Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Értéktelen diploma vagy...

Értéktelen diploma vagy értéktelen szakma előnytelenebb?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha ezt komolyan gondoltad akkor nálad igazából mindegy...
2014. jan. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért?
2014. jan. 6. 00:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz kezdeni vele semmit, lényegében lehet a holdon is földed, nem számít.,
2014. jan. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak mert emberileg szerintem semmi különbség a kettő között.... Sőt, lehet, hogy a szakmás tud többet, nemcsak mert lehet talpraesettebb, miért ne, hanem mert gyakorlatiasabb oktatást kapott.
2014. jan. 6. 09:49
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Diploma többet ér. Diplomával elmehetsz a mindenhova felvételizni, szakmával meg csak az adott szakmában.
2014. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért diplomával sem lehet másfajta diplomát igénylő helyen dolgozni. pl. egy btk-s sose fog laborban dolgozni.
2014. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem értéktelen a diploma egyáltalán, diplomával félmilliókat simán lehet keresni ha van mellé kitartó munka és folyamatos önképzés. Most jöhetnek a kommentek hogy "űű nekem van ilyen ismerősöm meg annak az ismerőse nem talál munkát meg kap 60 ezret". HÜLYESÉG! Aki akar dolgozni kap és talál munkát. Nyílván nem ugyanaz a villamosmérnök meg az óvodai dajka fizetése, az utóbbinak is lehet diplomája de soha nem fog százezreket keresni (kivéve ha kimegy külföldre és a saját szakmájában helyezkedik el vagy gyerekekre vigyáz, stb..)
2014. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha értéktelen, tehát semmi igény olyan végzettségre, akkor mindenképp a diploma az előnytelenebb. Mivel több időt és energiát fektetett bele gyakorlatilag a semmiért. Legalábbis az adott esetben.
2014. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mit értesz értéktelen szakma és értéktelen diploma közt?

Nyilván egy asztalos, lakatos, ács, fogtechnikus mindig fog állást kapni. Kérdés, hogy mennyiért, de fog. sőt, hiány is van belőlük. Viszont képzik ezerrel fél-egy év alatt az OKJ-s vagyonőrt, masszőrt, marketing asszisztenst, stb. Nem is értem azokat, akik ezeket elvégzik.

Akkor már egy bölcsészdiplomával már könnyebb elhelyezkedni, annál is inkább mert egy jó nevű egyetem nem ad diplomát, ha min. 2 nyelvet nem beszélsz. Azzal azért Pesten már lehet irodai állást találni.

2014. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Az értéktelen szakmák általában azok amik teljesen haszontalan tudást adnak vagy aminek van (nem túl keresett) diplomás megfelelője is, így nincs rájuk szükség.

Egy tök büfé diploma ezeknél mindenképp jobb, mivel sok munkahelyen ahol nem szakmunkát kell végezni - csak mondjuk azt, amit egy OKJ-s marketing asszisztensnek kéne - diplomás embert keresnek mivel a munkáltató úgy gondolja, hogy aki képes volt lediplomázni az nem hülye. Még ha valami vidéki főiskola leggagyibb szakán is sikerült neki.

Aki pl. az Eltén csinált meg egy értéktelen diplomát, mondjuk egy komédia szakot, annak az egyetem neve is jobb húzónév lesz, mint a Gipsz Jakab Főiskola.

2014. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!