Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen fogyatekosok az...

Miért ilyen fogyatekosok az emberek?

Figyelt kérdés

Nagyvarosban elek, kisvarosbol jottem, es azt latom itt (otthon is mondjuk), hogy az emberek birkak. Mindenkinek iphone pl, tipikus birka jelenseg.


Aztan ami igazan furcsa, hogy azert dolgoznak, hogy ne dogoljenek ehen. Kicsit eros volt, de tenyleg ez van. Megjon a fizetes, rohannak venni ezt meg azt, bulibuli pia cigi stb... Nekik az a fontos, hogy este legyen elottuk egy sör, es nyugodtan hatradolnek.


De en tele.vagyok tervvel, sajat vallalkozast akarok, en is dolgozok most, de a fizetesbol iskolaba akarok menni, olyan dolgokat venni esetleg amik segithetik a karrierem...Es amikor megemlitem nekik, hogy mik a terveim, akkor vagy kirohognek, vagy azt mondjak, hogy "majd rajossz hogy..." vagy csak szimplan vissza akarnak huzni.

En tenyleg nem ertem ezt, miert nem kepesek venni a faradtsagot a hard workre?

McDonaldsnal dolgoznak, vagy pincerek, es orokke csak panaszkodnak. En olyan helyen, ahol mibimal bert fizetnek, nehez, nem becsulnek meg, a talpamon nincs olyan hely ahol ne lenne vizholyag,megse panaszkodok.


Mondjuk azt olvastam, hogy az emberiseg 99% tud dolgozni mas cegeknel, de csam 1% kepes sajat ceget csinalni. Ami sikeres is, es nem egy zoldseges ami 3 honap utan bezar.


Miert nem akarnak az emberek sikeresek lenni? Megkerdezel 10 embert hogy akar-e sikeres lenni tuti mind azt mondja, hogy igen, de abbol jo ha 1 tesz erte tenyleg valamit is...



2014. okt. 24. 09:31
1 2
 1/15 tetro ***** válasza:
67%
Mert mindenki egy rakás szar, csak te vagy egy csoda.
2014. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem vall sok eszre hogy ilyen stilusban fikazod az embertarsaidat.


Te is benne vagy a fogyatekos kategoriaban, sajnalom.

2014. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

"Miert nem akarnak az emberek sikeresek lenni?"


Mert nem mindenkinek a siker meg a csillogás az első. Mindenki arra költi a pénzét amire akarja, hisz ő dolgozott meg érte.

2014. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Aki dolgozik nincs ideje pénzt keresni.
2014. okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Sok dologban igazad van.

Az emberek nagy része rinyál, de semmit nem tesz érte, hogy változtasson a nyomorán.

Az meg hogy így osztják be a pénzt az tipikus jelenség. Amint van 2 forintja már fut elverni olyan cuccokra, amiket normálisan gondolkozó ember annak a fizetésnek mondjuk az ötszöröséből venne csak meg.

Nem egy embert ismerek, aki dolgozik bagó pénzért, de havi 20 kilója van cigire, meg kocsival jár, mert az jár. Csak aztán hónap végén meg nem "jár" kaja, és akkor ő sír a leghangosabban.

2014. okt. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Az unokaöcsém is ilyen, mint te. 14 évesen tudta, hogy saját céget szeretne.

Ma 29 éves, 12 alkalmazottja van, többmilliós havi bevétele van. Ment előre, sosem érdekelte, hogy mások mit mondtak.


Sok sikert neked!

2014. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

utolsok: koszi a biztatast :)


elso par: Mert meg kellene oket dicserni talan? Jogom van akarmit gondolni, es az en vilagomban azok a semmirekello nyomorekok. Mindent tudnak, qrva okosok, de ha valamit csinalni is kellene...

Nem baj, kellenek utcasoprok is, vagy kulonben nagy lenne a szemet, nemde?

2014. okt. 24. 13:28
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Hatos vagyok. Látod, bíztatlak, hogy menj előre, hozok példát, mégis mindenki nullára értékel :D


Na ezért van ennyi csóró ember, mert irigyek másokra, de maguk nem tennének meg magukért semmit. :)

2014. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

"Nem baj, kellenek utcasoprok is, vagy kulonben nagy lenne a szemet, nemde?"


Pontosan! De áruld mád el, hogy te mit ennél, ha nem lenne pék, aki az éjszakát nem a kemence mellett töltené és sütné a kenyeredet?


Vagy nem lenne árufuvarozó, ki elvinné a kenyeret a boltba?


esetleg nem lenne minimálbéres pénztáros, ki kinyitná neked a boltot hajnalok hajnalán és kiszolgál téged?


avagy, mint a fenti példa, nem lenne kukás ki elvinné az általad megtermelt szemetet?

2014. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
utolso, mindenki szeret valamit... en imadom a kamionokat, es rohadtul lennek az, de felaldoztam rzt is, mert ott leragadnek. Van aki szeret sytogetni, neki jo az a pekes dolog amit mondtal, vagy minimalbetes szakacssag. Es lattad mar hogy neznek ki azok a penztarosok, akik tenyleg azok, es nem diakmunkasok a tescoban? Mint a kocsmarosok kb... azok meg ennek is orulnek. De azert kijarnak ok is cigizni napi 6x, mert "ennyire remenytelen az elete" bruhu bruhu
2014. okt. 24. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!