Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülők nyomása álláskeresésnél?

Szülők nyomása álláskeresésnél?

Figyelt kérdés
Felnőtt ember vagyok, és habár szülőkkel élek iszonyú nagy a nyomás álláskeresésnél és egyfajta megfelelési kényszert akarnak kierőszakolni. Sajnos jó pár hónapja eredménytelen az álláskeresés, de a szüleim nem toleránsak. Csinálom, interjúkra járok, itthon besegítek, ügyeket intézek. Nem járok bulizni, igyekszem árammal is spórolni, van hogy a sötétben ülök inkább. Meghúzom magam, mert ez nekem is rossz így. Azt hiszik hogy én ezt élvezem stb, sokszor oltogatnak vele, hogy "ha dolgoznál nem lenne ilyen jó kedved" vagy "Elmennél dolgozni bla bla bla" Amikor már a munka szó hallatán gyomorgörcsöm van. Sajnos nem tudok kemény fizikai munkát végezni pl segédmunka és társai. Apám erre azt mondja, hogy k*rvára leszarja, százalékoltassam le magam akkor, vagy menjek közmunkára. Anyám is azt mondja hogy neki mindegy mit, lesza*ja csak menjek. Volt, hogy XY bevásárlóközpontban láttuk a megváltozott munkaképességű embereket mint kocsigyűjtők. Erre anyám azt mondja hogy miért nem megyek én is kocsigyűjtőnek, ha ilyeneket felvesznek oda. Persze tesóm az világ életében minta volt. jó tanuló, jó meló, aztán főnök fizetett neki egy jó szakmát, így nyilván én leszek a rossz...Persze van amikor én csinálom meg az ő munkahelyi feladatát, vagy fordítok le neki valami szöveget...Nagyon rosszul érzem már magam és nulla az önbecsülésem. Emberekkel már nem is találkozom, úgy sem vesznek fel sehova, otthon is pancsernak tartanak. Mit tudnék kezdeni a helyzettel?
2014. okt. 21. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

a szüleid ostobák mint az átlag, jól helyre kell rakni őket. de nem fogod mert nem vagy felnőtt csak egy öreg gyerek, mint ők. így soha nem fogsz elhelyezkedni.


felsőfokú nyelv és külföld.

2014. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 Ne legyél elfogult. Sok az olyan ember aki magát áldozatnak állítja be közben tényleg egy naplopó. Én meghallgatnám más véleményét is a történetről.
2014. okt. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ha az lennék, nem mennék ingyen dolgozni apámnak
2014. okt. 22. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Az szüleid annyira értelmesek és empatikusak, mint az átlag magyar szülő Magyarországon - semennyire.

Annyira nem akarok belemenni, de hasonló helyzetben vagyok, nálunk is azon a szellemi szinten áll anyám, hogy azt hiszi, a cseszegetés az motivál.

Ha tényleg teljes gőzzel azon vagy, hogy állást találj, mégis piszkálnak, akkor bocs, de egyszerűen ostoba szüleid vannak, ez van.

Azt meg ne várd, hogy bárki megértsen, a magyar lakosság nagy része totális érzelmi analfabéta, csak magadra számíthatsz, tanulj nyelvet, próbálj külföldre eljutni, szerintem hosszú távon az lesz a legjobb, ha a szüleidtől távol élsz.

2014. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!