Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyváltás? Hogyan...

Munkahelyváltás? Hogyan döntenél? Mi motiválna? Érvek? (konkrét példával)

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, szerencsémre el tudtam helyezkedni egy cégnél, ismerős segítségével. Történetesen még csak pár hónapja dolgozom, ott tartok hogy kezdem megismerni az új helyet, a kollégákat, ismerkedem a céggel a programmal, a cég céljaival (amiben nekem is részt kell vennem) Az a gond, hogy csak 1 évre szól ez a munka, és a fizetés is kevés. Egyenlőre még nem volt proglémám az emberekkel sem és a munkával sem. Most pedig lenne egy másik lehetőségem, egy új helyen dolgozni, de sajnos csak az is 1 éves projekt. A fizetés több, mert szakmámban helyezkedhetnék el, ellenben a mostanival, ahol csak az érettségit vették figyelembe. Az új helyen is lenne lehetőség arra, hogy tovább foglalkoztassanak, és a mostaniban is meg van az esély rá, bár a mai világban minden bizonytalan. Erkölcsileg nem szívesen hagynám ott a jelenlegi munkahelyemet, mert pofátlanságnak érzeném, hogy cserben hagyom őket, de talán tudnék egy jelentkezőt aki folytatná helyettem tovább a munkát. Az új hely viszont még nem biztos, jövőhéten tudnék meg konkrétumokat róla, és csak a hónap végén lenne 100% biztos. De ilyenkor nem is tudom mi a teendő? Az új helyen elég ha hónap utolsó előtti napján felmondok? És az az igazság hogy az egyik cég tudja, hogy a másik cégnél vagyok... Azonban az én főnököm még nem tudja, hogy más felé érdeklődöm. Félek a bizonytalanságtól, és esetleg attól is hogy két szék közül a padlón kötök ki.

Mit tegyek???



2012. aug. 16. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Várj, amíg nem biztos az új hely. Ha már biztos lesz, akkor meg menj át. Ott szakmailag többet tudnál fejlődni. Hogy etikus-e, azzal meg ne foglalkozz. Szerinted a munkaadót fordított helyzetben mennyire érdekelné, hogy veled mi van?

Felmondási idő általában van kikötve a szerződésben, de ha nem töltöd ki, akkor nem sok mindent tudnak vele csinálni. Beperelni nem fog, annyit nem ér az egész.

2012. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!