Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek van jogilag igaza, és...

Realblanco kérdése:

Kinek van jogilag igaza, és mik a teendők?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy egy munkaerő kölcsönző cégnél vállaltam munkát, az ő szállásukon lakom (a szálláson nem a munkába állásom napjától vagyok, így a szerződésben sincs benne, de a munkaközvetítő szállása). Április 3. óta nem voltam dolgozni. Még aznap szerettem volna felmondani, de a munkaközvetítő főnöke nem volt az irodájában (elvileg minden héten péntek délig van ügyfélfogadás. A felmondási szándékommal megjelentem pénteken is, de ismételten csak az asszisztense volt jelen, mondta, hogy próbálkozzak hétfőn.

Hétfő reggel (azaz ma) megjelent a főnök a szálláson, mondtam, hogy szeretnék felmondani, és mondta, hogy akkor hagyjam el a szállást, és írjuk alá a papírokat MA, de a fizetést neki csak 10.-én kell kifizetnie. Nincs hol laknom most 3 napig. Pedig már nagyon szükségem lenne arra a pénzre, hogy elutazhassak haza, innen 400 km-re. Tényleg csak 3 napra rá köteles kifizetni??


2014. ápr. 7. 10:46
 1/1 anonim ***** válasza:
felmondási idő fogalma létezik, ami minimum 30 nap, de persze közös megegyezés esetén eltekinthettek tőle, vagy lehet több is. Ha már aláírtál mindent, akkor így jártál, ha még nem írtad alá, akkor legyen benne a 3 nap.
2014. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!