Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » USA vagy Magyarország? Ti...

USA vagy Magyarország? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Nem tudtam pontosan meghatározni a kérdésem kategóriáját, de úgy gondolom, hogy a pénzügyi kategória a legmegfelelőbb.

Szóval! Én 29 éves srác vagyok és 2014 januárban érkeztem az USA-ba (San Francisco környékére) turisztikai céllal. A sors úgy hozta, hogy összejöttem egy 22 éves amerikai lánnyal és elkezdtünk járni. Én nem beszélek perfekt angolul, de ennek ellenére elég jól megértettük egymást. Mivel ESTA-val (vízummentesen) jöttem ki, így csak 90 napig tartózkodhattam volna itt hivatalosan. Már túl voltam a 90 napon és így muszáj lett volna megházasodnunk, hogy itt maradhassak. Különben, ha nincsenek itteni papírjaim akkor csak lógok a levegőbe és még dolgozni sem tudok. A barátnőm viszont nem akart házasodni. Ő azt mondta, hogy legyünk együtt, de ne házasodjuk, mert Ő még nem érzi magát érettnek ahhoz. Nem megyek bele a részletekbe, de ennek a huzavonának végül szakítás lett a vége. Ezek után az egyik magyar ismerősöméknél kaptam átmenetileg szállást. Már majdnem úgy volt, hogy vissza kell mennem Magyarországra, de az ismerősöméknek van egy barátjuk (egy 40 éves nem túl szép magyar-amerikai nő) aki szívesen házasodna velem, azért, hogy papírokat szerezzek. Annyit kér cserébe, hogy a havi $3000-os lakástörlesztésének a felét én fizessem ki.

Szóval ez egy nagyon nagy lehetőség számomra, amit nem biztos, hogy el kéne szalasztanom.

Viszont, ha mégsem élek ezzel a lehetőséggel, akkor vissza kell mennem Magyarországra. Magyarországon viszont elég sok felgyülemlett adósságom és fizetnivalóm van, amit a magyar fizetésemből lehetetlen lenne rendeznem. Nem beszélve arról, hogy otthon az édesapám beteg és már nem sokáig fog tudni dolgozni sem. Édesanyám munkanélküli, mivel semmi munkalehetőség nincs azon a környéken ahol élnek. :/ Szóval ha hazamennék, akkor egy nagyon rossz körülmények közé mennék haza.

Ti mit tennétek? Elvennétek egy 40 éves csúnyácska magyar-amerikai nőt (akinek ráadásul van egy 14 éves fia) vagy hazamennétek Magyarba?



2014. okt. 31. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

LOL


Nem maradhatsz majd ott. Ha elveszed a not kapasbol olyan bajba keveredsz amibe bele se gondoltal. Nem mentel haza a 90 nap utan! Szerinted a bevandorlais hivatal el fogja hinni, hogy szerelembol hazasodtal ossze egy 40 eves gyerekes novel, miutan vizum lejarta utan tovabb maradtal?! De mindegy is, te most ott illegalis bevandorlo vagy... ha most hazajonnel akkor se engednenek vissza vagy 5-10 evre az orszagba, mert nem tartottad be ezt a xar 90 napos szabalyt. Ha elveszed a not es lebuktok (ami szinte total tuti tekintve a korat, meg h te mar vizum nelkul vagy) akkor meg bortonbe is kerulhetsz.


Amugy keves angollal mibol gondoltad fizetni a havi 1500 dollaris lakastorlesztot ami nem is a te lakasod lesz? Jo az eletszinvonal, de nem annyira h 1500$-t kidobj havonta az ablakon, micsoda TARTOZASSAL kezded az egesz eleted, meg ha be is jon ez az egesz nagy kamu. Jol lehuznak amugy, egyszeri 5000-ert mar lehet venni hazassagot, de total lebukas.


Ez a terv orbitalis nagy hulyeseg... "Gratulalok!" Tanulj meg gondolkodni egy kicsit...

Jesszusom...

2014. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves 11. válaszoló!

Pár kérdés:

Jártál Te már az USA-ban? Tudod, hogy hányan kapják meg évente hajmeresztőbbnél hajmeresztőbb házassággal a zöld kártyát? (Kb. 7-8-10 millióan) Van egyáltalán fogalmad arról, hogy hogy mennek itt a dolgok?

Kezdjük, ott, hogy ez nem Magyarország, ahol megbotránkoznak azon, hogy egy fiatal srácnak idősebb felesége van. A másik dolog az, hogy ha már házas valaki, annál nem veszik figyelembe azt, hogy túltartózkodott-e vagy nem. Rengeteg olyan ismerősöm van aki 1 vagy másfél évet tartózkodott túl és utána házasodott meg...

A másik dolog az, hogy $5000-ért SEHOL nem veszel házasságot. New York környékén is minimum $10000, itt Kaliforniában pedig legkevesebb 15-17ezret kérnek el. Ha pedig fiatal és jó a nő akkor még 20-at is elkér. Ez Kalifornia! SOKKAL drágább mint a keleti part.

Szóval amiket írtál azok mind "TE SZERINTED" vannak így. Egyik sem állja meg a helyét.

Nem nekem kell megtanulni gondolkodni, hanem neked kéne kijönni ide és itt élni legalább 10-11 hónapot, ÉS UTÁNA már írhatsz ilyen részletes választ! Addig NEM!

2014. nov. 2. 01:05
 13/18 anonim ***** válasza:

Akkor sok sikert!:D Evente 10 millioan kapjak meg a zold kartyat kamuhazassaggal? haha... hat akkor ezzel azt szeretned mondani hogy az elmult 10 evben 100.000.000 ember koltozott az USA-ba? Kar hogy 10 ev alatt csak 16 millioval nott a nepessege...



Egy kis buta fiu vagy aki egyik hatalmas adossagbol megy a masikba... az eleted egy kicsit se lesz jobb, ha egyaltalan sikerul a kamuhazassag, akkor se tudom, hogy megnezted-e hogy mennyit tudnal keresni ott jelenleg es abbol vonj le 1500-at... szimpla matek, nem fogsz jol jarni, meg a nyelvet se beszeled, sorolom mit tudnal csinalni: gyari/raktari munka, kerti munka, takaritas, de ezekre is ott vannak mar a mexicoi immigransok akik valamennyire mekegik a nyelvet es sanszos hogy jobban, mint egy kelet-europai. Megjegyzem ahogy elnezem a minimalbert nem is fogod tudni kikohogni meg az 1500-as havi tartozast sem, nem hogy meg barmit mast is vegyel... te ezt komolyan nem is szamoltad ki???


Amit jatszol az egy nagyon meredek dolog.

Nem tudom a 90 napot most mennyivel lepted tul, de 3, 10 es orokos kitiltas van.

A hazassag ha barmelyik kitaltasi kategoriat elerted (tulmaradas) sem garantalja a maradasodat, mivel illegalisan tartozkodtal az orszagban.

Egy dolog van ilyenkor: kerelem, amit csak kulonleges esetekben fogadnak el, es tekintve a te helyzetedet, hogy egyaltalan nem ismered a leendo felesegedet, nincs kozos multatok, semmi, eleg valoszinutlen elintezni.


Szoval a tuzzel jatszol eppen.


Lehet hogy nem voltam meg az USA-ban, de kettonk kozott a legnagyobb kulonbseg az, hogy en perfekt beszelem es ertem az angolt, igy el tudom olvasni az ide vonatkozo amerikai jogszabalyokat.


Az eleted ahogy olvasom eddig se volt fenekig tejfel (talan tehetnel ellene) de amugy most is csak meg melyebbre keszulsz sullyedni, ennek a sztorinak akarmi is a vege: elbuktok a hazassaggal es kitiltanak, vagy elfogadjak es evekig egy idegen nonek a lakashitelet nyogheted - neked midnenkeppen csak rosszabb lesz mint most...

2014. nov. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Csak ismételni tudom magam! Nem voltál itt és nem tudod mi van itt! Bizony évente minimum 7millióan kapnak zöld kártyát az USA-ban!

A népszámlálásba csak az ÁLLAMPOLGÁROK számítanak bele. Arról nem beszélve, hogy a rengeteg zöld kártya igénylőből minden harmadik ember TÁVOL-KELETI. A távol keletiek pedig azt csinálják, hogy itt dolgoznak egy 10-15 évet és utána visszamennek oda ahonnan jöttek, már kettős állampolgárként. A távol-keleti szegényebb országokban sokkal többet ér a pénzük! Még annál is többet mint amennyit Magyarban ér a dollár... na mindegy ebbe ne menjünk bele. Ebből a ki és bevándorlásból adódik az, hogy az USA lakossága "csak" ilyen tempóban nő. Akkor még azokról ne is beszéltem akik nem is akarnak állampolgárok lenni, mert elég nekik a zöld kártya. Amit Te az interneten olvasol az nem mindig fedi a valóságot. Pl. ha megnézed az amerikai nagykövetség weblapját, akkor láthatod, hogy lehet kérni munkavállalói vízumot is. Persze lehet, de NEM KAPOD MEG, mert olyan feltételei vannak amit LEHETETLEN teljesíteni, hacsak nincs több millió forintod a zsebedben. Tudod DEMOKRÁCIA! ;)

Szóval megint olyan dologról írtál véleményt amiről fogalmad sincs! Van itt kint egy pár új és régi barátom is akik már 20-40 éve itt élnek és rengeteg tapasztalat van mögöttük, úgyhogy hidd el, hogy előnyben vagyok veled szemben az itteni pontos információkat illetően.


A másik dolog az, hogy nem hiszem, hogy olyan "buta fiúcska" lennék, mivel - SOHA nem szoktam ezzel kérkedni - de 2 diplomám és mellette 3 OKJ-s szakmám van. (Nyelvvizsgám nincs, de az nélkül is kaptam diplomát!) Ezekkel e végzettségekkel Magyarországon a legmagasabb fizetésem nettó 110ezer forint volt! Ennyi pénzből saját magam nem tudtam megélni! Amikor volt barátnőm akkor meg már minden hónap 20.napján üres volt a pénztárcám. Ezért maradjak otthon? Ha most hazamegyek nem találok sokkal jobb munkát! Sőt! Van ugye tartozásom a NAV felé aminek okán már zárolták a magyar bankszámlámat. Azért dolgozzak otthon, hogy a fizetésem 1/3-ad részét minden hónapban leszedje a NAV? Mennyit vinnék haza tisztán? 60ezer forintot? Na ne röhögtess! Itt USA-ban 60 ezer forintnyi dollárt megkerestem 4 nap alatt FEKETÉN! ÉS AZ ÉLELMISZER ÁRAK UGYANAZOK, A BENZIN PEDIG FELE ÁRA A MAGYARNAK!

Szóval ezek után még mindig azt mondod, hogy hülyeséget csinálok?

Sajnos az a baj, hogy nem vagy a helyemben és nem érzed át a dolog súlyát!


Mellesleg nem tudom, hogy honnan szedted azt, hogy nem beszélek angolul. Azt írtam, hogy nem vagyok PERFEKT angol! Beszélem a nyelvet és mindent megértek! Ha génmanipulált paradicsomok káros hatásairól kéne angol nyelven előadást tartanom, nna az nem menne. De az alap társalgási angol az megy! Barátnőm volt itt USA-ban! Szerinted csak néztük egymást? :)

A munkáknak már utánanéztem és tudok kapni olyan melót ami kb. 3000-et fizet havonta. Még ha 1500-at kifizetek, nekem marad 1500. Maximum 500-ból kajálok egy hónapban és egy ezrest elteszek. A ruhákon meg az ilyeneken spórolok, mert az van bőven. Szóval kiszámoltam ezeket! Nem vagyok olyan "buta fiúcska", hogy ne számoltam volna utána.


Az életem kb. 2010-ig nem volt olyan rossz, de utána jöttek az anyagai problémák amik mostanra idáig fajultak. NEM AZ ÉN HIBÁMBÓL! A legtöbb ember nem azért nem fizeti a költségeit mert NEM AKARJA, hanem mert NEM TUDJA! Óriási a különbség! Otthon el vagyunk lehetetlenítve. Neked biztos semmi gondod nincs Magyarországon és jó munkád van! Persze ennek örülök! Legalább nem kell elhagynod a szülőhazádat! Én sem és az a több ezer fiatal sem tette volna, ha nem lennének rákényszerítve! Sajnos EZ VAN!

Azt javaslod, hogy tegyek az ellen, hogy jobb legyen és megoldódjanak a problémáim? Szerinted miért jöttem ki USA-ba? Nyaralni?


Olvasgatod az amerikai jogszabályokat otthonról a meleg szobából és közben fogalmad sincs, hogy VALÓBAN hogy mennek itt a dolgok!

Én találkoztam olyan mexikói emberrel is akinek itt SAJÁT CÉGE van 6 éve és anno úgy szökött át a határon PAPÍROK NÉLKÜL! Én legálisan érkeztem ebbe az országba és gyakorlatilag több jogom van mint azoknak akik úgy szöktek be!


Egy szó mint 100! Két évig kell törlesztenem a nőnek és mellette lesz félretett pénzem is!

Eleinte bizonytalan voltam én is a dologban, de most már eldöntöttem!

USA MINDENÁRON!

2014. nov. 3. 03:52
 15/18 anonim ***** válasza:

Lexarom, sok sikert a kamuhazassaghoz, meg a havi 1500-as adossaghoz, meg a boldog hazaselethez is! USA mindenkepp! :D


Majd irj, hogy hogy ment a hazassag, meg a munkakereses! Kivancsi vagyok mennyire vagy okos! ;)

2014. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Szia.

Es azt tudod milyen koltsegekkel jar usa-ban az egeszsegugy? Ha beteg vagy es orvoshoz kell nenned az eleg huzos tud lenni. A fogorvos is egy vagyon. Nezz utanna mennyibe kerulnek a biztositasok, mert ha kint maradsz es legalisan dolgozol akkor idei evtol kotelezo biztositast is kotni kulonben ev vegen kell az adodbol rendezni. A biztositas pedig havi par szaz dollar. En nem elek ott csak amiket olvastam es halottam azokat irom. Ha gyereked lesz vagyonba kerul a 2 gyerekre a biztositas, es az ovoda bolcsode vagy marad a babysitter ami sztem annyira nem jo mint egy ovoda. Sajnos usa ban csak az iskola van ingyen!!

2014. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Arra is oda kell figyelni hogy ne vagjanak at. Ismerek olyat akit atvagott egy no nem csinalta vegig a szinlelt hazassagot es a srac igy nem is lett allampolgar. Hazajott es azota itthon es angliaba van.

Egyebkent lehet elcseszel par evet az eletedbol feleslegesen es banni fogod. Jobb lett volna igazan szerelembol hazasodni nem egy 40 evessel. Szoval nehez dio...

2014. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 serenity* válasza:
Itt mindenkinek a valaszaban van vmi igazsag ahogy nezem.A 3000-es fizu tax elotti vagy utani?Az eu ellatas is valoban sokba kerul.A vizum dijanak utananeztel?A hazassag utan ha azonnal elinditod is kb 4 honap mire a zoldkartya megjon,addig nem dolgozhatsz(legalisan).Es valoban melyre turnak az ilyen hazassagok ugyeben,pont az ilyen jellegu csalasok elkerulese vegett.Ha ossze is jon es valas a kesobbi terved akkor megint rad/ratok szallnak es meg akkor is kiutasithatnak.Csak egy kerdes,mi van ha anyagi problemad lesz(mert foleg az elejen nehez az indulas) es a no koveteli a penzet?Esetleg zsarolni fog?Mirol is szolna a hazassagi szerzodes?Csalast nem lehet szerzodesbe foglalni.Az erkolcsi,erzelmi oldalarol nem is mondok semmit,mert latom az mar nem kerdes....
2014. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!