Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szabadságra fordítható...

A szabadságra fordítható napok száma munkahelyváltás esetén újraindul, az új munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fel szeretnék mondani a munkahelyemen váltás miatt (persze miután már találtam olyan céget ahova felvesznek)... Viszont valószínűleg nagyon távol találnék munkahelyet és megfelelő albérletet szeretnék találni amihez idő kell.


Ezt úgy oldhatom meg hogy kiveszem a maradék szabijaimat a felmondási idő alatt (miközben albit keresek). Az új munkahelyemen újraindul a szabadságra kivehető napok száma? Egyébként a felmondási idő mennyi? Vagy annyi amennyi a szerződésben van rögzítve?


Egyébként 1 évben 21 napot vehetek ki szabira...


Köszi



2014. febr. 9. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem indul újra, az új munkahelyen annyival gazdálkodhatsz, ami időarányosan megmarad. Ha most kiveszel 21 napot, akkor már idén nem lesz több fizetett szabadságod.


Neked havi szinten 1,75 nap jár, tehát a munkába állás napjától december 31-ig tartó időszakra arányosan fogják megállapítani a szabadságod, kivéve, ha a munkába állást megelőzően többet használtál ki, mint amennyi időarányosan járt volna, mert azt levonják. A lényeg, hogy 21 napnál több szabadságod nem lesz.


A felmondási idő a próbaidő letelte után 30 nap, hacsak a munkaszerződésben eltérőt nem határoztatok meg.

2014. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

CSak annyit vehetsz ki, ami időarányosan a munkaviszonyod végéig jár. HA valamiért többet vettél ki már, akkor az túladott szabadság, a munkáltató a neked járó utolsó havi bérből, végkielégítésből levonhatja.

Az új munkahelyeden is időarányos szabadság jár az év hátralevő részére (akkor is, ha a régin többet vettél igénybe)

2014. febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a válaszom csak 55%, miért nincs megcáfolva részletesen, hogy mit írtam hibásan?
2014. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akkor most melyik a helyes válasz?

2014. febr. 10. 07:41
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Bár nem én pontoztalak le, de:


időszakra arányosan fogják megállapítani a szabadságod, kivéve, ha a munkába állást megelőzően többet használtál ki, mint amennyi időarányosan járt


nem így van. Ha többet használt el a korábbi munkáltatónál, az túladott szabadság, visszakérheti a munkáltató a pénzt, de ez a következő munkáltatót nem érinti, ott időarányosan annyi jár, amennyi az év adott szakára járna.


Kérdező, nem tudom, mikor kezdődik az új munkaviszonyod, úgy kell kiszámolni, hogy a 21 napot elosztod 365-tel, és megszorzod annyival, amennyi a munkaviszonyod első napján még hátravan az évből.

Ha nincs nagy baj a melóhelyeddel, én nem venném ki a szabimat, kötelező megváltani a munkahelynek, az a kis pénz is jól jöhet.

2014. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!