Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkákat keresnek...

Milyen munkákat keresnek külföldön? Diploma vagy szakma?

Figyelt kérdés
A középiskola utolsó évében járok és egy kicsit tanácstalan vagyok a jövőmet illetően. Egyetemre menjek inkább vagy válasszak egy szakmát? Egyre több helyen olvasom hogy a jövőben a szakmunkások jobban el fognak tudni helyezkedni mint azok az emberek akik egyetemet végeztek. Valóban igaz ez? Aki külföldön él, le tudná írni hogy ott elsősorban milyen munkákat keresnek? Jöhet bárhonnan válasz (még Amerikából is, legalább tájékozottabb leszek) :)

2013. okt. 20. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

" a jövőben a szakmunkások jobban el fognak tudni helyezkedni mint azok az emberek akik egyetemet végeztek."


Ezen azért annyit pontosítanék, hogy a nehéz szakokat végzettek még sosem lesznek hátrányban. Pl. az elkövetkezendő 50-100 évben szinte biztos, hogy egy orvos mindig talál majd munkahelyet pikk pakk.

2013. okt. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha egy jó szakma és egy gyenge diploma közül kell választani, akkor inkább a szakma. Azonban ha egy piacképes diploma mellé társul egy jó nyelvtudás, néhány év szakmai tapasztalat, akkor nyert ügyed van külföldön.
2013. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nézd, hogy mi keresett. Hiába keresettek az orvosok vagy a mérnökök, az az ember, aki utálja, amit csinál, mindig hátrányban lesz mind az egyetemen, mind a szakmában. Az is lehet, hogy nem tudja befejezni a sulit. Amikor ki sem látszol a tanulnivalóból az orvosin, akkor nem az fog motiválni, hogy egyszer milyen sokat keresel majd Amerikában. Olyat tanulj, amit szeretsz is. Persze nyilván vannak kivételek, olyan szakok, amiket hiába imádsz, nem találsz velük munkát. De alapvetően nem jó úgy választani, hogy mivel keresel majd sokat.
2013. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Mindegyikőtöknek igaza van, ment a zöld kezecske.

Amit még hozzá szeretnék fűzni, az az, hogy tanulok nyelveket, angol nyelvvizsga már alakulóban van, valamint francia is lesz nemsokára. Csak az a baj, hogy nem nagyon találok olyan szakmát ami igazán érdekelne. Esetleg valami vállalkozás :/ de nagyon határozatlan vagyok. Hallottam olyanokat is hogy a legtöbb országban nem nézik sokba a magyar/"külföldi" diplomát, csak azt amit ott szerzel :S Igazság szerint azért érdekelne hogy kint milyen munkák keresettek, mert külföldben gondolkozok.

Mi a véleményetek Kanadáról?

2013. okt. 21. 05:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy kisgyerekként mivel szerettél játszani. Az adhat jó tippeket. Ha végképp semmi, akkor még ne felvételizz, hanem menj ki egy évre külföldre dolgozni. Leteszteled, hogy tényleg akarsz-e kint élni és ahogy sokat tapasztalsz, lehet, hogy egyre inkább kikristályosodik, hogy mivel akarsz foglalkozni. Én is így jártam.
2013. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van a youtubeon pár pályaválasztási videó, ami bemutatja hogy az adott szakmát tanulók mit is csinálnak.
2013. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

utolsó, kösz a tippet :)

ez eszembe sem jutott eddig

2013. nov. 18. 05:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!