Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érhetem el azt hogy...

Hogyan érhetem el azt hogy anyagilag független, sikeres és megbecsült legyek?

Figyelt kérdés
Nos jelenleg 20éves férfi vagyok. Eddig igazából mindig a baráti társaságaim miatt rossz úton haladtam, ez miatt az iskolát is abbahagytam.Nos úgy döntöttem ennek véget vetek a rossz barátokkal ismerősökkel megszakítottam a kapcsolatot és jelentkeztem egy esti gimnáziumba hogy meglegyen az érettségim amit persze szeptemberben kezdek.Csak most attól félek egy kicsit hogy az érettségin megbukok majd és megint nincstelennek és üresnek érzem majd magam. Még azt nem tudom hogy az érettségi után milyen szakmát tanuljak amiből idővel komoly stabil hátteret és karriert tudok felépíteni. sok szakmán gondolkodtam. Én nem császár vagy miniszter szeretnék lenni,és nem is azt mondom hogy mesebeli dolgokról ábrándozok hanem arról hogy sikeres legyek abban amit csinálok és hogy ne keljen havi nettó 150ezerért és plusz festő maszekokat elvállalnom ahhoz hogy eltartsam a családomat, és hogy a szüleim és idővel a gyermekeim is büszkék legyenek rám. Remélem hogy tudtok segíteni .
2014. máj. 10. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Találd ki hogy mi az ami érdekel, és legyél belőle k....jó
2014. máj. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom mi a baja mostanság az embereknek a nettó 150e-rel? Hármunkat a szüleink töredék pénzekből neveltek fel, sosem éheztünk, lett családi ház, voltunk külföldön, tanulhattunk amit akartunk és mondatni sosem szenvedtünk semmiben sem hiányt. Megjegyezném, a szüleink sosem kerestek 120e nettó felett!!!!


Aki képtelen az érettségin átjutni 2-el, ami közép szinten tanulás nélkül is teljesíthető kisujjból, azt külön díjazni kellene!

2014. máj. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

"Megjegyezném, a szüleink sosem kerestek 120e nettó felett!"

Ez hülye! A szüleink idejében 12ezer volt az átlagbér, még jó, hogy nem kellett 120ezer a családi házhoz!


Havi nettó 150ből ma rohadt szarul lehet csak megélni! Abból nem lesz családi ház, autó, nyaralások stb...

2014. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

"A szüleink idejében 12ezer volt az átlagbér"


Pontosan. Szüleim 3000Ft-ot kaptak nettóba, a házuk meg akkor 100e be került.


2en már 6e-et kerestek mínusz a megélhetés, mégis házhoz jutottak.


Ma már simán lehet lakáshoz jutni 6-8 millióért is, persze nem a Budai oldalon kell a luxusvillákat nézegetni.


Amíg én nem hülyézlek és jelzőkkel nem aggatlak tele addig örülnék ha te se tennéd!

2014. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3ezret kerestek, és 100ezer volt a ház? Tehát durván 30 havi jövedelemből lehetett házat venni. Fantasztikus! Ma 15millió egy ház (nekem ne lepukkan lakásárakkal gyere valami elhagyott faluban!), tehát 100 hónapig kell dolgozni. Jól számolom, hogy ez pontosan 3x annyi?!? Arról persze még nem beszéltünk, hogy közben a megélhetés mennyit vitt el akkor a 3ezerből, és hogy most mennyit visz el a 150-ből...


Te milyen propaganda szerint számolsz? Aszerint, ami szerint 47ezerből meg lehet élni?!?


Jelzőkkel, ha gondolod, pontosíthatok, és illethetem helyetted a gondolataidat is. Szóval ez hülye! A 150 az semmi, az csupán embertelen körülmények közötti vegetálásra elég! Szerintem.

2014. máj. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké oké aláírom igazatok van egy részből. Én nem úgy akartam fogalmazni hogy az a 150nettó fizetés kevés lenne,csak igazából én nap mint nap láttam azt hogy a szüleim mindenért annyira megszenvedtek az életben és ezért írtam ezt az összeget le. Jó azt tudni illik én sem szenvedtem hiányt semmiben,és mindig megadták azokat a dolgokat az eddigi életben amit csak tudtak. Akkor hogy pontos legyek én ezt a kérdést azért tettem fel mert egy olyan szakmát szeretnék tanulni érettségi után amivel mint leírtam karriert biztos anyagi hátteret és hogy a szüleim büszkék legyenek rám ezt akarom elérni. Na most itt akkor javítok egy mondattal.Még azt szeretném elérni hogy amit eddig a szüleim adtak nekem hogy azt viszonozzam nekik. Amúgy vannak elképzeléseim hogy milyen szakmát tanuljak és hogy hol dolgozzak csak nem tudom melyik lenne jobb. Nos leírom akkor ezeket a szakmákat. 1. Az hogy érettségi után jelentkezem a rendőrtisztire és utána elvégzek egy nyomozói képzést és nyomozóként dolgozok. 2.Az végül egy emelt szintű Banki szakügyintézői vagy egy emelt szintű logisztikai ügyintézői felnőttképzés lenne. 3. Valamilyen informatikai szakma.
2014. máj. 11. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Banki szakügyintéző maximum állást keres sokat, püi szektorban leépítések voltak. Egyetemmel könnyebb is bekerülni.

Logisztika: van ilyen kollégám, 6 órás adminisztratív munka, nincs túlfizetve. Jobb cégekhez kell 1-2 nyelvtudás is. Ezektől csodát ne várj.

2014. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor mondjuk mit javasolsz? Ha megkérhetlek írd le hátha valami olyan amit megtudok fontolni mert ugyebár még 3évig tanulni fogok előtte úgy is aztán még le kell érettségiznem is.. De addig is leírhatsz néhányat amelyet mondjuk javasolsz aztán én meg elgondolkodok rajtuk. Köszi előre is
2014. máj. 12. 00:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!