Valóban ilyen jól keresnek az emberek Magyarországon vagy csak rengetegen trollkodnak ebben a topikban?
Úgy tudom, hogy Mo. minimum 2/3-a havi 80-150 ezer forint között keres. Fiatal pályakezdőként viszont nagyrészt munkája sincs az embernek. Ha magamból indulok ki és a környezetemből, akkor ezt tudom mondani.
1 éve vagyok munkanélküli diplomás. Nem egyedül. Olyan emberek vannak hozzám hasonló helyzetben, akik egész életükben szorgalmasak voltak és kitűnő tanulók. A csoporttársaim nagy része vagy továbbtanult, vagy ismerősnél és családban dolgozgat.
1-2 ember van az 50-ből, akinek munkahelye van, de ahhoz semmi köze a diplomájának, mert érettségivel is el lehet végezni azt a munkakört.
Erre minden "ki mennyit keres és mit dolgozik?" kérdésre olyan válaszok jönnek nagyrészt, hogy legalább 300 ezret keresnek 20 éves koruk óta, diploma nélkül, stb...
Ilyenkor persze egyből arra gondolok, hogy egy lúzer vagyok, akinek semmi keresnivalója a Földön, ha mindenki más ilyen jól boldogul. Egyszer nem lehet olyat olvasni, hogy "80-ért vagyok munkás egy gyárban".
Mi ennek az oka? Ezek vajon mennyire komoly válaszok? Kezdek valóban parázni, hogy én vagyok a világ szerencsétlenje.
Hiába vagy mérges a fél világra attól hogy valaki lediplomázik és letesz egy nyelvvizsgát még nem fog automatikusan munkát kapni ha egyéb hiányosságai vannak, diploma vagy akármilyen más végzettség nem egy garancialevél hanem egy lehetőség amivel nem mindenki tud élni.
Középfokú nyelvvizsga nem elég semmire mert sokan már három vagy több idegennyelven beszélnek.
"sokan már három vagy több idegennyelven beszélnek"
Persze, annyian, hogy hirtelen nem is tudok egy embert sem mondani, aki nem beszél legalább 3 IDEGENnyelvet.
Ne vicceljünk már...
Akkor én miért nem ismerek olyan embereket, akik 2-3 nyelvet magabiztosan beszélnek? Pedig nem barlangban lakom.
Inkább az a jellemző, hogy az egyetemisták fele nem rendelkezik nyelvvizsgával a diplomázásukig sem.
A 8-as és 13-as válaszoló vagyok.
Budapesten, nyilván. Tömegesen ilyen fizetések csak ott fordulhatnak elő.
De én is Szolnokon születtem és Szegeden jártam egyetemre. Viszont szerencsémre időben rájöttem, hogy Budapesten lehet a legjobban keresni a legnagyobb eséllyel, úgyhogy már az egyetem befejezése előtt 2 évvel tudtam hogy Budapestre kell költöznöm mindenképpen.
Szerintem aki a 20-as, 30-as éveiben jól akar keresni és be akarja indítani az életét/karrierjét és mellé képes nagyban gondolkozni, azoknak a legtöbbje vidékről Budapestre költözik (ha épp nem ott lakott). Akármennyire is elveszik a vidék minden előnye, azért a fővárosnak is vannak előnyei. Ezt neked is ajánlom, hogy törekedj rá minden eszközzel.
28:
Végeztem orosz nyelvi szakot is és az volt az átlag nálunk, hogy 30-ból kb. 25-en tudtak két idegen nyelven és a többiek meg inkább már hármon. Szóval nem lehetetlen.
De ezt a nyelvi szakos anomáliát félretéve, a két nyelvet én sokkal gyakoribbnak látom az én ismerősi körömben. Általában angol és német, az utóbbi nyögvenyelősen, de az előbbi meg anyanyelvi szinten (főleg mérnököknél, informatikusoknál).
Én is angolul, oroszul és szlovákul beszélek minimum középfokú szinten.
Viszont én is tudom hogy még ez sem reprezentálja a valóságot. Tényleg jellemző, hogy akinek nem kell a munkájához, vagy nincs valamilyen speciális kapcsolata egy nyelvvel, hogy amiatt tudná (pl. az apja spanyol, ezért ő is tud spanyolul), az jó esetben elgagyog angolul vagy magára szed valamit netezés alatt és kész. És ez persze még mindig csak a 35 alatti korosztály. Efelett még rosszabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!