Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Budapest vagy külföld?

Budapest vagy külföld?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én 2 év múlva végzek közgazdászként,párom informatikus,dolgozik,jövő ősszel folytatja az iskolát. Azon gondolkozunk, hogy később, amikor végzek, akkor hova lenne érdemesebb menni dolgozni, külföldre vagy Budapestre. Én szívem szerint nem mennék Bp-re mert nem szeretem azt a sok-sok ember,a zajt, a piszkot, viszont egy ismerősünk is így csinálta pár éve hogy lett egy jó munkája Pesten, dolgozott 4-5 évet,aztán visszatért ide az Alföldre és hasonló pozícióban dolgozik,csak persze ugye lényegesen kevesebb pénzért...de neki már annyira nem számít, mert tudott eleget félretenni, hogy a lakás meglegyen és a gyerek is tisztább környezetben nőjön fel. Pro és kontra? Kinek mivel van tapasztalata? Köszi előre is!


2010. nov. 17. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági területen nincs tapasztalatom külföld kontra belföld, de annyit tudok írni, hogy Kecskeméten nagyon keresik a közgazdászokat. Tudod, sok itt a külföldi cég, és megy is a szekér nekik. Ha németül tárgyalóképesen beszélsz, ez a párosítás itt nagyon megállja a helyét.
2010. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Én jelenleg Budapesten élek, és szerintem teljesen jó. Jó állásom van, és kb a dupláját keresem annak, amit otthon kereshetnék.

Valószínűleg mi a párommal itt is maradunk, ha babáznánk, akkor esetleg kiköltözünk az agglomerációba. Rengeteg pluszt nyújt Budapest szerintem, tökéletesen elégedett vagyok a jelenlegi életünkkel, nekünk nem érné meg külföldre menni.

2010. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is az alföldről költöztem Pestre... annyira nem akartam, hogy az valami hihetetlen. És végül nem is beköltöztem, hanem budaörsre. Na itt nagyon szeretek. Nem sokkal drágább a hely és volt akkora szerencsém, hogy helyben kaptam munkát :) Így pedig nagyon szeretem. Nem kell mindennap bejárnom a koszba, büdösbe... szeretek itt lenni :)

2010. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Külföld!Aki azt mondja jó élete van Budapesten,nem járt még külföldön.Csak beszéld nagyon jól az adott ország nyelvét.Én imádok külföldön élni!Félévente visszajárok Budapestre a családomhoz,de ahogy megérkezek elkap a rosszullét.A szegénység,az igénytelenség ami abból az országból árad.Sajnos ez van.
2010. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

09:53 vagyok...

Nekem is gazdász végzettségem van, a párom pedig ugyanúgy informatikus mint a tiéd :D! Neki is nagyon jó állása van, meg nekem is... nem hiszem, hogy ezzel a két szakmával parlagon maradtok sokáig :) Én nem mennék külföldre...de ez az én meglátásom. Nektek kell tudnotok, nem olyan vészes ez a pesten (környékén) élés, mint azt oly sokan állítják...


Sok szerencsét!!!

2010. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a kosz és büdös zavar Pestben, akkor ne is gondolkozz külfödlben. Esélyetek az elején külföldön is csak nagyvárosban lenne, viszont külföldön meg még nagyobb városok vannak, ahol értelemszerüen még több a tömeg, még nagyobb a kösz és még nagyobb a bűz.


Én amúgy külföldön vagyok, nekem bejött, de anyagilag Bp is jó volt, én inkább a mentalitás elől menekültem el.


Ha ügyesek vagytok, ilyen végzettséggel Bp-n is megcsinálhatjátok a szerencséteket, vagy akár más nagyobb városokban is. Debrecenben is sok az új cég, vannak ismerőseim, akiknek az jött be nagyon.


Egy valamit viszont ne hagyjatok ki a számításból, még ha hihetetlenül is hangzik. Nem lehetetlen, hogy ha eltöltötök x évet egy helyen, megszeretitetek és nem akartok majd visszamenni haza. Ez nagyon sokakkal megesik.

2010. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Közgazdász és informatikus hamar talál Bp. és környékén állást. Én is azt javaslom, hogy a zsúfolt főváros helyett maradjatok az agglomerációban: Érd, Törökbálint, Budaörs remek helyek, ha kell, akár be is tudtok járni pestre dolgozni, de mégis tiszta levegőn éltek, de valószínű, hogy ezen három település valamelyikén helyben is találtok jól fizető állást, főleg, ha németül és/vagy angolul jól beszéltek.
2010. nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Budapest!Kulfoldon keresel de sokkal dragabbak az arak.Peldaul itt jobban meglehet elni mint peldaul spanyolorszagban.Szoval en nagyon szeretem!
2011. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!