Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire számít egy önéletrajz...

Mennyire számít egy önéletrajzban, hogy melyik felsőoktatási intézményben végeztem?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, a BGF-en szeretnék továbbtanulni, de anyám ragaszkodik a győri Széchenyi egyetemhez. (ennek inkább az az oka, hogy közelebb van és nem akarja, hogy elmenjek itthonról). Ahogy néztem az idei ponthatárokat, ugyanannyi, azt mondták többen, hogy akkor már egy nevesebb intézményt válasszak, mint a BGF, vagy a Corvinus, mert később könnyebben tudok majd elhelyezkedni. Ez mennyire igaz?
2014. nov. 15. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A CV-k szűrésénél sokat számít.

A szóbeli interjún és a próbamunkán már nem annyira - de odáig el kell jutni valahogy!

2014. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosan a szűrésre gondoltam, köszönöm!
2014. nov. 15. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, sokat számít! Ragaszkodj a Corvinushoz vagy a BGF-hez, mert minden komolyabb helyen ezt a kettőt részesítik előnyben.
2014. nov. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Pályakezdőként, első, esetleg második munkahelynél számít. Ha közgáz, akkor Corvinus, vagy BGF.

Utána, ha ez lesz benne a CV-dben:


2 év Citibank

4 év Deloitte

3 év KPMG


Akkor lecuppantanak interjún akkor is, ha ZSKF-re jártál.

2014. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne csak ezért válaszd a BGF-et. El kell menni szépen otthonról anyu mellől középiskola után. Hat éve nem lakunk együtt (egy éve meg saját lakásom van), sokkal jobb a viszonyunk szüleimmel meg öcsémmel, megtanultam normális, önálló emberként élni. Akik maradtak a szülővárosukban, azok még most is mamahoteleznek (~24-25 évesen) és kb. egy sárga csekket nem adtak fel életükben. Irány Budapest, később úgyis itt fogsz dolgozni, értelmiségiként máshol csak meghalni lehet.
2014. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!