Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A média arra akarja rávenni...

A média arra akarja rávenni az embereket, hogy külföldre menjenek dolgozni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben több olyan cikket is olvastam, főleg az online médiában, amelyek azt taglalják, hogy a magyar fizetésekhez képest mennyivel jobban lehet keresni külföldön. Nekem nagyon úgy tűnik, mintha a média befolyásoló gépezete abba az irányba szeretné terelni az embereket, hogy elmenjenek az országból. Ezzel szemben a politikusok meg pont az elvándorlást tartják problémának. Vagy pont ők akarják, hogy az emberek elmenjenek és majd mások vegyék át a helyüket? Mert a média a politika eszköze.

Itt van most például ez a friss cikk:

[link]



2014. jan. 8. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
az első mondatod pont hogy nem az emberek befolyásolása lenne, hogy menjenek ki, hanem, a tényeket állapítja meg, hogy amíg itthon 70 ezer a min.bér, addig kint ezer EUR az áérak meg ugyanott vannak, meg a lakbér/rezsi költségek, szóval csak kiemelik, hogy ez mekkora gáz, de attól még nem fogják a minimálbéreket 300 ezerre emelni. és érthető hogy mindenki kimegy és érthető hogy ez probléma.
2014. jan. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert sokan nem látják és esetleg nem mernek belevágni. Mondom ezt én már külföldről, szerintem az ember életében érdemes pár évet külföldön dolgozni, még akkor is ha utána visszamegy az ember. Ez egy jó tapasztalat.
2014. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jaj itt nem az a lényeg, hogy szeretnék, ha a minimálbért növelnék. Arról sem szól a cikk, hogy mennyien elmennek.


Tényeket írnak a cikkben ez igaz. De kisarkítva. Egy angliai informatikustól olvastam, hogy 160 ezer forintot tud félretenni havonta. Ekkora összegnek megfelelő fontot. A cikkben meg 2.5 milliót írnak egy angliai informatikus fizetésének forintban. Egy másik cikkben azt írják, hogy ennyit még a Microsoft, vagy a Google gyakornoki állásokban sem keresnek. A véglegesítettek ha keresnek ennyit. Ami a cikkben van, az nagyon nem az átlag. Ezért manipulatív a cikk.


Oda akartam kilyukadni, hogy a politikusok siránkoznak, hogy elvándorolnak a magyarok, de a politika kezében lévő sajtó meg reklámozza, hogy külföldön jobb az élet.

2014. jan. 8. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:

A sajtó, az sajtó, mindig is a hisztériakeltésből éltek.

Én egy olyan riportot láttam egyszer, hogy jaj, mi lesz itt pár év múlva, elmennek a fiatalok, hiszen a megkérdezett tinédzserek 90 %-a külföldön szeretne dolgozni.

És bementek egy gimibe riportot csinálni, ahol tényleg az összes gyerek felsorolta, hogy én Svédországba szeretnék menni, én Londonba, és ide-oda. És akkor most meg kéne ijednünk? Arról nem szólt a fáma, hogy pl. ezek az álmodozó 16 éves gyerekek mondjuk hány nyelvet beszélnek felsőfokon. Pl. svédül ugyebár, amit nem is tanítanak itthon semmilyen középiskolában. Én tanítottam középiskolában, és elmondom, hogy az igények, azok a csillagos égben, de a teljesítmény meg pont az ellenkezője. Mert azt tudják, amit olvasnak az újságban, hogy ott mennyit lehet keresni. De hogy ezért mit kéne nyújtani, hát az már egészen más tészta.


A politikusok, na, az más. Persze, mondják, hogy probléma, hogy elmennek az emberek, de nem igazán érdekli őket. Sokan vagyunk itt, nincs ennyi munka, nekik is egyszerű, ha lelépnek innen az emberek.

2014. jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!