Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » USA vagy Magyarország? Ti...

USA vagy Magyarország? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Nem tudtam pontosan meghatározni a kérdésem kategóriáját, de úgy gondolom, hogy a pénzügyi kategória a legmegfelelőbb.

Szóval! Én 29 éves srác vagyok és 2014 januárban érkeztem az USA-ba (San Francisco környékére) turisztikai céllal. A sors úgy hozta, hogy összejöttem egy 22 éves amerikai lánnyal és elkezdtünk járni. Én nem beszélek perfekt angolul, de ennek ellenére elég jól megértettük egymást. Mivel ESTA-val (vízummentesen) jöttem ki, így csak 90 napig tartózkodhattam volna itt hivatalosan. Már túl voltam a 90 napon és így muszáj lett volna megházasodnunk, hogy itt maradhassak. Különben, ha nincsenek itteni papírjaim akkor csak lógok a levegőbe és még dolgozni sem tudok. A barátnőm viszont nem akart házasodni. Ő azt mondta, hogy legyünk együtt, de ne házasodjuk, mert Ő még nem érzi magát érettnek ahhoz. Nem megyek bele a részletekbe, de ennek a huzavonának végül szakítás lett a vége. Ezek után az egyik magyar ismerősöméknél kaptam átmenetileg szállást. Már majdnem úgy volt, hogy vissza kell mennem Magyarországra, de az ismerősöméknek van egy barátjuk (egy 40 éves nem túl szép magyar-amerikai nő) aki szívesen házasodna velem, azért, hogy papírokat szerezzek. Annyit kér cserébe, hogy a havi $3000-os lakástörlesztésének a felét én fizessem ki.

Szóval ez egy nagyon nagy lehetőség számomra, amit nem biztos, hogy el kéne szalasztanom.

Viszont, ha mégsem élek ezzel a lehetőséggel, akkor vissza kell mennem Magyarországra. Magyarországon viszont elég sok felgyülemlett adósságom és fizetnivalóm van, amit a magyar fizetésemből lehetetlen lenne rendeznem. Nem beszélve arról, hogy otthon az édesapám beteg és már nem sokáig fog tudni dolgozni sem. Édesanyám munkanélküli, mivel semmi munkalehetőség nincs azon a környéken ahol élnek. :/ Szóval ha hazamennék, akkor egy nagyon rossz körülmények közé mennék haza.

Ti mit tennétek? Elvennétek egy 40 éves csúnyácska magyar-amerikai nőt (akinek ráadásul van egy 14 éves fia) vagy hazamennétek Magyarba?



2014. okt. 31. 19:28
1 2
 1/18 anonim válasza:
50%
USA!!!! en majusba koltozom ki New Yorkba :)
2014. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Usa
2014. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
80%

Ha nem kell elköteleződnöd emellett a nő mellett és bármikor elválhatsz majd tőle a későbbiekben, én szerintem belemennék, mert nagy lehetőség, hogy valóra válthasd az amerikai álmot. :P


Kérdező és #1, kérdezhetnék tőletek USA-val kapcsolatban?

2014. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
80%
3-as nyugottan :) irj privit
2014. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Hát én biztos nem mennék ki olyan körülményekbe se, ahova te készülsz. Inkább maradok és megpróbálok leszámolni az ismerős problémákkal. Az amerikai nővel csak még nagyobb teher zúdulna a nyakadba, mert az itthoni dolgokon is agyalnál, meg azon is, ahogy szép lassan magához láncol a hölgyemény, függetlenül attól, hogy most mit állít. Ha mégis mész, akkor viszont kössetek házassági szerződést, és írjátok bele a "közös céljaitokat", nehogy baj legyen.


Sose vágytam egyébként Amerikába. Talán Kaliforniát megnézem nyugdíjas éveimben, ha összejönnek a terveim itthon :D

2014. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
USA, mert itthon éhen halsz !
2014. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
USA.
2014. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

USA, de elég fura a helyzeted. Keresel annyit, hogy tudd majd fizetni a havi $3000 és mellette meg is tudj élni? Felesleges lenne hazajönnöd, ha itthon halálra vagy ítélve, illetve USA az mégis csak USA.

Illetve mennyire bízol meg a barátodban, illetve a 40-es nőben? Szerintem érdemes lenne valamilyen házassági szerződést írni nehogy sakkban tudjanak tartani vagy valami.

2014. nov. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"USA!!!! en majusba koltozom ki New Yorkba :)"


Hogy mész New Yorkba? Mivel? Minek? Mennyire nehéz kint? Hú, de király lesz neked.

2014. nov. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A $3000-nak csak a felét kéne fizetnem. A másik felét a "feleségem" fizeti.

Egyébként erre a házassági szerződéses dologra én is gondoltam.

2014. nov. 1. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!