Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Otthagynátok a jól fizető...

Otthagynátok a jól fizető munkát a bizonytalanért, csak azért mert utáljátok?

Figyelt kérdés
Felmondanátok külföldön nettó 5ezer eurós állásból, azért mert elegetek van, utáljátoka munkát és az kinti életet, hiányzik az otthon, a család, a barátok, és előbbre tartjátok a lelki fejlődéseteket, viszont otthon kevés esély van munkát találni vagy fontosabb a pénz és a biztos állás?
2014. ápr. 14. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Fontosabb az allas,a penz,mivel abbol elsz meg! Mit ersz a barataiddal,csaladoddal,ismerosokkel,ha veluk gubbasztasz otthon munka es egy petak nelkul! Mai vilagban a kapcsolattartas nem okozhat gondot. Jarj haza surubben,es akkor elviselhetobb a hianyuk.
2014. ápr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha van annyi megtakarított pénzed, amiből elvagy itthon, míg nem találsz másik állást, akkor gyerek haza.

De ha nem lenne miből itthon meglenned addig, amíg itthon nem találsz másikat, akkor hiába utálod a munkahelyedet, de pénzből él az ember, itthon meg nem lenne hol lakni, vagy nem lenne mit enni. Akkor meg jobb a biztos.

2014. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nettó 5 ezer euróért a lelkemet is eladnám a sátánnak ezüstálcán,selyempárnán kínálva ..a lelki fejlődésből nem lehet megélni .

Egy-2-3 évig bírd ki szerintem. Aztán ha lesz pénzed hazajöhetsz az otthonodba és lehet egy normális életszínvonalad.

2014. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
lelki fejlődés? Ugyan már! Magam is külföldön élek, barátaimmal, szülőkkel napi szinten kapcsolatban vagyok, évente 3 alkalommal megyek haza. Otthon a barátokkal, családdal mit kezdesz pénz nélkül? Semmit! Nem mellesleg, ha tényleg ilyen jól keresel, akkor a nyelvet is beszéled,azaz nem okozhat(na) gondot a barátkozás másokkal ott, ahol laksz.
2014. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából ezért is tettem fel a kérdést, mert én is tudom, hogy helyesebb lenne maradni, bármennyire is nem bírom. Megtakarított pénzem nincs, az otthoniakra és magamra elköltöttem mind, most 6 év után kezdek talán valamit gyűjteni. Itteni barátaim nem nagyon vannak, elég zárkózott vagyok, meg eleve úgy kezeltem, hogy csak jövök-megyek, aztán valahogy itt maradtam.
2014. ápr. 14. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Félreteszel min. havi 1 000 000-ot csinálod 3 évig, hazajössz lesz házad, kocsid, megtakarításod, kamatra kapsz majd havi 40-50e-et+feketemunka néhány nap és elvagy életed végéig...


Vagy csinálod 5 évig és havi 100e kamatból megélsz+fusi, ha gondolod, vagy egy 100e-es állás?


Nem tudom külföld alatt mit értesz, de van pár ország ahol 5-6 év kell a minimum nyugdíjhoz, ami 400euró/hó + 3 év után 1 évig munkanélkülit is adnak 1000 euró/hó. Érdemes mindenképpen min. 3 évet dolgoznod, majd ha már nagyon vágysz a nyomorországba, akkor bejelented magad munkanélkülinek kint és hazajössz (+1000/hó)


Én a helyedben 6 évre gyúrnék, hogy a min. nyugdíj már járjon, felmarkolnám a munkanélküli támogatást. 6 év alatt félretennék minimum 72 000 000Ft-ot+ 4 000 000 befolyna a munkanélküli támogatásból, nos 76m-al itthon elég szépen ellehetne vegetálni! DE! Nincs megtiltva az sem, hogy elhelyezkedjél, igaz ezzel a rászorulóbbak elöl vennéd el a lehetőséget...

2014. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Látom pont megelőztél.

"Megtakarított pénzem nincs"---hogy a fenében, hiszen kerestél 112 000 000Ft-ot ennyi idő alatt! (Elírásról van szó 500-at kerestél?)


"Itteni barátaim nem nagyon vannak, elég zárkózott vagyok, meg eleve úgy kezeltem, hogy csak jövök-megyek, aztán valahogy itt maradtam."---végképp nem értem, akkor hogyan költötted el, ennyi pénzt elk***rvázni is sokáig tartana! Játékszenvedély, drog, alkohol?

2014. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát leírva ez így tényleg durva. Én is megtettem már, hogy leírtam, majdnem elsírtam magam. :) Ehh. Alkohol nem annyira, de a többi bejátszik. Most már kordában tartom, lehet, hogy ezért is ütött be a valóság, aztán tekernék haza, csak nincs miből. (Tudom, elqrtam).
2014. ápr. 14. 14:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Megtettem. Nem bánom. Nem ér semmit a sok pénz, ha azt pszichológusra + nyugtatókra és altatószerre költöm, emellett még az 1 hét nyaralásomon is b*sztat a főnök, ha nem ér el telefonon akkor fb, e-mail, sms, légiposta, stb-t küld
2014. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"én is tudom, hogy helyesebb lenne maradni, bármennyire is nem bírom"


Ezzel nincs mit vitatkozni. Kit érdekel, mi a helyes, ha nem bírod?


Viszont kompromisszumot érdemes kötni. Próbálj meg félretenni! Próbálj meg tiszta lappal kezdeni holnaptól. Kitűzöl magadnak egy határidőt, amikor lépsz, addig pedig spórolsz, spórolsz és spórolsz. Hidd el, egészen más úgy kibírni, hogy tudod, hogy X idő múlva vége. Ha pedig némi pénzt is hozol magaddal, mégse a totális létbizonytalanságba csöppensz vissza.

2014. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!