Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Körülbelül hány állásra...

Körülbelül hány állásra jelentkeztél, mire kaptál munkát? 29/N

Figyelt kérdés
2014. dec. 3. 09:37
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom megint hátha megérted, de sok esélyt nem adok rá. Nem azzal van a baj, hogy valakinek vannak elképzelései, hanem azzal hogy kijön a felsőoktatásból és azt hiszi az van amit ő akar. Eljön egy interjúra közli gyakorlatilag, hogy itt mindenki hülye, ő lesz itt az ész és örüljünk hogy idejön dolgozni. Ezért kéri a székház előtti mercit meg 500eFt nettót, de nem túlórázik és ne baszogassuk mert amúgy is van elég dolga. Érthető voltam? Ez nem egy elszigetelt eset.


Ehhez képest tényleg úgy tűnhet, hogy amit ajánlok az a 150 bruttó és a korlátlan telefon kizsákmányolás. El lehet dönteni, nekem megvan erről a véleményem, de mint mondtam nekem van állásom engem nem zavar ha valaki a mercit akarja. Hajrá a következő helyen biztos megkapja. :)

2014. dec. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nem 500 bruttórol,meg Merciről van szó.

De lásd be eközött meg a 150 bruttó között vannak még fokozatok...Ja és uram bocsá' hamár egytemre jártam 5 évet,kicsit többet szeretnék kereseni mint a Tesco pénztáros kislány.150 bruttónak még 100e sincs a nettója ami ma kb semmire se elég(nemhogy szülkőtöl való különköltözéshez,önálló élet felépítéséhez,stb)...

Mielőtt az mondod akkor,hajrá kerssek jobbat,modanám,hogy van állásom, 165 nettóval,és igen, eszemben sem lett volna örülni,hogy elmehetek egy ilyen helyre mint a tiétek majdhogynem éhbérért...

2014. dec. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én egyetem alatt többet kerestem gyakornokként, mint 150 bruttó. Sőt többet mint 150 nettó...
2014. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem egyet gondolunk, de ez nem baj. :) Remélem Ti fel tudjátok venni azt aki többet kér, én nem. Ez van. :)


Egyébként egy két hetes sztori:

Jelentkezett egy lányka, hogy nemsokára végez mérlegképes könyvelőként és valamilyen "EU-s projektes munkát szeretne mert azt ismeri". Leültem beszélgettem vele, azt mondja hogy a könyvelés is érdekli és vállalkozni szeretne majd, de nincs gyakorlata meg ilyenek. Szimpatikus volt és megkérdeztem egy két ismerőst erről-arról, majd a következőt ajánlottam neki. Beteszem egy könyvelőhöz havi 100.000Ft-ért heti 2 napban és annyi dolga van, hogy megtanulja a szakma csínját. Adok neki ezen kívül még "EU-s pályázatos" papírmunkát amiért kap 80.000Ft-ot. A feltételem az hogy 8-10 hónap múlva átvesz egy könyvelő irodát kb 100 ügyféllel, de 5 évig ott kell dolgoznia. A cégből kap 10% tulajdonrészt.

Elintézem mindent, erre bzmg felhív a "gyakornoki" munka kezdete előtt 2 nappal, hogy ő inkább elment valami másik munkahelyre 250.000Ft nettóért és nem érdekli amit megbeszéltünk. Így jól beégtem mindenki előtt. Ez volt a vállalkozó kedv. :D Semmi köze a témához csak kibeszéltem itt. :DDDD

2014. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!