Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként (nem pályakezdő!...

Diplomásként (nem pályakezdő! ) közmunka?

Figyelt kérdés

30 évesen, diplomával, több éves irodai tapasztalattal eljutottam én is odáig, hogy közmunkás legyek.

Voltam ügyfélszolgálatos, irodavezető (több helyen is), diplomás referens (agrár területen, ezt végeztem), és most ott vagyok, ahol a part szakad.

Hétfőre behívtak mezőgazdasági közmunkára úgy, hogy jövőhéten még lett volna munkám, mert alkalmi munkavállalóként, eladóként dolgoztam egy üzletben, ami sajnos bezárni kényszerül.

Olyan válaszolók segítségét várom, aki jártak már/most is hasonló cipőben járnak. Hogyan dolgozzák fel a helyzetet, egyáltalán elvállaltátok?

(Mielőtt bárkinek kötekedni támadna kedve, hogy az állam pénzén tanultam, el kell szomorítanom, mert saját költségen végeztem a főiskolát. Adót is fizettem, bejelentett dolgozó voltam, nem tartott el senki).



2014. febr. 22. 07:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom :S Én mindenkinek zöldet adok, itt is mindenki válaszát hasznosnak találtam. Valaki biztos unatkozik...
2014. febr. 24. 06:46
 12/18 A kérdező kommentje:
Úgy látom, más is így járt, mindenki le lett pontozva. Egészségére!
2014. febr. 24. 06:48
 13/18 A kérdező kommentje:

Itt is vagyok, ahogy ígértem :)

Tényleg kapálni, dugványozni és palántázni kellett volna, és mondtam, hogy szívesen elvállalom.

Amikor kérték a papírokat, ránéztek a diplomámra meg a két nyelvvizsgámra, és azt mondták, hogy inkább beírják, hogy létszámon felül jelentkeztem. Pedig tényleg nem válogatok...

Mindegy, hátha akad egyszer valami :)

2014. febr. 24. 12:27
 14/18 anonim ***** válasza:
4%
# 10/13 65 ezret nettóban? F*ck off! 50k jár, hacsak nincs bajod, gyereked stb. Kapálással mi a gond? Gondolom kis nyafka, városi p*csák vagytok, akik életükben nem dolgoztak fizikai munkát, mert húúú "nekem diplomám van, akkor nehogy már!" Pff
2014. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ez most mi volt, kedves Utolsó??? Miért kell mindenki fejét leszedni?

Nem vagyok városi, nagyon is vidéken élek (városnak hívják, de mai napig falunak mondják a helyiek).

Kapáltam már nem egyszer, lehet, hogy 6 évesen több földet láttam, mint más egész életében... DE! Ezért nem kell támadni, képzeld, én ELVÁLLALTAM a közmunkát, amikor kérdezték, de ŐK nem akarták, hogy kimenjek kapálni! Valószínűleg átérezték, hogy nem ezért tanultam 19 évet, és nem ezért van 3 szakmám! (ez vonatkozhat másra is)

Lehet, hogy az 50 eFt jobb a semminél, de ébresztő! A mai árak/rezsi mellett csak éhenhalni elég...

2014. márc. 7. 07:54
 16/18 anonim ***** válasza:
37%
14-es: gyerek és mindenféle kedvezmény nélkül valóban bruttó 99100-nak 64910 a nettója és irodai közmunkára ennyit kap mindenki, nézz utána, ha nem hiszed, google. Nettó 50 ezeret a fizikai munkára járok kapnak.
2014. márc. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%
"Kapáltam már nem egyszer, lehet, hogy 6 évesen több földet láttam, mint más egész életében" Ezt általában sőt 99%-ban azok mondják, akiket 6 évesen kivittek a földre, hogy "dolgozzon", és aztán rámondják a szülők, hogy "jajj, de cuki, már 6 évesen hogy dolgozik". Átérezték... sok embernek nem érzik át, az a baj.
2014. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem egészen erről szólt... Volt, hogy két sor köszmétét egyedül kapáltam ki, és igen, voltam vagy 30 kiló. Kaptam érte mondjuk két gömb fagyira valót, de ezt csak az tudja értékelni (pl. én), akinek nem volt zsebpénze soha.

Egyébként meg megyünk Angliába, kb. 2 hónap múlva, mert az ehhez hasonló "jó magyar" mentalitástól már rosszul vagyok/vagyunk. Ennyi negatív, rosszindulatú és irigy embert keresve se találnék a világban.

Sok sikert mindenkinek!

2014. márc. 11. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!