Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mondjak fel vagy mit tegyek, SOS?

Mondjak fel vagy mit tegyek, SOS?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja vagyok egy munkahelyen, minden szupi volt, erre ma véletlenül tudtam meg, h a cég elköltözik egy másik városba, ami nekem már nem jó, mert hosszú lenne az utazás, saját költségre+ van egy bölcsis gyermekem, direkt miatta vállaltam el ezt a munkát, tudtam hozni-vinni.

Nincs más megoldás mint, hogy felmondjak vagy jöjjek el táppénzre, azaz én is legyek aljas mint ők?

Milyen indokkal jöhetnék el? Beteg a gyerek? Ez igaz, itthon van a héten. Vagy én legyek beteg? Bajom van bőven, ez nem gond. Egyáltalán megéri ezt eljátszani, időt, pénzt nyerni, ha benne van, h úgyis kirúghatnak táppénz alatt?


2014. okt. 29. 20:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%

Elkeserítő ez a hozzáállás tőled, kérdező, és tényleg szörnyű és ALJAS, hogy a cég nem hozzád igazítja azt, hogy hol van a telephelye...


Egyrészt várd meg, hogy mi lesz a költözéssel. Esetleg - tudom, nagyon bátor ötlet - kérdezd meg a főnöködet, és ha tényleg költözik a cég, magyarázd el, hogy az utazás a gyerek miatt problémás, tudnának-e segíteni valahogy. Persze ez csak akkor, ha bizonyítottad, hogy jó munkaerő vagy, és érdekel bárkit a cégnél, hogy maradsz vagy sem. Ha viszont számítanak rád hosszabb távon, akkor lehet, hogy segítenek abban, hogy a napi ingázás ne legyen akkora probléma. Ha meg nem, akkor még mindig kereshetsz másik állást, mielőtt felmondasz. Persze, ha túl sok pénzed van, és nincs szükséged a melóra, akkor megértem, hogy miért beszélsz ilyen magas lóról.

2014. okt. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem az a baja, hogy elköltözik a cég, hanem hogy nem lehetett ezt jelezni neki már mikor kezdett, ami szerintem meg érhető.
2014. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
46%

Kezdjük ott, hogy nem neked kell felmondani, hiszen neked nagyon jó ez a jelenlegi helyzet.

A cégnek kellene majd felajánlani a munkaszerződésed módosítását, amiben jelenleg nyilvánvalóan az áll, hogy a munkavégzés helye a jelenlegi hely. Addig, amíg ez így van, csak korlátozott mértékben vagy köteles másik helyen dolgozni.

Ha te nem fogadod el ezt a módosítást, nem tud mást tenni majd a cég, mint hogy felmond neked. Hiszen nem kötelezhet a módosításra, sem a munkavégzés helyétől eltérő helyen történő tartós munkavégzésre. Azt meg nyilván ők sem fogják akarni, hogy fizessenek neked, amikor nem is tudsz munkát végezni (a régi helyen).

Olyan meg nincs, hogy nem fizetik a munkába járást, hiszen az kötelező. Főleg egy ilyen helyzetben elég nehéz lenne kidumálniuk, miért nem fizetnek.

Tehát abszolút nem értem, te most mit aggódsz. Várd meg, ők mit lépnek, hivatalosan, tehát nem ilyen mondott valaki valamit szinten, mert az semmit nem ér.

2014. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!