Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek tanuljak, ha majd...

Minek tanuljak, ha majd külföldön szeretnék dolgozni? Lentebb folytatás.

Figyelt kérdés

Eddig az orvosira gondoltam, mert azt nagyon szívesen csinálnám és az orvosoknak elvileg jó lehetőségeik vannak külföldön dolgozni. Ha a SOTE-n szereznék diplomát (ÁOK-on, 6 év után) még szakosodás előtt el lehet menni (nagyon nem tetszik nekem az itthoni helyzet)? Sok ország szóba jöhet, angol és német nyelven felsőfokon beszélek, tehát Svájc, Anglia, Ausztria stb. De ha kell Dánia, Norvégia, Franciaország is lehetne, mivel könnyen tanulok nyelveket.

De az orvoson kívül még ki keres jól úgy, hogy ha külföldre megy is talál munkát? (mindenképpen elismert szakmát szeretnék, jó fizetéssel)


Köszönöm mindenkinek előre is a választ:)


2010. máj. 8. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Miből gondolod,hogy 5-6 év múlva is keresettek lesznek bárhol is a magyarok? Addig még sokat változhat a világ.

Olyan szakmát válassz,amivel itthon is tudsz érvényesülni.

2010. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de külföldön úgy tudom az orvosok mégiscsak jobban keresnek mint itthon.. meg hát én külföldön szeretnék élni, nem szeretem túlzottan Magyarországot.. :(
2010. máj. 8. 18:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Külföldön sem osztják a pénzt annyira az orvosoknak, mint azt sokan gondolják. Németországba most keresik a fogorvosokat, de 10 évre előre nem lehet jósolni, hogy mi lesz a helyzet.
2010. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
A másik pedig az hogy külföldön hiába többet keresnek az emberek. De minden drágább is. Csak ha átváltod a pénzt amit megkeresel odakinn forintba. Ohh az magyarországon tényleg soknak tűnik :) De azzal is számolj hogy a pl a üditő nem 200ft lesz hanem 5-6 száz :)Átváltva
2010. máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mindenhol kell adószám feketén nem dolgozhatsz.

Nem biztos, hogy találsz olyan külföldi kórházat, ahol alkalmaznak és meghívnak.

Mellesleg küldöldön az építőipari munkások és a szállodai dolgozók keresnek a legjobban!

2010. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a célod csak a pénzkeresés, akkor kár annyit tanulni.

Változhat a munkaerőpiac és nem biztos, hogy külföldre kell egy magyar orvos.

Szakvizsga nélkül meg sem hívnak!!!!!!

Azaz 6 év egyetem, majd 5 év gyakorlat utána szakvizsga, aztán mehetsz, ha hívnak.

2010. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az meg a másik, hogy az isten mentsen meg az ilyen orvostól mint te vagy, aki csak a pénz miatt akar mások életével szórakozni...

Annak mindenesetre örülök, hogy nem akarsz itt maradni, de hát persze azt leszámítva, hogy külföldön a diplomádat is honosítani kéne, még az se biztos, hogy felvesznek. De ha mégis, hát az a "hat év", amit így egy vállrándítással elintézel most, na az a garancia, hogy az ilyen pénzsóvár alakok ne is végezhessék el, ugyanis nagyon kemény 6 év lesz az, amit a hasonlók nem szoktak az első évnél tovább bírni.

2010. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászólónak: nem ismersz, nem tudod milyenek a képességeim. kémia versenyeket nyertem már, voltam országos második de nem is ez a léyneg igazából, a lényeg, hogy én tudom, hogy meg tudom csinálni azt a 6 évet. rengeteg orvosis ismerősöm van, szóval tudom, hogy milyen. a másik amit nem értek, hogy egy orvos attól még miért ne szerethetné a munkáját és miért ne lehetne nagyon jó orvos, ha érdekli a pénz? ha már ennyit tanulok nem hiszem, hogy el kéne fogadnom, hogy a sok ügyelet és ÉLETMENTÉS! mellett havi 100ezer forintot kapjak. szóval nem azt krédeztem, h "Szerintetek orvos legyek?..."

egyébként elnézést a hangvétel miatt, de ideges lettem ettől az utolsó kommenttől, mert már több khasonló kérdésnél láttam, hogy mindig ezt írjátok.. "az nem jó orvos akit a pénz érdekel, a pénzért IS csinálja?" .... ennyit szerettem volna csak hozzáfűzni. kár, hogy értelmes válaszokat nem kapok.

2010. máj. 14. 09:58
 9/14 A kérdező kommentje:
többieknek amúgy köszönöm, kedvesek vagytok, hogy válaszoltatok.:)
2010. máj. 14. 09:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak az a gond a pénzéhes orvosokkal, hogy hajlandók a gazdag embereket előnyben részesíteni.


Van pénze? Nincs...majd felírom a várólistára, oszt hívom.

Van pénze? Van...jöjjön gyorsan.


A háziorvosom rendelőjénél nagy tömeg volt. Én egy fél napot a váróteremben ültem, viszont akik tele zsebbel, ajándékkal jöttek azok előttem be is mehettek.

Hát nem akarlak megsérteni, de ilyen orvosokra sehol nincs szükség.


Az meg milyen dolog, hogy egy fontos műtétet nem végez el az orvos amíg a családnak nincs elég pénze kifizetni az árát. Akkor mi a brantért kapja a fizetését?

2010. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!