Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott időtartamú szerződé...

Határozott időtartamú szerződésem lejárta ELŐTT szóljak-e, hogy mindenképp váltanék?

Figyelt kérdés

Egyrészt tudom, hogy nem könnyű helyettesítőt találni azonnal (akkor tudnák meg, amikor visszautasítom a határozatlan idejű szerződés aláírását), ill.

sejteni vélem, hogy ha előre szólok mondjuk 1 hónappal (december - vizsgaidőszak), képesek keresztbe tenni nekem, hogy sok szép emlékkel távozzam majdan (nem egyszerűek, szépen mondva).

Mi lenne a helyes döntés? Olyan munkakörről van szó, ahol 1-1,5 hó alatt lehet teljesen betanulni, tehát ha jan.1-jétől kezdenek munkaerőt keresni, és innen számolom a betanulást, kicsit kicseszés lenne irányukba. De magammal sem szeretnék kitolni.



2014. okt. 14. 20:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Mindez csak azért fogalmazódott meg bennem, mert nem szeretném, ha az otmaradott kollégáim az én feladataimat is csinálnák pluszban, mert én is tudom, milyen volt, amikor mínusz egyes létszámmal működtünk.
2014. okt. 14. 20:24
 2/4 anonim ***** válasza:

Ők is erdeklődhetnének ilyen esetben, hogy te akarsz-maradni. Vagy úgy lett megbeszélve, hogy biztos maradhatsz?

Én már hallottam olyanról, h vkivel utolsó napjàn közölték, hogy bocsi, mégsem hosszabbítjuk meg a szerződésed, rá sem voltak tekintettel, szóval neked sem biztos, h kell ezzel foglalkoznod, ha úgy érzed, h különben ők tennének keresztbe neked....

2014. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Normális, korrekt emberek nem teszek keresztbe, csak azért mert mert nem akarod meghosszabbítani a szerződésed, sőt inkább hálásnak kéne lenniük, hogy előre szólsz.


De ha ők nem ilyen korrektek, akkor magaddal ne tolj ki, pár nappal szólj előtte, mikor már nem tudnak megszívatni.

2014. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos már eddig is volt "műsor". Ezek után a legrosszabbat feltételezem részükről.

Egyébként valóban nem biztos, hogy hosszabbítanak, bár itt ez a módi, a kollégák esetében szintén így történt. Ha viszont még ők intenek pá-t, akkor is jól jártam.

Csak én gondoltam némi korrektségre - nem a munkáltató, hanem a kollégáim irányába.

2014. okt. 15. 07:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!