Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor nem vagyok normális...

Most akkor nem vagyok normális vagy csak nekem más a gondolkodásmódom? (lent több infó)

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy szeretek pokerezni viszont nem vagyok nyerő játékos, jövőre ki tudok menni dolgozni Németországba, 600-700ezer Forintos fizetésem lenne, viszont én ezt keveslem mert abban a hitben vagyok hogy pokerből akarok megélni és hogy a nyerő pókeresek mennyit keresnek és ezért keveslem a jövőbeli fizetésem, a mostani keresetem 110-130ezer, tegnap is vesztettem 450$-árt amit 3 hónap alatt gyűjtöttem össze 10$-ból munka mellett, és eléggé elvette az életkedvemet de nem tudom abbahagyni a pókerezést mert elèggè èrdekel és nagyon szeretem viszont attól is parázok hogy amikor kimegyek dolgozni akkor az egész fizetésemet a játékra költeném. A kérdésem az lenne hogy most akkor szerencsejáték függő vagyok vagy csak mert fiatal vagyok 19 éves, és hogy abba tudom e hagyni a pókert? Meg hogy úgy általánosságban mi a véleményetek erről az egészről.

2014. dec. 3. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Az a véleményem, hogy szerencsejáték függő vagy.


Nincs "baj" a pókerrel, régen én is nagyon szerettem játszani. De ésszel. A pókerezés ALAPJA a bankroll management! Amikor a fizetésed költöd játékra akkor ott nagy bajok vannak...

2014. dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most még nem a fizetésemet költöm rá, mert a fater támogat ebben, hanem attól parázok hogy amikor kimegyek külföldre akkor valószínű hogy már a saját fizetésem megy rovásra mert akkor már nem fog adni rá pénzt.
2014. dec. 3. 08:11
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Pókerezésböl NEM LEHET megélni, ezt csak azok gondolják, akik függöek.
2014. dec. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

A póker szerencsejáték.


A milliomos pókeresek nagyrésze átverés. Nem tűnt még fel, hogy legtöbbjük mögött valamilyen cég áll?


Felsztárolnak valakit akire felnézhetnek a fiatalok, azt a képet sugallják vele, hogy neked is sikerülhet, gyere hozzánk játszani.


Az egész csak reklám, mint a divatnál. Vedd meg ezt a ruhát és jól fogsz kinézni, gyere hozzánk játszani és meggazdagodsz te is.


Nem véletlenül tiltották be az USA-ba az online pókert. Ne gyere nekem azzal hogy élő versenyen nem tudnak csalni, ahol pénzről van szó, ott megoldják.

2014. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

" most akkor szerencsejáték függő vagyok"


Ez meg kerdes?


A helyzet az hogy talan van nehany ember aki megel ebbol, de szazezrek csak rakjak bele a penzt.

2014. dec. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apad penzet koltod pokerre az meg gazabb mintha a sajatodat koltened.
2014. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Alapfelállásban ha valaki nyer akkor valaki veszít is. A bank meg mindig nyer hosszú távon.


Ha te nem munka mellett pókereznél, hanem "teljes állásban" napi 8 órát, akkor lehet, hogy lenne esélyed az ellen, aki munka után, szórakozásból játszik. Mert akkor te, a tapasztalt és jobb játékos nyerhetnél az ellen, aki nem számol és félrészegen a szerencsére bízza a végkimenetelt. A "megélhetési" pókeresek jól játszanak, jól számolnak (vagy jó szoftvereik vannak) - ők esetleg megélhetnek belőle, komoly munkával.


Ellenben ha te még most is veszítesz, komoly pénzeket, akkor ebben a felosztásban te vagy az, aki a szopóágon van. Nemhogy megélhetés nem lesz belőle (főleg, hogy mellette dolgozol), hanem inkább bukás sajnos.


Igen, ez függőség. Mondhatom, hogy hagyd abba, de a függőnek nem számít a szép szó. Rajtad áll mit teszel.

2014. dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Ui: ha egyszeri 10 dollárt buktál még csak (illetve a 10 dollárból csinált 450-et) akkor nincs akkor gáz, ez még elviselhető veszteség. Ha viszont ilyen lassan tornásztad fel magad, de ilyen gyorsan tudtál elveszteni, akkor az önuralmaddal és a kockázatkezeléseddel is gond van, a "profi" játék nem neked való.
2014. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

4# rávilágított a lényegre.


Én is pókereztem annak idején. Haverokkal játszottunk folyamatosan kis téttel esténként, ha volt időnk és folyamatosan nyertem is. Évekkel később, mikor beszereztem az első laptopom, gondoltam felugrom az egyik online pókerre és kipróba... Ott 1000 virtuális dollárral kezdtem és már 400.000 körül voltam pár nap után, mikor is picit kezdtem megunni. Persze virtuális pénzzel bátrabban játszik az ember, erre ingyenes tournamenteken jöttem rá nagyon gyorsan, ott már picit keményebb volt a szituáció. A legjobb helyezésem is egy 4. hely volt, valami 3$ körül nyertem. Egyből fejembe szállt a dicsőség és mentem is elkölteni, a nagy nehezen összeszedett 3 Dolcsit egy normál pénzes asztalhoz. Azonnal elbuktam (0.01 asztalnál). Elkezdtem filózni, hogy a francba lehetett, mikor egyébként a legjobb pókeresek közé tartozok és általában addig ülök az asztalnál, míg mindenki ki nem esik. A stílusomat folyamatosan váltogattam játék közben, így nem lehetett kiismerni, ráadásul 50% nagyjából az, amit reakciókból játszottam meg, persze ha volt stílusuk. Előhívtam a guglit és beírogattam, hogy csalás és persze az online póker nevét is (ami most lényegtelen). Nem nagyon találtam semmit, így elkezdtem rágódni. Közben folyamatosan pókereztem szabadidőmben és már kimondottan az extrém jelenségeket figyeltem az asztaloknál. Ilyen volt például az, hogy 80-90%-nál magasabb volt az esély arra, hogy ha bejön valami eszement jó lap, akkor a többi játékosoknál is eszement jó lap jött. ( pl ász Full vs Király full, de voltak jóval durvábbak és folyamatos jelleggel) Ez elképesztően idegesítő hiba volt, nagyon sokan panaszkodtak miatta. Aztán a következő példa, mikor pl 2 játékos egyszerre tűnt el. Először gondoltam miért ne lehetne ilyen, biztos csak véletlen. (ezek általában fizetős játékosok voltak-lehetett vásárolni ruhát pl a karakterre, így ez nem is volt kérdés kik ők) Azonban mikor már vagy 100x fordult elő, leesett a tantusz. Még ingyenes asztalnál is megjátszották többen azt, hogy minimum két klienssel ültek le játszani. Egyszerre távoztak, aztán pár másodperces eltéréssel, szinte egy időben érkeztek vissza. Gondolom így gyakoroltak free tournamentre és real asztalokhoz is. Most gondolj bele, ha egy 6 személyes asztalnál 5 ember lényegében egy személy, akkor kinek is van több esélye a győzelemre? :) Még a stílus is ahogy játszottak, volt hogy a rossz lapos karakterekkel csupán emelték a tétet, aztán ha bukik, akkor is egy emberhez ment a pénz, a lényeg hogy benn maradj és megadd. (ez persze csak akkor, ha nagyon jó lap volt a kezükben) Az egyszerűbb síkon gondolkozó emberek pedig csupán arra törekedtek, hogy egy karakterre átszórják a pénzt, onnantól kezdve logikusan csak hívniuk kellett egyfolytában (70-30 esély). A legdurvább eset amire emlékszem, amikor egyszerre 4 ember tűnt el egy 10 személyes asztaltól, természetesen fizetősről van szó, aztán meg is jöttek szinte egyszerre, szokás szerint. Még annyit, hogy több év alatt soha nem kaptam ott dc-t, tehát ebből a szempontból ez sosem volt kérdés. Onnantól kezdve még egyszer mentem fel, majd bedobtam a közösbe az összes free zsetont és töröltem is végleg a klienst. Hogy valóban csaltak e, természetesen nem tudom, viszont ha már nekem is eszembe jutott pár hónap után, hogy (esetleg) így csal(hat)nak, akkor még ha nem is igaz, de megtehették (volna) számtalan egyéb módon is. Egy életre elment a kedvem tőle és azóta sem pókereztem. Tehát a véleményem erről az egészről, hogy addig volt sanszosabb hogy nem csalnak, míg mindenki fegyverrel az oldalán ült az asztalnál... :))

2014. dec. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
9-es, te vagy a megtestesült fish...
2014. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!