Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy mérnöknek van lehetősége...

Egy mérnöknek van lehetősége elhelyezkedni az USA-ban?

Figyelt kérdés
Mindenkitől aki valaha járt kint, vagy most is kint van, azt mondja, hogy összehasonlíthatatlan Európával. Szeretnék egyszer majd kijutni. Zéró esély van rá, vagy van azért valami minimális?

2014. jan. 5. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem bőven van esélyed. Nem tudom pontosan milyen mérnök vagy, nézegess állásokat már jóelőre, iratkozz is fel rájuk. Tudd, hogy milyen tudást/képességet/gyakorlatot keresnek(persze ne vakon, gyakran a hirdetés nem teljesen fedi a munkát).


Az szerintem rendkívül fontos, hogy mielőtt valaki a külföldi létbe vág, itthon is elérjen sikereket. Ha szakmailag jó szinten vagy, akkor a területeden érdemes gyűjteni sok-sok hirdetést.


Az USA-ban más mint itthon, megfizetik a jó munkaerőt szvsz. Itthon inkább egy képzetlen embert(vagy pajtit) veszünk fel feleannyiért, aki szarul csinálja majd, de legalább olcsó...


Ha fix állás nélkül vágnál neki, akkor mindenképp legyél rugalmas, ne csak a szűk környezetedben nézelődj, mint itthon. Kint gyakran államokon át többszáz km-re áttelepül akár egy család is egy jó/új állásért, legalábbis amennyire tudom sokkal rugalmasabbak mint itthon.(ez az előnye ha pl. nincs saját lakásod)



Kivándorlás lépéseiről blogokon olvasgass, az USA-val nem vagyok tisztában.


Sok sikert!

2014. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Egy mérnöknek van a legnagyobb lehetősége elhelyezkedni az USA-ban.
2014. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Még az egyetem padjait koptatom, utána mindenképp szeretnék itthon elkezdeni dolgozni. Pláne, ha kapnék egy jól fizető állást akkor nem is gondolkoznék azon, hogy kiköltözzek külföldre. De ha nem találok jól fizető állást akkor is jó lenne 2-3 évet lehúzni itthon, hogy legyen bizonyítható szakmai tapasztalatom. Messze van még mindez, de néha szeretek gondolatban erre kalandozni :D
2014. jan. 5. 18:23
 4/13 anonim ***** válasza:

Miért pont az USA?


Jahh hát igen,oda a legnehezebb kijutni.

Második rohadtul tudja hogy esélyed van,de arról már fingja sincs hogy zöldkártyát kapni alig esélyes.


Hamarabb elhelyezkedsz Európában, teszem hozzá bőven meg is felel az elvárásaidnak.

2014. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

" Az USA-ban más mint itthon, megfizetik a jó munkaerőt szvsz "


Ez egy tipikus fotel "okos" válasz.


Ott még keményebben kell dolgozni mint itthon. Másod és harmad állások nagyon gyakoriak,sokszor teljesítmény arányos fizetés van egy-egy munkakörben. Itthon ez ismeretlen...ott hétköznapi.

Ott is felveszik a képzetlent..az olcsó mexikói munkaerőt..


Szal ennyit erről 2. válaszoló.

2014. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Második rohadtul tudja hogy esélyed van,de arról már fingja sincs hogy zöldkártyát kapni alig esélyes."


Én nem azt írtam, hogy mérnökként 100% hogy tud az USA-ban dolgozni, hanem hogy a többi szakmához képest van a legnagyobb esélye...

2014. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

egy mérnök - kis túlzással - bárhol talál munkát, mert olyan tudással rendelkezik, amelyre szüksége van a munkaerőpiacnak

angolul tanulj meg folyékonyan!

a jogi része az más kérdés - a zöldkártyán áll, vagy bukik a dolog

2014. jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha van doktorid és valamit letettél az asztalra (kutatás, valaminek a feltalálása), akkor talán (!) van esély, hogy elintézik neked. De ez sok munka, pénz a munkáltatónak, ráadásul be kell bizonyítani, hogy miért kellesz te annyira, miben van sokkal jobb, mint az amerikai vagy zöldkártyával rendelkező mérnökök. Az USA-ba még kutató orvosként se könnyű kijutni. Viszont Európában el tudsz helyezkedni szinte bárhol mérnökként (az EU-n belül). Ajánlanám Németországot. Egyébként milyen mérnök vagy? Mert nagyon nem mindegy. Pl a környezetmérnökökre nincs nagy kereslet...
2014. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
...miben vagy sokkal jobb...
2014. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez nagy butaság, hogy mérnökként van a legnagyobb esélye. Az USA-ban a termeszettudomanyi tárgyakkal foglalkozó embereknek van a legnagyobb esélyük. Fizikusok, kémikusok, biológusok, sztárorvosok...
2014. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!