyok olyan ôrült,hogy simàn túlóràzok ha beugrik egy gondolat,nàlunk vmikor 8 óra,vmikor 6 óra de van hogy 10-n óràt dolgozunk.

Tetejébe viszont nagyon jól fizetnek és jó érzés amikor érkezik a nagy pénz,viszont ez kôkemény àldozatokkal jar,tanulàs,önképzés, ambíciók, képesség a nem alvàsra,és a megàllàs nélküli agyalàsra.

2014. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
1. te melyik világban élsz, kutatóként (biológus) PhD-vel BRUTTÓ 160 E a fizetés.
2014. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
38%

7-es okoska!

ha ennyire tudod kritizálni a szakikat pl. villanyszerelő, miért nem te szerelted saját kezűleg, félsz talán, hogy megráz az áram?! :-)


privátot felesleges írnod, olvasatlanul törlöm az összeset!

2014. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!