Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hiszi sok vidéki, hogy...

Miért hiszi sok vidéki, hogy Budapest a kánaán?

Figyelt kérdés
Pesten is válság van.
2010. jan. 16. 22:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Én Pesten születtem, apámat fiatal korában ide helyezte át a vasút, anyunak lett volna állása vidéken is, de férjhez jött, és nem akart távházasságban élni, apámnak meg akkor már itt volt munkája, szóval én már ide születtem, de én nagyon nem szeretem ezt a tömegnyomort, hogy itt sincs lehetőség, hogy egymást tapossák az emberek (szó szerint), hogy mindenhol kosz van, és hogy csak jönnek és jönnek egyre többen, csak azt nem tudom, hogy hova... Építik sorra a paneleket, de ez már így is betondzsungel. Elköltöznék szívesen, ha lenne miből, de nincs, nekem nem előtakarékoskodtak a szüleim annyira, hogy most legyen lakásra pénzem. Jobban szeretnék egy kis kertet, mint ezt a 9. emeleti lyukat, amit 20 évig fizettek. Én nem szeretem Budapestet, de azt még kevésbé, hogy úgy működik, mint egy mágnes, csak éppen lassan ez is csak mézesmadzag lesz.

Ha megnézitek az álláshirdetések, a legtöbb valamiféle üzletkötés, amire folyamatosan keresnek embereket, persze, az mindig kell, de ott aztán fix fizetés nincs, még akkor se, ha ígérik (sajnos tapasztalat), a többire, ami jobbnak tűnik, már sok esetben van ember.

Budapest szép volt régen, de most nem szép. Most egy szemétdomb, most egy gyűjtőhely, csak éppen fölöslegesen, felvetette itt régebben valaki, hogy itt miért van annyi hajléktalan és vidéken miért nem lehet látni, csodálkoztok? Én már nem.

És bánt, hogy a cégek, vagy aki vállalkozásba kezd, Pestben gondolkodik, de ez nem jó. Annyi városunk van, miért ne lehetne máshol? Hiszen ember ott is lenne, nem csak Budapesten.

Én is gondolkodom saját cégben, de én nem Budapestre akarom helyezni annak ellenére, hogy én itt születtem és itt nőttem fel.

2010. jan. 17. 01:00
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem aki vidéki és annyira nincs lehetősége, hogy már költözni kényszerül, az már komolyan számba veszi a külföldi lehetőségeket, persze egy bizonyos életkor alatt. Legalábbis a környezetemben ezt tapasztalom. Most én is külföldön dolgozom(Bécs), de mondjuk én jártam előtte 5 évet pesten egyetemre. Most már életem egyik legjobb döntésének tartom, hogy kijöttem. Az egyetem alatt 3 éven keresztül dolgoztam, de annak most kb. 5x-ét keresem, pedig otthon sem minimál béren voltam... Ha akarnék, heti szinten hazajárhatnék, mivel most kocsival kb. fél órával tart tovább az út, mint anno pestről tömegközlekedéssel. Szóval szerintem aki nincs még annyira elkötelezve otthon, annak mindenképpen érdemes külföldön is körülnézni.
2010. jan. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Én kimegyek még külföldre tanulni diploma után, mert azt a technológiát, amivel a vállalkozásban gondolkodom, haza akarom hozni, és alaposan akarom ismerni. De én tényleg nem Pestben gondolkodom, én nem szeretem azt, amivé Pest vált, és nem szeretem, hogy ennyire elhanyagolják az ország többi részét, pedig ki kéne egyensúlyozni.
2010. jan. 17. 01:19
 14/21 A kérdező kommentje:
Van egy kolléganőm, aki már nagyon közel van a nyugdíjhoz, már menne, ha rajta múlna, ő is Budapesten született, ő belvárosi lány volt, és mindig meséli, mennyire másabb volt Budapest az ő gyerekkorában, mint most, mennyivel kevesebb autó, kisebb tömeg, tisztább utcák, mutatott régi, fekete-fehér fotókat, amiket mi, fiatalabbak, zömében már csak képekről ismerünk, de ő még látta abban az állapotban, a régi Nemzeti többek között, meg hogy a Nyugatinál nem volt aluljáró. Ő is jobban szerette azt a régi Pestet, mint a mostanit.
2010. jan. 17. 01:22
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokan úgy vannak Budapesttel mint sok magyar külfölddel!Mivel nem élnek ott,azt hiszik minden jó,minden olcsó,és rögtön munkát lehet kapni nyelvtudás nélkül is..

Ha azt mondod,hogy nehéz Pesten az élet,alig van meló,ugyanezt mondhatod bármelyik országra is(Anglia,Hollandia,USA?Németország stb) Akkor vagy irigy vagy,vagy "na ne már! én nekem van egy barátom akinek a barátjának a barátja kiment,és tök gazdag lett,vagy felment Pestre és tök jól él!"

Én Budapesten születtem,ott éltem mindig.Ismerem mint a tenyeremet.Fiatal lányként nem volt ennyire zsúfolt,ennyire koszos,és nem volt az,hogy az egyik ember eltapos egy jobb élet reményében.A megélhetés gondja nemcsak a vidékieket hanem a pestieket is sújtja rendesen.Nem könnyú senkinek sem!

2010. jan. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem Budapest aránytalanul több pénz kap a közös kasszából, mint amennyi megilletné.

A BKV folyamatosan hatalmas állami támogatásokat kap, mivel a főváros tömegközlekedése nem állhat meg. Ez politikai kérdés. Mikor kap egy vidéki volán társaság hasonló mértékű támogatást a távolságokat is figyelembe véve ? Megkezdődött a sztrájk és riporterek hada járja a várost :

- Már tíz perce teccik várni a buszra ? Hát ez felháborító !

Más vidéki városokban óránként jár a busz, aztán néha ki is marad. A falvakról meg ne is beszéljünk. Délelőtt néhány busz meg délután néhány. Oszt jónapot !


Lehetne más példát is felhozni akár a munka, szolgáltatások, oktatás területéről.

Budapesten a főváros az ország kirakata. Mindig is jobbak voltak a lehetőségek, és azok is lesznek.

Viszont én semmi pénzért sem élnék ebben a városban. Ha néha elmegyek, már az M1-esen a bevásárló központoknál elfog az utálat ha a várható dugókra gondolok. Nyelni a füstöt araszolni a forgalomban, órákat elvesztegetni a semmire idegőrlő dolog. Szóval nem csak előnyök vannak.

2010. jan. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem hasraütésre mondtam a dolgokat. Hr-es vagyok, tartom a kapcsolatot néhány pesti hr-essel is, és ott az elmondásuk szerint az emberek iszonyúan VÁLOGATNAK. Nálunk, ha ugyanolyan opciókkal hirdetünk állást, kapásból húsz jelentkező van rá, Pesten egy se. Vajon miért??? Mert a budapestiek megtehetik, hogy ne vállalják el.

Közlekedés drágább? Ugyan mitől? Nálunk a faluból, ha nem akarunk 500Ft-ot kiadni egy liter olajért, akkor buszra ülhetünk, és 500 Ft-ért be is tudunk menni a városba. Ha orvoshoz akarunk menni, újabb 500. Ha gyógyszer kell, újabb 500. És akkor nem beszéltünk arról, ha messzebbre akarunk utazni. Nektek ott van minden: busz, vonat, repülő. Mi meg utazzunk fel először Pestre.

Fűtés? Nálunk nincs olcsó távfűtés. Nálunk a faluban nincs gáz se, úgyhogy az embereknek havi szinten 40-50e Ft-ba kerül fával/szénnel fűteni. És majdnem ennyi a fizetés is.

2010. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
11:56 - Kik válogatnak, azt is elmondta? Mert nem a munkavállalók, az biztos. Persze minden embernek vannak szempontjai (én nem vállalok üzletkötői munkát, mert nem vagyok jó az üzletkötésben, se nekem se a cégnek nem lenne jó, és nincs autóm és jogsim, szóval olyan munkát se vállalhatok, ahova ez kell, és tériszonyom van, tehát nem vállalhatok olyan munkát, ahol ez gondot okozna, akár a bejárásban - pl. lefagynak a hegyi utak Budán, már ez is gondot okoz, és nem tehetek róla - nem bírok emelgetni, mert nincsenek olyan fizikális tulajdonságaim, amikre meg jelentkezem, mondjuk a szakmámban, ott nem vesznek komolyan, mert nő vagyok, pasikat keresnek, hát ne haragudj, nem mi válogatunk, hanem a munkáltatók).
2010. jan. 17. 15:57
 19/21 anonim ***** válasza:
Ja, protekció nélkül ott se sokra megy az ember! Én megyeszékhelyről mentem fel pestre - Sok a hajléktalan,a bűnöző,az agresszor... Kapcsolatok nélkül itt se megy az ember nagyon semmire,de az biztos h jobb mint egy falu.
2010. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

22:20 - Persze, csak érted, itt se megy minden egyből, márpedig sokan így képzelik, hogy majd feljönnek, és egyből lesz minden, meg hogy itt milyen könnyű lehet.

Amúgy azt se nagyon értem, hogy a cégek miért nem gondolkodnak vidékben, hiszen ott is minden adott lenne, hely (tuti, hogy az ingatlanbérlés olcsóbb, mint Pesten, ebben biztos vagyok), munkaerő... Biztos lennének felvásárlók is, de ha nem helyben, akkor le lehet szerződni szállítókkal, akik kifejezetten ilyenre specializálódnak. Egyszerűen nem hiszem el, hogy lehetetlen ilyent létrehozni. Nekem annyi ötletem lenne, csak pénzem nincs még hozzá.

Pest már annyira zsúfolt, alig van zöld terület, ha szmog van, megáll a levegő...

2010. jan. 18. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!