Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adott egy nonstop bolt, napi...

Adott egy nonstop bolt, napi 12 óra munkával heti 7 nap, pihenőnap nélkül. A meg nem kapott pihenőnapokat hogy kell fizetniük? Erről van szabályozás? Hánynaponta járna pihenőnap?

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bolt neked a büdös életben nem fog pihenőnapot kifizetni.
2014. okt. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
fel is mondtam, munkaügyi bíróságra készülök az üggyel, csak erről nem találtam semmit.
2014. okt. 29. 00:03
 3/7 anonim válasza:
50%
Nem hiszem hogy tudsz bármit is tenni. Én nagy logisztikai cégnél húzom az igát napi 12 órában. Van hogy szombaton is be kell menni, de csak 8 órában vagyok kifizetve. Az órabérem így valami 350Ft-ra jön ki. (jó esetben) Hallottam már róla hogy volt aki feljelentette a céget, de nem lett belőle semmi, az ember is eltűnt. Meg is mondták a főnökségtől hogy mi a cégért vagyunk, ha nem tetszik el lehet menni máshova. Na de nincs más! Ha van állás hirdetés akkor is max 1-2 embert vesznek fel, de túl sokan jelentkeznek. Kizárt hogy te legyél. Na meg amit interneten kell meghirdetni az úgyis hitvány állás. Vagy nem fizetnek meg, vagy olyan a munka hogy leamortizál, de általában mindkettő.
2014. okt. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Már hogy ne tudna tenni? Nagyon jó úton halad, ha már bíróságon van az ügy.

Szóval: nincs olyan, hogy meg nem kapott pihenőnap. Az jár, és kész. Csúnyán meg fogják büntetni a céget. Te is fogsz kártérítást kapni, azt majd kiszámolják, hogy mennyi jár.


Ahol feljelentették a céget, majd nem lett belőle semmi, és az ember is eltűnt: szinte biztos, hogy peren kívül megegyeztek, szép kis összeget kifizettek a feljelentőnek, aki visszavonta a feljelentést, és csendben, balhé nélkül lelépett. Pár százezerért erre a legtöbb feljelentő hajlandó, hiszen többet úgyse nagyon kapna a bíróságtól sem. Ellenben a cég milliós büntetésre számíthat, ezt előtte nyilván leegyeztetik egy ügyvéddel, és ha a gyakorlat szerint járna mondjuk egy 5 milliós büntetés a cégnek, akkor nagyon is megéri nekik kifizetni 1-2 milliót a balhé elkerülése érdekében.

A dolgozó is jól jár, mert nem kell éveken át a bíróságra járkálnia, és még pénze is les, jó esetben több is, mint amennyit "elcsaltak" tőle.


Tudtommal napi 2 pihenőnap jár, amelyből az egyiknek vasárnapra kell esnie. Vannak különleges munkakörök, ahol ez a szabályozás nem érvényes, pl. egészségügy, rendvédelmi szervek, stb.

Keress rá a pihenőnapra az aktuális MTK-ban.

2014. okt. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Utánanéztem már, hogy 8 órás munkaviszonynál 6 ledolgozott nap után van egy pihi. Az Mt. a heti munkaórát 48ban maximalizálja, ami nekem ugye 4 nap. egybe lehúztam 18 napot...október 23.ával, az egyetlen pihenőnapomon amit kiadták 7 órát túlóráztattak, ami meg egy komplett munkanap, szóval gyakorlatilag nem volt pihenő. Azt szeretném kiszámolni, hogy mennyi lenne a fizetésem. A ki nem adott napokat akkor úgy kell számolnom, mintha kiadták volna, csak mégis behívnak(200%)?egyáltalán a 18ból hány ilyen ki nem adott napom van?

2014. okt. 29. 10:47
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Kis naív....szerinted a hivatalos munkaidő beosztás pont olyan, mint amit dolgozol? Az a szokás, pl szabin vagy. Papíron. Közben meg dolgozol. Nagyon béna az olyan vállalkozó, aki ne tudná, hogyan kell adminisztrálni, hogy ne tudjanak hivatalból belekötni.
2014. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A jelenléti ívben benne van, megvan a fénymásolat egy rész és vagyunk 4en kollégák, akikel ezt eljátszották, plusz ki se akarnak minket fizetni.
2014. okt. 29. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!