Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen hátrány érhet ha a...

Milyen hátrány érhet ha a munkaadóm csak minimálbérre jelent be?

Figyelt kérdés
A többit pedig zsebbe fizetné. Azt mondja ezzel engem nem ér hátrány csak az államot, de nekem ez mégis sántit. Meg nem tetszik ez a megoldás, eddig mindenhol korrekten valós adatoknak megfelelően voltam alkalmazva.
2014. jan. 21. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
semmi, jobban jársz, mert kevesebb adót kell fizetned.
2014. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Pl. megteheti a munkáltatód, hogy csak a minimálbért fizeti ki, elvégre arra vagy bejelentve. Gyed-et, munkanélkülit (foglalkozást helyettesítő támogatást) is minimálbér után kapnál, ha úgy alakulna. Plusz szabadság, táppénz esetén sem köteles kiegészíteni a béredet.
2014. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Most semmi, majd akkor, ha táppénzre mész vagy egyéb pénzbeli ellátást igényelsz, mert annak az alapja a bejelentett béred lesz. Illetve majd a nyugdíjnál sem lesz mindegy...
2014. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
nyugdíj :DDD... hagyjátok már ezt a baromságot, már csak az elmeháborodottak spekulálnak a nyugdíjra
2014. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gábor t ***** válasza:
66%
Ha hitelt akarsz felvenni, ha hosszabb ideig táppénzen vagy,meg biztos van egy pár apróság ahol kellemetlen tapasztalattal gazdagodsz.(a nyugdíj már nem tudom most éppen hogy van , de az is bajos)
2014. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Amiket fent írtak az mind jó válasz erre a kérdésre. Nyugdíjra tényleg nem nagyon lehet számítani. Azon most kár is gondolkozni. De ha nő vagy, akkor az se mindegy mennyit kapsz majd a babád után.
2014. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

A hitelelbiralasnal szamit, ha no vagy akkor a GYEDet ez alapjan szamoljak, vagyis ha szulni tervezel akkor nagyon megjarod.

Tappenzt kevesebbet kapsz, ha kidolsz ket hetre influenza miatt, akkor megnezheted az adott havi fizetesed. Elvileg a nyugdij is, de tudjuk, hogy az nekunk egy marek falevel lesz.

Na meg h a megsem fizeti a tobbit amit igert, amiatt nem is perelheted.

2014. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fogsz hitelt kapni, ha beteg leszel kb. semmi nem lesz a fizetésed, ha épp nincs kedve, vagy nincs miből, akkor a minimál feletti részt nem kapod meg, és fellépni sem tudsz ellene.


Meg ugye a nyugdíj.

2014. jan. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ebbe csak annak érdemes belemennie, akinek van inkasszó a bankszámláján, így nem tudnak tőle olyan sokat vonni, mintha a teljes bérét oda kapná.

vagy: aki olyan "jófej" apuka hogy nem szeretné a valós bére alapján számolt gyerektartást fizetni.

vagy: olyan egyedülálló anya, aki akár több gyereket is nevel, így az egy főre jutó jövedelem nem éri a el a létminimumot és ezáltal plusz támogatásokhoz juthat.


de! akármelyik fenti példában leírt ember mehet gyedre, kerülhet betegállományba, érheti munkahelyi baleset, elküldhetik egy leépítésnél. ilyenkor ugye a minimálbér alapján járó juttatásokban részesül, és igen hamar felkopik az álla.


ha nem fűződik érdeked ahhoz hogy kevesebb legyen a bevallott jövedelmed a ténylegesnél, akkor ne menj bele, mert a szóban kialkudott többletről lehet hogy elegánsan elfelejtkeznek.


van egy ismerősöm aki ilyen felállásban dolgozik. 75 számlára, 75 zsebbe. eddig nem bacták át, de nem is mernék, mert nem találnak még egy olyan munkaerőt aki ilyen lelkiismeretesen megcsinál mindent, és még szabira, betegszabira is csak akkor megy ha ég a ház vagy épp halálán van.


voltam már én is olyan interjún, ahol a megjelent nagy létszámú jelentkező előtt explicite manifesztálták a hr-es kishölgyek hogy itt mindenki 4 órára lesz bejelentve, természetesen 8at kell bent lenni, aki úgy érzi magánszorgalomból 12-zhet is, a 4 órás minimálbér számlára megy, a többiért meg el lehet fáradni a házipénztárba.

voltak páran akik azzal a lendülettel kiviharzottak az ajtón. én csak azért maradtam mert kíváncsi voltam erre a komoly, korrekt, becsületes cégre. az interjút végigtrollkodtam (csoportos volt), magamban kuncogtam a sok szegény áldozaton akik ezt vérkomolyan veszik, és már remegnek hogy itt dolgozhassanak, de amúgy a szakmai kompetenciájuk a 0-t is max alulról súrolta.

meglepetten tapasztaltam másnap délután hogy hívtak, fel vagyok véve. megköszöntem hogy rám gondoltak, de inkább átadtam a lehetőséget egy olyannak aki hajlandó ilyen méltatlan körülmények közt dolgozni. én ennél többre becsülöm magam.


azóta egy olyan helyen dolgozom ahol mindent normálisan kifizetnek, műszakpótlékot is kapunk, cafeteria is jár, emberi a légkör, nem csak azt nézik hogyan tudnak az utolsó cseppig kifacsarni minél kevesebb járulékos költség mellett.


remélem elnyerte tetszésed a kimerítő hosszúságú irományom, és helyesen döntesz majd.


sok sikert a továbbiakban! :)

2014. febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!