Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm kérheti jogilag...

A munkáltatóm kérheti jogilag hogy igazoljam le a szabadságomat?

Figyelt kérdés
2014. máj. 11. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy leigazolni?
2014. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem értem.
2014. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kértem egy nap szabadságot, amit megindokoltam DE csak azért, hogy érezze nem bulizni megyek. Arra hivatkozva kérte hogy mivel egy másik kolléga szabiját átrakták egy másik napra, ezért kéri hogy vigyek igazolást, hogy egy beteg gyerekre vigyázok (aki nekem senkim). Persze mivel abban maradtunk hogy megpróbálom elintézni hogy a munkát ne érintse, ő a tudtom nélkül egy másik kollégát megkért hogy tegyék már át a szabiját ezért és ezért... Majd miután szólt hogy na mehet szabira, 1 napra rá benyögte hogy igazoljam le... De én csak egy nap szabadságot kértem. Ez jogszerű?
2014. máj. 11. 14:54
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem! Semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz a szabadságod alatt!
2014. máj. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz a szabid alatt. Tehát nem kérheti.
2014. máj. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Tehát akkor arra hivatkozva se kérheti hogy ő szervezkedett és egy másik ember szabiját tették át?


Persze erre én nem kértem.

2014. máj. 11. 14:59
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Akkor sem! Értelme sincs az egésznek, a főnököd egy segggfej, aki csak ezzel akar fontoskodni.
2014. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom a főnök valami kis seggdugasz csoportvezető, vagy osztályvezető aki igazgatónak hiszi magát, és fontoskodik :D
2014. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A szabadság a tied, azt csinálsz a szabadnapodon amit akarsz.


Ha te kérsz szabadságot akkor évente X nappal te, Y nappal pedig a munkaadód rendelkezik.

Ha ezek alapján kiadták a szabidat akkor semmi közük hozzá mit csinálsz.


Amúgy meg írj egy A4-es papírt, hogy alulírott Gipsz Jakab igazolom, hogy ........ a gyerekemre vigyázott. Oszt' irasd alá bárkivel, akár a szomszéddal.

2014. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen csop.vezető


Én elfogadtam amit ő elsőre írt, hogy már mások mennek és abban is maradtuk hogy ok akkor várjuk és megpróbálom megoldani...stb.


A dühítő az hogy ez egy jogszerűtlen kérés volt és amikor megírtam hogy nem tudok igazolást adni és vegye tárgytalannak a szabi kérésemet simán bele ment, tudva a helyzetet... és mást meg szó nélkül elengedett arra a napra szabira.


nem lett volna gond ha azt mondja nem tudok már kiadni arra a napra több szabit, mert... és kész ennyi... de ez undorító véleményem szerint.

2014. máj. 11. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!