Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kérhetek maximálisan?

Mennyit kérhetek maximálisan?

Figyelt kérdés

Hello,

Lassan 2 éve dolgozok egy multinacionális cégnél aminek csak külföldön van érdekeltsége. Informatikában utazom és ez az első komoly munkahelyem, vidéken nem Pesten. Felvettek egy kezdő fizetéssel ami nem mondanám, hogy egy mérnöki diplomával rendelkező informatikus fizetésnek eleget tesz, de örültem. Jelenleg egyre több projectet és felelősségi kört kapok , de a fizetésem nem változott, szeretnék kérni fizetés emelést ami az alapfizetésem brottu 70%-át jelentené pluszba. Kérdésem az lenne, hogy mennyire reális ez? Megmerjem-e lépni? Volt-e valakinek hasonló tapasztalat? Előre is köszönöm.



2014. jan. 6. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsőre 70%-os emelést kérni nagyon sok. Azt kellene kiderítened, hogy akik hasonló munkát végeznek (felelősség és munkakör) azok nagyjából milyen fizetési kategóriába esnek. A multicégeknél általában van erre egy betű vagy számsor. Azért a 2 év még nem az az idő, ami után ekkora emelést adnak egy alkalmazottnak. Ha jól végezted eddig a munkát, akkor elvárható némi emelés, jogos. Amúgy a multiknál főleg az IT-ban senkit sem izgat a diploma. Értékelik, ha van, de nem feltétlenül ettől lesz magasabb a bérezés.
2014. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mennyi lenne a max amit kérhetek első körben?


12-en vagyunk egy csoportban, mindenki jóval többet keres mint én. Van egy srác akinek első munkahelye ez és kb 2,5x többet keres mint én szakmai diploma nélkül, és ő is 2 éve van itt. És nem dolgozik annyit mint én meg 3 kollégám.

2014. jan. 6. 19:01
 3/7 A kérdező kommentje:
30%-ot kérhetnék?
2014. jan. 6. 19:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi totál behalt a bérkalkulátor és rosszul számolt. 40-al terveztem az emelést. Tehát 30% az reális lenne?
2014. jan. 6. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:

A 30% már jóval elfogadhatóbb. Nincs valami éves béremelési ütem a cégnél?


Aztán az, hogy másokat több fizetésért vettek fel, nem a te dolgod, nem te döntötted el, hanem a főnök, akinek kellett a munkaerő. Lehet, hogy jobban szerepelt az állásinterjún, illetve volt mersze többet kérni, vagy épp akkor más volt a pénzügyi helyzet. Én is dolgoztam úgy, hogy akivel egy csoportban voltam (ugyanarra a munkára), kb 2x annyit kapott mint én, de sokkal többet tettem le az asztalra, mégse mondták, hogy akkor megduplázzuk a fizudat. Sose kértem fizetésemelést, csak annyit, szóljanak, ha rosszul csinálok valamit, mert azon tudok javítani. Az a legrosszabb, ha tudod ki mennyit keres a kollégáid közül, mert az bérfeszültséget hoz és máris nem leszel olyan motivált...

2014. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hmmm,üdv kolléga.

Szintén IT-s.

Először is milyen területen vagy?

Mert pl,aki fejlesztő,tesztmérnök annak jobban tolnak nagyobb zséket főleg ha több területet látsz át.

Mint én:tesztmérnök vagyok,de mellette szervereket is néha szerelem( :) nem szerelmem,hanem beszerelem a helyére na :) ),felkészítem,újratelepítem,automata tesztszkript írásában részt veszek stb...,mellette jól tudok programozni,probléma megoldóképességem nagyon jó,egy problémára könnyen és hatékonyan tudok megoldást találni.

Te mivel foglalkozol,érdemes olyanokat csinálnod,hogy kérsz még több melót,amit igyekszel minél előbb befejezni,aztán kérsz új projekteket amit gyorsan megtanulsz,pél,még segíted az új kollégákat gyakornokokat betanulni.

2.drasztikusabb megoldás ha a vezetőd elé állsz és kérsz fizu emelést vagy azt mondod itt hagyod a céget-->ezt csak ha sztár mérnök vagy.

3.Bemész a vezetődhöz és felvázolod neki,hogy mivel járulsz hozzá a cégnek a sikeréhez,hogy miket teszel a cégért és hogy NEKIK miért jó,ha több fizetést adnának,ekkor beszélj a sikereidről,miket csináltál,mit oldottál meg,mikor lehetett rád számítani,túlóráztál-e,...stb.

Ilyenkor figyelik,hogy ha teszem azt nálunk van,hogy szombaton is behívnak melózni én speciel állandóan dolgozok ha kell szombaton,szabit nem vettem ki soha ilyenkorra,mert nem mondják de figyelik,hogy igen ez a srác igen ő az akire lehet számítani.

Nyúőjtsál sok pluszt,mindig ezt mondom,ha teszem azt csak egy példa te keresel 250 nettót akkor végezz el sokkal de sokkal több munkát pl 5kiló értékben.

Mint most magamat hozom fel példának én sokkal de sokkal több feladatot vállalok el mint amiért a cégnél vagyok,össze se tudom számolni hány projektben vettem már részt felvettek egyre de már legalább 5-6 szoftveren dolgoztam.

És ha túlóra van akkor becsülettel végezd el,vagy ha van egy feladat akkor ne legyen az,hogy délután 4 óra és hopp a kódsort lemented és shutdown :) hanem ha kell este 10-ig is dolgozz rajta ha benne vagy vagy esetleg határidő van.

Én volt,hogy este 11kor hívtam egy taxit,hogy vigyen haza mert alhattam volna bent a cégnél akár.

Tehát fizuemelésnél mindig a cég érdekeit nézzed tehát így közelítsd meg,hogy nekik miért lesz jó,ha több pénzt adnak neked.

Az is jó ha látják,hogy képzed magad bár ez nálunk IT-ban alap,de nem mindenkinek,speciel ajánlom neked a CEU-n IT managment MBA képzést én is el akarom végezni sőt el is fogom végezni.


3.Amit tehetsz,hogy másik cégnél keresel melót.

4.Cégen belül külföldre mennél az nem lehetséges?Ott is több a pénz

5.Külföldön keresel melót.


Így ezeket tudom most mondani kolléga :)

2014. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia,


Szóval amit leírtál itt is mind meg van. Tehát rendszer mérnökként végeztem és vettek fel és az én feladatom, hogy új ügyfelek szerver környezetét építem ki (SQL, Sharepoint etc) és üzemeltetem is társaimmal együtt. 2 éve vagyok lassan a cégnél eddig kis kft-nél dolgoztam. Állandóan dolgozom, főleg éjjel mert karbantartások akkor lehet elvégezni mondjuk bankoknál, utazási irodáknál. A karácsonyt végig melóztam, a szilvesztert szintén, elsején 13 órán keresztül építettem egy új környezetet amit jan 2-án át kellett adnom egy igen nagy méretű vállalatnak. Tehát ünnepek nincsenek, jelenleg 5-6 projektben veszek részt, a nyakamon van a teljes belső levelező rendszer is etc. A csoport nagyon jó nagyon szeretem, többet és többet vállalok, nem szeretnék még váltani csak szeretném ha ezt a munka mennyiséget megfizetnék. Külföldi branch-be nem gondolkoztam még, külföldben sem amíg itthon boldogulok. Túl sok és túl összetett dolgokat csinálok, míg mások a csoportban nem és sokkal többet keresnek. Ezért érdeklődöm, hogy merjem-e meglépni a dolgot. Nem vagyok még sztármérnök, scriptelek én is, szervereket pakolok én is éjjel nappal toppon vagyok. Kitartást meg van, akarás meg van, egy kis anyagi motivációra pályázom még. 2 év alatt semmi emelés nem volt ezért szeretnék kérni, nem keresek 250 :) koránt sem.

2014. jan. 7. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!