Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyv borítókat szeretnék...

Talindra kérdése:

Könyv borítókat szeretnék tervezni. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jelenleg grafikusnak tanulok, azonban a szakmán belül a könyv borítók készítését élvezem a legjobban. Mi a teendőm ha elsősorban(!) erre szeretnék ráfeküdni? Köszönöm előre is a válaszokat.

2014. szept. 18. 06:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ismerkedj kiadványszerkesztéssel, nyomdai ismeretekkel.
2014. szept. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első írja. InDesign, Illustrator, Photoshop, ezeket érdemes megtanulni, de gondolom ezt már tanulod, vagy fogod tanulni. Kezdj el borítókat tervezni, tipogrfiáról tanulni, és arra is felkészülni, hogy emellett máshoz is érts, ha esetleg nem kapnál elégmunkát.


Én keresnék szakmai gyakorlati helyet is egy kiadónál a helyedben.


Ami még jól jöhet, az a rajztudás a fentebbi szoftverek segítségével.

2014. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, segítőkész válaszokat! Igen, a felsorolt programokat ki fogom tanulni a képzés folyamán, de Photoshoppot már autodidakta módon megközelítőleg 8 éve tanulok, illetve 7 éves korom óta rajzolok. Könyv borítót számtalant terveztem már, habár többnyire interneten keresztül bonyolítottam le, így a gyakorlat valamiféle kiadónál jó ötlet, és biztosan jól jönne. Szóval köszi, ment a thumbs up. :]
2014. szept. 18. 20:02
 4/8 anonim válasza:

KMK-nál most lehet borítóterveket beküldeni bizonyos könyvekhez, nézz körül náluk is! Sok magyar vonatkozású könyvet adnak ki (a külföldieket általában eredeti borítóval, bár van kivétel).

[link]

2014. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól értelmeztem, hogy itt a KMK-nál még csak nem is fizetnek a tervezőknek? Hát akkor ebből nem nagyon lehet megélni...
2014. szept. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem, ez egy amatőr dolog. Nyilván nem is azért írtam, hogy ebből meg lehet élni, de egyrészt jó gyakorlásnak, másrészt ha a kiadónak tetszenek az elkészített borítótervek, még egy fix állás, későbbi felkérések is lehetnek belőle - amiből meg már meg lehet majd élni.
2014. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez így van! És nem utolsó sorban jó extra példány egy portfólióba. Köszi ezerszer is, ezt mindenképp megpróbálom. ^^
2014. szept. 19. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor a következő lépés egy saját bemutatkozó honlap, ahová felteszed a munkáidat.
2014. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!