Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai világban mennyire...

A mai világban mennyire számít a papír? (pl diploma)

Figyelt kérdés

Tegyük fel én programozni akarok, itthon elkezdek tanulgatni, és már egész nagy tudásra tettem szert, tudok sok mindent, ami bőven elég lenne ahhoz a munkahelyhez ahova menni akarok, de nincs róla papírom. Akkor ilyenkor mi van? Ha valakinek a tudása megvan, de nincs kedve egyetemre menni, mert nem tetszik neki hogy megmondják hogy tanuljon és nem úgy ahogy ő akar (de a végcél úgyis ugyan az...)?

A mai világban a tudás számít vagy a papír?



2014. máj. 24. 12:20
 1/5 A kérdező kommentje:
*meg azért sem akar egyetemre menni, mert nem olyan anyagi körülmények között él, és a jegyei sem a legjobbak, mert pl csak az az 1 dolog érdekli, és abból jó.
2014. máj. 24. 12:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Én érettségivel voltam IT rendszergazda egy 150 munkaállomásos gépparknak, százmilliós értékű adatok mentése volt rám bízva. Majdnem kétszer annyit kerestem, mint a kollegám akinek 3 végzettsége volt ezen a területen!
2014. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

12:33


1 vagy a millióból, + lehet ismerős tolt be ilyen helyre. Ha nincs ismerős és csak jelentkezel az 1ik állásportálon, akkor 1 leszel a 50 jelentkező közül, akinek diplomája is van. Szóval nagyon kicsi az esély, hogy pont egy érettségivel rendelkezőt vesznek fel diplomás állásra. Persze, ha nincs kikötve, a végzettség akkor nagyobb.



Én úgy látom,hogy a papír számít.

2014. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Tettél le valamit az asztalra eddig, vagy te képzeled, hogy mennyire király vagy?


Ha tettél le valamit az asztalra, akkor ne akarj alkalmazott lenni, hanem csinálj egy vállalkozást és gazdagodj meg. Illetve, ha tettél le valamit az asztalra, akkor told be referenciának és sosem fogja kérni senki a diplomádat.

2014. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem, még nem tettem le semmit, mivel most vagyok "szakképzőn" érettségi után
2014. máj. 24. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!