Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként (nem pályakezdő!...

Diplomásként (nem pályakezdő! ) közmunka?

Figyelt kérdés

30 évesen, diplomával, több éves irodai tapasztalattal eljutottam én is odáig, hogy közmunkás legyek.

Voltam ügyfélszolgálatos, irodavezető (több helyen is), diplomás referens (agrár területen, ezt végeztem), és most ott vagyok, ahol a part szakad.

Hétfőre behívtak mezőgazdasági közmunkára úgy, hogy jövőhéten még lett volna munkám, mert alkalmi munkavállalóként, eladóként dolgoztam egy üzletben, ami sajnos bezárni kényszerül.

Olyan válaszolók segítségét várom, aki jártak már/most is hasonló cipőben járnak. Hogyan dolgozzák fel a helyzetet, egyáltalán elvállaltátok?

(Mielőtt bárkinek kötekedni támadna kedve, hogy az állam pénzén tanultam, el kell szomorítanom, mert saját költségen végeztem a főiskolát. Adót is fizettem, bejelentett dolgozó voltam, nem tartott el senki).



2014. febr. 22. 07:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Ez van :S. Vagy vállalod a közmunkát, akármi is az es kapsz érte penzt, vagy nem vállalod, de akkor ugrott a segély is. A legesszerubb vállalni es mellette munkát keresni.
2014. febr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez van, de még előttünk az élet (se gyerek, se ház, se saját autó)...és nem is lesz, ha vegetálunk, mert a közmunka vegetálás. Csak telik az idő, de nem tudsz felmutatni semmit, csak azt a 49 eFt-ot :( Ráadásul hogy mész el egy interjúra, ha behívnak? Nekem volt olyan, hogy egy héten háromra is hívtak. Közmunka mellett, ha kint kapálsz a földeken valami külterületen, hogy kérezkedsz el? Millió megválaszolatlan kérdés... Teljesen össze vagyunk zavarodva, hogy legyen, mint legyen.

Inkább megpróbáljuk külföldön, apukám is kint van, és esze ágában sincs hazajönni.

2014. febr. 22. 09:10
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem az interjú közmunka mellett is megoldható. Egy csomó helyre délutáni időpontot adnak, hiszen sokan állás mellett keresnek másik helyet.

Amúgy biztos nehéz lehet. Én sem örülnék, ha ilyen helyzetbe kerülnék. :-(

2014. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Tudomásom szerint interjúra elengednek közmunkáról, csak vinned kell egy igazolást hozza.
2014. febr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így máris jobb :)
2014. febr. 22. 09:54
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Biztos hogy kapálnod kell? Amúgy 65 ezer a közmunkás bér, ha 8 óra. Én ahol voltam, ott viszonylag kényelmesen dolgoztunk nem fizikai munkát. Jó, én pályakezdő vagyok és így nagyon nehéz erre, de ez is jobb mint a semmi. Itt Kelet-Magyarországon szerintem ez divat most. A kollégáim 50%-a közmunkás volt. Van aki évek óta jár vissza. Volt akit 1 év után felvettek (30 éves volt, ő sem pályakezdő), mert ahol dolgozott pont felmondott valaki és nem kapálni. Ők is mind diplomások. De pl. akivel tavaly dolgoztam ő kiment külföldre mikor lejárt a közmunka. Mondták hogy miről lenne szó?
2014. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy nálunk elengednek interjúra mindenkit. megértik hogy ez nem megoldás.
2014. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Jelenleg szintén diplomás közmunkás vagyok és nem pályakezdő, jó helyen, irodán dolgozom, nettó 65e a fizu, nem 49e, közben pályázgatok, nem problémáznak, ha valaki elkéredzkedik, a munkatársam párszor fél napot is odavolt orvosnál, senki egy rossz szót nem szól érte. Nem egy ideális helyzet, de én örülők, hogy ezt is sikerült megcsípnem, így legalább kapok egy kis pénzt, nem segélyes voltam, hanem magam fizettem még a tb-ém is.
2014. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Sajnos mi is Kelet-Magyarországon élünk (HB megye), így mióta dolgozunk (vagy nem, mert nincs mit), érezzük "áldásos" hatását. De szerintem így van ezzel mindenki.

Még nem tudom, hogy mit kell csinálni, holnap reggel 9-re rendeltek be a Munkaügyi Központba, de hétvégén kicsit átrágtam magam, és rájöttem, hogy örülhetek, hogy egyáltalán van valami, amiért pénzt adnak. Mindenki azt mondta, hogy valószínűen nem kapálni/palántázni kell, még irodai munka is elképzelhető, de állok elébe :)

Holnap megírom, hogy mit mondtak.

2014. febr. 23. 14:27
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Miért is lettem lepontozva?
2014. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!