Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Logisztikai állás érettségivel?

Logisztikai állás érettségivel?

Figyelt kérdés

Csak érettségim van de apám dumál, hogy adjam be egy helyi céghez az önéletrajzom, mert keresnek jó angol tudással rendelkező munkatársat logisztikai munkakörbe.

Én nem akarom beadni, mert szerintem kiröhögnének.

Semmi közöm a logisztikához.

Mit gondoltok?

18F


2014. aug. 19. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Három dolgot tehetsz, vagy örök életedre otthon ülsz, hogy úgyis kiröhögnek, VAGY beadod minél több helyre, hátha valaki megkegyelmez, VAGY megpróbálsz egy egyetemet elvégezni, esetleg képzéseket, hogy minél több dolgot fel tudj mutatni. Sajnos itthon manapság egy "jó" angol tudással+érettségivel semmire se mész, a macskáknak is van annyi angoltudása már napjainkban.
2014. aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Simán add be.
2014. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam a HR-es csajt. Azt mondta, hogy be se adjam, mert logisztikai pályán végzett embert keresnek akinek van is tapasztalata.
2014. aug. 19. 14:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyu! Én úgy kerestem állást, hogy ahol az elvárások résznál 80%-ban már megfeleltem, oda beadtam. Soha nem tudhatod, hogy nem te vagy-e az egyetlen jelentkező. Kiröhögni nem fognak, a legrosszabb ami történhet, hogy nem reagálnak az önéletrajzodra.


Amúgy pedig érdemes lenne , ha nem is egyetemet, de egy OKJ-s tanfolyamot elvégezni, hogy valahol elindulj. A logisztikában pl. 1-2 éves képzések vannak. Lehetsz szállitmányozási üi, külkereskedelmi üi, beszerző, vámügyintéző, logisztikus, raktári ányagmozgató és még ki tudja milyen megnezvezések vannak a logisztikai ágazaton belül. Van ahol minden megnevezésre külön embert vesznek fel, de egy kisebb cégénl előfordulhat hogy a fenti munkákat 1 esetleg 2 személy végzi. A fentiek bármelyikével több eséllyel pályázhatnád a szóban forgó pozíciót.

2014. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Senkit nem megbántva, de a logisztika azért nem egy könyvvizsgáló munkakör.

2 hét alatt A-tól Z-ig be lehet tanulni, beszerzés, szállítmányozás, Intrastat, riportolás, cakkumpakk...

2014. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért megnézném, aki a vámot (esetleg jövedéket) meg a környezetvédelmi termékdíjat és még a szállítmányozást (légi, közúti, vasúti, ADR stb) mindet 2 hét alatt használható szintre megtanulja.. Végülis ezek is a logisztika részei azontúl, mint amiket felsoroltál.
2014. aug. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Logisztikai állásban raktáros leszel, gyakorlatilag. Még így is ijesztő?
2014. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ajánlom olvasd el a kommenteket is, mert már válaszoltam.
2014. szept. 8. 08:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Rosszul fogtál hozzá. A HR-es nem fogja azt mondani, hogy persze, pályázz csak, neki munka elolvasni.. a végén még be is kellene hívnia, aztán foglalkozzon veled feleslegesen, a fizetése meg ugyanannyi akkor is, ha találomra választ. :D


Apádnak igaza van, mindenhova pályázz, aztán ha kellesz valahová, spuri, és tagozódjál szépen a munkásosztályba befelé.

2014. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!