Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanuljak még, vagy kezdjek el...

Tanuljak még, vagy kezdjek el dolgozni? L/22

Figyelt kérdés

Soha nem volt még rendes munkám. Egyszer valaki gúnyosan meg is jegyezte, hogy az ember bizony 20 évesen már dolgozhatott volna eleget. (Állásinterjún, az interjúztató illető(k)...)

Mi érné meg jobban nekem? Azt csinálni, amit eddig is csináltam, azaz tanulni, vagy elkezdeni végre dolgozni? A diplomám nem sokat fog érni, ha elvégzem a szakomat, ezért már előre félek, hogy akkor aztán végképp késő lesz abszolút "pályakezdőként", tapasztalat nélkül munkát találnom. Eddig nem voltam rászorulva arra, hogy az egyetem mellett dolgozzak, ehelyett inkább jól tanultam, így jó ösztöndíjakat kaptam és persze a szüleim is segítettek (de már őket sem akarom tovább "lehúzni").

Mi lenne az észszerűbb? Tényleg túl idős vagyok már, és ideje lenne inkább teljes munkaidőben dolgozni (ha egyáltalán felvesznek valahová), "a többit" (tanulás, esetleg valami új értelmes dolog, nyelv, szakma kitanulása) meg hagyni a francba? Vagy egy év már nem oszt - nem szoroz? L/22


2014. máj. 13. 00:10
 1/4 Hengerelőhereverem válasza:
Ha megtudod csinálni egy év múlva akkor csináld meg.
2014. máj. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Tanulj, amíg lehet, munka mellett nehezebb lesz.

Aki meg fölényeskedik, azt le kell sz*rni. Tudom ezt a legnehezebb, de semmi köze hozzá, hogy hogyan éled az életed.


Persze suli alatt is lehet gyakorlatot szerezni, lassan talán már elvárás is lesz... Ha mást nem, egy négyórás műszakot, akár ingyen érdemes lehet bevállalni a szakmádon belül.

2014. máj. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
szerintem simán megy a kettő párhuzamosan. én már 18 évesen dolgoztam,és mellette egyetemista voltam nappalin. nem könnyű, de így nem lesz üres az önéletrajzod.
2014. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A gyakornokságon én is gondolkodtam, vagy ez, vagy valamilyen munka mindenképp kelleni fog, már csak azért is, hogy ne legyen üres az önéletrajzom, ahogy írtad.
2014. máj. 13. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!