Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg nehéz elhelyezkedni?

Tényleg nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Aki nem próbálkozik egy éven át a szakmájában elhelyezkedni, hanem mást is megpróbál és nem kitétel nála a nettó 140 egy kényelmes irodában, annak szerintem nem nehéz elhelyezkednie. Persze mondjuk 30 alatt...
2014. nov. 20. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi számít nem nehéznek? Azért 3 hónap is idegölő tud lenni, ha csak munkakereséssel telik, ugyanakkor sokan egy évig is csinálják ezt.
2014. nov. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Akkor próbáld meg, aztán meglátod...

Ez nem "szerintem" kérdése!

2014. nov. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én még nem tartok ott, sajnos magamat ismerve 2 hét is idegörlő lesz. De stresszes típus vagyok, és ha valami nem sikerül előre, akkor ugyan próbálkozom a végtelenségig, de már gyomorfekéllyel.



A környezetemben viszont vannak fiatalok, és úgy veszem észre, hogy azok vannak otthon fél évig vagy tovább, akiknek nagyok az igényei.

Akik elmennem közmunkára - mondjuk otthon lakva az is több a semminél!!! -, vagy bármit elvállalnak, árufeltöltő stb azok egy hónapot ha ülnek otthon.

És a körömben aki közmunkázott, az is normálisabb munkát végez jelenleg... Mármint nem közmunkázik.

2014. nov. 20. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy állandóan azt hallom, milyen könnyű árufeltöltőnek elhelyezkedni. Csak nekem még e-mailre sem válaszoltak. Sőt, az sem jött össze, amikor ismerősömenk segítettem abban, hogy ilyen munkára jelentkezzen.
2014. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hol lakik: Bpen vagy Csajágaröcsögén. Nem mindegy, h IT mérnök, vagy bolti eladó. Nem mindegy, hogy 20 éves vagy 50 feletti.
2014. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha pl. Bpen vagy It mérnök és 2 nyelven beszélsz, van munkatapasztalatod, 28 éves vagy és fiú-akkor 1 hét alatt!

Ha humándiplomás és történetesen 45 feletti nő, vagy szülőkorban lévő fiatal nő- akkor 3 évig is lehet, h keresgélsz...

2014. nov. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fiatalokról beszélek. Idősebbeknek nagyon nehéz (mondjuk 50 körül, lehet alatta is, én az 50-est tudom).



Van egy-két mérnök ismerősöm (normális, szalonképes mérnök), ők fél év alatt és jó helyen, és pár piacképtelen szakos, szakmás ismerősöm, ők, ha elfogadtak mindent, akkor szintén nem ültek otthon fél évet, de van, aki egy hónapot se!!!



De igazából nem tudok többet, nyilván az ismerősi köröm nem reprezentatív :)

Én kb egy év múlva fogok itt tartani, ezért is érdekel.

2014. nov. 20. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Hát nem tudom,engem mindenki riogatott,hogy a biológus diplomával majd mehetek a mekibe,meg,hogy mindenhová csak phd-s meg a 10 nyelvvizsgás supermenek kellenek.

Ehhez képest egészségügyben,de 4 hónap utánn találtam állást szakmában közepes diplomával,pályakezdőként,protekció nélkül.Igaz egyelőre csak fél éves a szerződésem és csak félállás,de arra azért a 100bruttó nem is olyan rossz.És valóban csak heti 2.5 napot dologzom,szóval nem csak "papíron" félállás.

2014. nov. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!