Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit rontok el mindig? Ekkora...

Mit rontok el mindig? Ekkora balszerencse nem létezik.

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve munkanélküli pályakezdő vagyok. Agrármérnök diplomám van középfokú német nyelvvizsgával. Több, mint 300 önéletrajzon és nagyjából 15 interjún vagyok túl.

Az elmúlt félévben 3 helyről kaptam ígéretet, hogy alkalmazni fognak, ehelyett csak szórakoznak velem mindenhol és eszük águkban sincs foglalkoztatni engem, de még csak arra sem képes egy munkáltató sem, hogy megmondja egyenesen, hogy nem aktuális többé a pozíció.

Már olyan szinten kivagyok, hogy öngyilkossági hajlam kerülget.


2014. szept. 17. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen cégek voltak azok, akik hitegettek, hogy fölvesznek? Ilyenről még nem is hallottam! Vagy fölvesznek vagy nem. Olyanról persze már hallottam, sőt, tapasztaltam, hogy meghirdetnek egy adott munkakört, behívnak interjúra, majd közlik, hogy ez ilyen próba volt, hogy hány embert érdekelne a munka.. és még nem tudják biztosan, hogy kell-e ember. Na ez a szemétség! AZ emberek idejét és pénzét fecsérlik el, mert nem tudod, hogy mire számíthatsz.

Az, hogy nagyon sokan évekig nem találnak munkát, ez a kormány és a munkaadók hibája a legtöbb esetben! Iszonyú sok elvárás van kevés fizetésért.. Pl. beszélj két nyelven legalább középfokon minimálbérért. Mégis hogy képzelik ezt?

Ami megváltozott, az az, hogy mikor én pályakezdő voltam, kapkodtak utánam és azt se tudtam, hogy most melyik céghez menjek dolgozni, válogathattam. Mert ugye egy pályakezdő kevesebbet kér, lehet formálni.. Aztán az ember tapasztaltabb lesz, már nem formálható és többet kér, mert meg kell élni valahogy. És ezt nem 2-3 munkahellyel akarja megvalósítani ugyebár.

2014. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Többször beszéltünk személyesen, telefonon. A fizetésről is szó volt (minden esetben nettó. 100 alatt). Mindegyik hitegetett, hogy bejelent, intézi az ügyeket a munkanélküli hivatalban. Elkérték az adataimat. Aztán csak halogatás lett belőle vagy az, hogy nem kerestek többé.
2014. szept. 19. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj el területi képviselőnek ha van B kategóriás jogsid. Jól fizet és ott nagy előny ha agrármérnökid van.
2014. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már azzal is, de vissza se jeleztek. Oda kiépített kapcsolatrendszer kell.
2014. szept. 20. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Én biolgógus vagyok ugyanez a gondom :(

Nem beszélek folyékonyan 2 nyelven,és nincs jogsim.PhD szóval eláshatom magam...

És igen csak a hitegetés megy az ismerősök,meg a munkahelyek részéről is(egy suli pl azt mondta felvesznek tanítani,aztán amikor megjelentem dolgozni-mert előtte való nap felhívtak,hogy akkor ok,menjek- kitalálták,hogy bocs mégsem...).

Most próbálok okj-s tanfolyamot lekzedeni hátha...Én a múgy még "csak" február óta vagyok itthon.Dehát fizetni kell a diákhitelt,TB-t...Nagyon sok a semmiből :(.Hála égnek,hogy Anyum elég türhetően keres és segít,de már nagyon szegyelem,hogy még mindig rászorulok...:(

Barátom persze 3 hónap utánn kirakott...No comment,mondván bocs,ő nem tud(akar) eltartani...Mert ugye kiraktak a diákmelóbol,és nem tudtam már beleadni a rezsibe...

2014. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egymás után kétszer jártam hasonlóan. A szerződés aláírása előtt közölték, hogy felülről törölték a pozíciót, sajnálják, de mégsem kellek (kontrolling területen mindkétszer). Bár... halogatás / hitegetés egyiknél sem volt.
2014. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!