Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapest vagy külföld 2 év múlva?

Budapest vagy külföld 2 év múlva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én 2 év múlva végzek közgazdászként,párom informatikus,dolgozik,jövő ősszel folytatja az iskolát. Azon gondolkozunk, hogy később, amikor végzek, akkor hova lenne érdemesebb menni dolgozni, külföldre vagy Budapestre. Én szívem szerint nem mennék Bp-re mert nem szeretem azt a sok-sok ember,a zajt, a piszkot, viszont egy ismerősünk is így csinálta pár éve hogy lett egy jó munkája Pesten, dolgozott 4-5 évet,aztán visszatért ide az Alföldre és hasonló pozícióban dolgozik,csak persze ugye lényegesen kevesebb pénzért...de neki már annyira nem számít, mert tudott eleget félretenni, hogy a lakás meglegyen és a gyerek is tisztább környezetben nőjön fel. Pro és kontra? Kinek mivel van tapasztalata? Köszi előre is!


2010. nov. 17. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én külföldöt választanám tapasztalatszerzésre, pénzgyűjtésre, utána telepednék le újra itthon. Én is hasonlót próbáltam csinálni, csak már nem megy a visszatelepedés, és azon gondolkodom megint, hogy külföldön csak jobb lenne mégis.
2010. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Budapest már most telített, sőt, már évekkel ezelőtt az volt, de a vidékiek csak jönnek, mert azt hiszik, ez a Kánaán, de már lassan a budapestieknek (aki itt született, itt nőtt fel) se jut...
2010. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyértelműen külföld... Ott össze lehet szedni annyi pénzt néhány év alatt, amiből már lehet itthon kezdeni valamit... Nem mellesleg pedig olyan nyelvtudásod lesz, amit itthon is lehet később kamatoztatni. Nekem Bp. diplomásként sem jött be, így két hét múlva költözöm külföldre. Persze azt mindenképp érdemes figyelembe venni, hogy külföldön nem igazán fogsz tudni a diplomáddal egyből elhelyezkedni. Alulról kell kezdeni, pl vendéglátásban...
2010. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!