Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hiszi sok vidéki, hogy...

Miért hiszi sok vidéki, hogy Budapest a kánaán?

Figyelt kérdés
Pesten is válság van.
2010. jan. 16. 22:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Na persze, azt látható a pesti fizetésekből is...

Kérdésedre válaszolva:

1. Jóval magasabb fizetések vannak ott, mint vidéken.

2. Ehhez képest az élet jóval olcsóbb. (És ne mondd, hogy nem, mert pl. ha bemegyek ugyanannak az ülethálózatnak egy pesti és egy vidéki üzletébe, akkor ugyanazokat a termékeket enyhén szólva is más áron kapom meg. Persze a budapestiek nagyon szeretik sajnáltatni magukat, pedig igazán nincs miért.)

3. Ott van munka. Vidéken még álláshirdetés sincs, esélye sincs az embernek, hogy el tudjon helyezkedni. Pesten székel szinte minden vállalat.

4. Ott vannak szórakozási lehetőségek, nem is kevés. Gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.

5. Közlekedés. Én ha innen el akarok jutni az ország túlsó pontjára, akkor először, egy kis kitérőként, be kell mennem Pestre. Ha repülővel akarok utazni, akkor fel kell utaznom Pestre, mert máshol miért is lenne repülőtér?


És még sorolhatnám.

2010. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Itt is nehéz munkát találni.

Rengeteg a csak alkalmi álláshirdetés.

Rengeteg a csaló munkáltató.

Ha valaki albérletben él, a fizetése rámegy csak a bérleti díjra rezsivel, és még nem evett, nem közlekedett. (ez az átlagfizetés, amit a többség keres)

Az, hogy mennyit ígérnek és mennyit kapsz kézhez valóban, 2 külön dolog - ha egyáltalán találsz munkát és fel is vesznek.

A legtöbb munkalehetőség üzletkötés, ami tiszta jutalék, ha nem kötsz üzletet, nem kapsz semmit.

Közlekedés, ja, időnként kitalálja egyik-másik, hogy most sztrájkolunk...

2010. jan. 16. 22:29
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Talán gyere le valameddig vidékre lakni.Az albérlet itt sem olcsó.A vállalkozók itt is nagyon szemetek.Munkalehetőség pedig nincs.A fizetés minimálbér,de ezt sem mindig fizetik ki időben.AÍz árak drágábbak,mint Pesten.Nncs szórakozási lehetőség.Igaz,hogy a városunkban nem kell közlekedési sztrájkotól tartani,mert nincs is tömegközlekedés.Ha a város külső kerületében laksz,és be akarsz menni a központba,gyalogolhatsz 1-2 kilómétert,de ha a másik végére akarsz menni,akkor akár 6-ot is.Persze mehetsz kerékpárral is,és ha elég pénzed van,akkor a kocsiddal is.Bár sok családnak nincsen kocsija.
2010. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én tudom, mi a helyzet vidéken, elárulom, Pesten ugyanez van, ha nincs protekciód. Rengeteg a munkanélküli, lassan már mindenhova csak diákokat keresnek. 40 fölött már szinte sehova nem kell senki, a pályakezdő meg azért nem, mert nincs tapasztalata, és már nem diák, vagy a legújabb, nem rokkant (mert találtam a napokban egy álláshirdetést, követelmény minimum 40%-os rokkantság, mert rehabilitációs állás, legyen).

A szüleim több, mint 25 éve élnek Pesten, akkoriban, amikor ők ide költöztek, még lett volna vidéken is munkahelyük, ma Pesten is félnek elveszíteni a munkájukat, mert nem kellenének sehova, mert elmúltak 50 évesek mindketten, de a nyugdíj még messze van.

2010. jan. 16. 22:40
 5/21 A kérdező kommentje:
És a sok álláslehetőségről csak annyi, hogy 90%-uk kamu, a maradék fele pedig olyan, hogy próbaidő után elküldenek, és meghirdetik újra 1-2-3 havonta, felvesznek mást, azzal ugyanez... A maradékra pedig óriási a túljelentkezés.
2010. jan. 16. 22:54
 6/21 anonim válasza:
83%
Azt hiszed nem tudjuk hogy mi a helyzet az ország többi részén? De talán még mindig több a lehetőség a fővárosban, mint egy eldugott 1000 fős alföldi kis faluban. Gondolkozzál már! És ne vidékizzél, lehet hogy kulturáltabb emberek, mint te!
2010. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
31%
Pesten élek, undorító egy trágyadomb, de az igaz hogy itt több a lehetőség, bár ha választhatnék akkor valamelyik másik magyar nagyvárosba költöznék. A vidékizésben meg nincs semmi, aki vidéki az vidéki bármilyen kulturált, mivel vidéken lakik.
2010. jan. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
61%
Én vidéken éltem 18 éves koromig utána költöztem Pestre. Itt vidéken mentem el a munkanélkülibe és a csaj egyből úgy kezdte, hogy ne is számítsak arra, hogy munkát találok mert egy darab álláslehetőség nincs (pedig elég nagy városban lakom). Utána átmentem a pesti munkanélkülibe igaz munkám azóta sincs, de már voltam 6 állásinterjún és legalább vannak lehetőségek.
2010. jan. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Azt lehetőségnek meritek nevezni, hogy a budapestiek is hosszú sorokban kígyóznak a munkanélküli hivatalok előtt, és csak alkalmi munkalehetőségeket kapnak olyan fizetésért, amiből nem lehet megélni? Ugyanis itt még ha az áruházláncokban nem is, de az alap megélhetési költség is drágább (pl. a lakás, a közlekedés...). Hát gratulálok!

Most sehol se jobb a helyzet, csak egyesek annyira szeretnek pofázni, hogy így Pest meg úgy Pest, de itt se fonják kolbászból azt a bizonyos kerítést. Nekem még albérletre sincs pénzem. A suli talán az egyetlen, amiből itt tényleg több van, mint vidéken, de az ember is több, és az állásokra jelentkezők is többen vannak. Aki írta, hogy feljött Pestre, és még mindig nincs állása, de legalább interjúkon már volt, oké, és szerinted még hány interjúra fognak behívni (potyára)?

2010. jan. 17. 00:45
 10/21 anonim ***** válasza:
Pest olyan már mint a heringesdoboz..
2010. jan. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!